wloskie-wieczory modzelewski
Łomża
środa, 17 października 2018 15:33

Podziękowaniom nie było końca [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Chociaż początek obrad nie wskazywał, że LX Sesja Rady Miejskiej zakończy się w przyjaznej atmosferze i padły nawet słowa "miało być miło a jest jak jest" - to ostatecznie pełno było życzeń i jeszcze więcej podziękowań za współpracę. Podziękowania składano "wszystkim którzy dziękowali i tym którym dziękowano".
Fundacja Pro Edu zaprasza na konferencję „Maria Moczydłowska – Pierwsza posłanka Ziemi Łomżyńskiej”, która odbędzie się dn. 18.10.2018r. o godzinie 11.00 w siedzibie Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 113.
środa, 17 października 2018 10:01

Inauguracja roku w Wyższym Seminarium Duchownym [FOTO]

Napisał mylomza
16 października, w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża, odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego w łomżyńskim Seminarium, które istnieje od 1919 r. Na pierwszy rok formacji w WSD przyjętych zostało 7 kandydatów.
- Chodź ze mną tam gdzie wolniej płynie czas, pokaże ci mój świat, który serce skradł - słuchamy w refrenie nowego utworu pt. "Chodź ze mną" autorstwa Sary "5tki" Konert. Projekt stworzony został z okazji obchodów 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
środa, 17 października 2018 09:05

[LIVE] LX Sesja Rady Miejskiej w Łomży

Napisał mylomza
O godz. 10.00 rozpocznie się ostatnia sesja Rady Miejskiej VII kadencji w Łomży. Podejmowane mają być m.in. uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Łomża na lata 2018-2031 oraz w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2018. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.
W sobotę 13 października 2018 r. odwiedził Łomżę Paweł Kukiz; lider ruchu obywatelskiego Kukiz 15, który dał wsparcie kandydatom do Rady Miejskiej Łomży. Istotną kwestią jest to, że mieszkańcy oddolnie zaangażowali się budowanie demokracji, a liderami list Kukiz 15 w Łomży są mieszkańcy, którzy nie sprawowali funkcji politycznych. Jedynką na Starym Rynku jest Barbara Duda; drugi okręg reprezentuje Tomasz Wróblewski; w trzecim okręgu liderem listy jest Maciej Truchel natomiast listę w czwartym okręgu otwiera Marcin Pieńkowski.
środa, 17 października 2018 08:38

Uczniowie z Łomży w gronie najlepszych w województwie

Napisał mylomza
5 uczniów z Łomży odebrało stypendia naukowe przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Na konto każdego z nich wpłynie aż 4 tysiące złotych. Aby znaleźć się w gronie 50 wyróżnionych, należało pochwalić się średnią minimum 5,0 ale także wykazać się szczególnymi osiągnięciami.
środa, 17 października 2018 08:23

Nietrzeźwy rekordzista zatrzymany w Łomży

Napisał mylomza
2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca Volkswagena zatrzymany do kontroli wczoraj po godz. 17.00 na terenie miasta. Kierujący stracił prawo jazdy. Dwie godziny wcześnej, na terenie Łomży zatrzymano kierowcę z niewiele niższym wynikiem. 
środa, 17 października 2018 07:26

Książę Mazowiecki Janusz I patronem SP9 [FOTO]

Napisał mylomza
Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży im. Księcia Mazowieckiego Janusza I - tak brzmi oficjalna nazwa SP9. We wtorek 16 października w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich szkole przekazano sztandar a uczniowie "dziewiątki" złożyli przed nim ślubowanie.
wtorek, 16 października 2018 17:16

Piekarski wyjaśnia

Napisane przez mano
Henry Piekarski jako przewodniczący łomżyńskiej solidarności, który na co dzień jest pracownikiem MPEC- u oraz członkiem Rady Nadzorczej Spółki z ramienia pracowników nie chciał blokować podpisania wielomilionowej umowy. Tak przynajmniej twierdzi sam zainteresowany. - Zaistniałą sytuację tłumaczę tym, iż moja dociekliwość i próba wyjaśniania tej inwestycji powoduje przypisywanie mi nieprawdziwych intencji – tłumaczy Piekarski, który przesłał dziś do naszej redakcji swoje wyjaśnienia.
wtorek, 16 października 2018 16:27

Ugodzony nożem mężczyzna zmarł w szpitalu

Napisane przez mano
Zabrany dzisiaj rano do szpitala mężczyzna z raną kłutą zmarł w trakcie zabiegu. 48-latek został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Nóż uszkodził lewe płuco, prawy przedsionek serca i worek osierdziowy. Ranny zmarł w trakcie zabiegu, po kilku akcjach reanimacyjnych.
wtorek, 16 października 2018 15:40

Wicekonsul USA w PWSIiP [FOTO]

Napisane przez Jolanta Święszkowska / mylomza
Łomżyńska "państwówka" gościła wicekonsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Karolinę Orton. Słuchali jej studenci filologii angielskiej oraz licealiści z I LO i II LO w Łomży, ponad stu młodych ludzi, którzy zadawali dyplomatce pytania o  przebieg jej kariery, godzenie obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym i towarzyskim oraz możliwości studiowania w USA i podejmowania tam pracy.
wtorek, 16 października 2018 10:43

Ul. Wiejska: ugodzenie nożem?

Napisał mylomza
Rano około godz. 8.20 łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o krwawiącym mężczyźnie przebywającym w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu zjawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.
poniedziałek, 15 października 2018 21:09

Nowoczesna sala sportowa na 60-lecie SP7 [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Pierwszy dzwonek w SP7 zabrzmiał we wrześniu 1957 roku. Od tamtej pory minęło już 60 lat. Uroczystość z tej okazji połączono z oficjalnym przecięciem wstęgi w nowoczesnej hali sportowej, która otwiera przed młodzieżą "siódemki" zupełnie nowe możliwości rozwoju zainteresowań. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 486

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu