jodr szepietowo
Łomża
Grają, śpiewają i bawią się modą. Ich filmiki mają w sieci grono wielbicieli. Mowa o Tadeuszu Walewaczu i jego żonie Barbarze. Łomżyńska para właśnie nagrała kolejny materiał, tym razem na 600-lecie miasta.
sobota, 23 czerwca 2018 18:35

Łomżyński Stary Rynek miejscem dla wielu kultur [FOTO]

Napisane przez mj
Choć Światowy Dzień Uchodźcy ustanowiony przez ONZ przypada na dzień 20 czerwca, to Łomża dzisiaj celebrowała to święto. Fundacja Ocalenie zorganizowała Łomżyński Dzień Uchodźcy, dzieląc go na dwa wydarzenia: pokaz filmów dokumentalnych odbywający się w Domku Pastora oraz wielokulturowe miasteczko stacjonujące na Starym Rynku.
sobota, 23 czerwca 2018 12:17

Miedziowy potentat ma nowego prezesa. To łomżyniak!

Napisane przez mano
Polska Miedź ma nowego prezesa. Rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki - poinformował miedziowy koncern w komunikacie. Dotychczas Marcin Chludziński był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.
Dominik Bołtralik uczeń klasy II kierunku technik weterynarii został laureatem Etapu Centralnego XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja zwierzęca. To ogromny sukces ucznia, który daje mu możliwość podjęcia studiów na uczelniach wyższych, na kierunku zootechnika z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Uczeń jest zwolniony z części pisemnej egzaminów z kwalifikacji zawodowych z wynikiem 100%.
piątek, 22 czerwca 2018 20:49

Plaża otwarta oficjalnie. W tym roku tylko przez miesiąc [VIDEO]

Napisane przez mj
Dzisiaj nastąpiło, oficjalne otwarcie plaży miejskiej przy moście Hubala w Łomży. Mieszkańcy i turyści mogą wylegiwać się na piasku i pluskać w kąpielisku pod czujnym okiem ratowników MOSiR. Niestety plaża oficjalnie będzie otwarta tylko przez 30 dni, czyli do 21 lipca. Natomiast uruchomiona przez MPK specjalna linia będzie wozić pasażerów na plażę codziennie do końca wakacji!
piątek, 22 czerwca 2018 19:03

Uczniowie odebrali świadectwa [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Na tegoroczny odpoczynek udało się prawie 11 tysięcy łomżyńskich uczniów.
Dziś koniec roku szkolnego. Ostatni dzień w szkole przed utęsknionymi wakacjami. Podczas uroczystego apelu podsumowanie 10 miesięcy nauki przeżywali wspólnie nauczyciele i uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.
piątek, 22 czerwca 2018 13:45

Miss Ziemi Łomżyńskiej podbijają Internet i całą Polskę

Napisane przez mj
Wkrótce odbędą się finały plebiscytów na Miss Polski oraz Miss Polski Nastolatek. Przed nadchodzącymi wydarzeniami kandydatki na najpiękniejszą w Polsce dzieli jeszcze jeden konkurs. Aktualnie trwa plebiscyt na Miss Polski Internetu oraz Miss Polski Nastolatek Internetu.
piątek, 22 czerwca 2018 12:25

Ostatni dzwonek w III LO [FOTO]

Napisane przez mj
Dzisiaj odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla klas pierwszych i drugich w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Dyrekcja życzyła swoim uczniom jeszcze większej mobilizacji w nauce, podkreślając, że już wkrótce przed nimi ważne wyzwanie, jakim jest matura.
piątek, 22 czerwca 2018 12:01

W wakacje dopalacze zbierają większe żniwo

Napisane przez mano/policja.pl
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze. Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym.
piątek, 22 czerwca 2018 10:37

Zakończenie roku gimnazjalistów [VIDEO]

Napisane przez mj
Wczoraj ostatni dzwonek zabrzmiał dla gimnazjalistów z PG 1 w Łomży. Uroczystości pożegnania gimnazjalistów obfitowały w liczne występy artystyczne, wyróżnienia dla najlepszych uczniów i sportowców. Bezpiecznych i słonecznych wakacji życzyła swoim wychowankom dyrekcja wraz z całą nauczycielską kadrą.
piątek, 22 czerwca 2018 07:43

Wyższa renta dla osób niepełnosprawnych

Napisane przez mj
Co prawda ustawa gwarantująca wyższe kwoty świadczeń wchodzi w życie 1 września 2018 r., ale z mocą od 1 czerwca 2018 r. Osoby pobierające rentę socjalną otrzymają wyrównanie, które zostanie im wypłacone. Zamiast 84% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy zostanie ona podniesiona do 100% tego świadczenia. W województwie podlaskim renta socjalna wypłacana jest dla 8,5 tys. uprawnionych.
Potężna wichura przeszła nad Łomżą i regionem w czwartek wieczorem. Wiatr łamał i wyrywał drzewa, zrywał dachy, a nawet powalał budynki. Najgorsza sytuacja jest w gminie Śniadowo. W Wierzbowie zawalił się budynek, gdzie przetrzymywane były cielęta. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdził padnięcie 11. sztuk bydła.
Starostwo Powiatowe w Łomży razem ze stowarzyszeniem Łomżyńskie Forum Samorządowe realizuje projekt „Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński”, dzięki któremu powstanie 40 miejsc pracy w ramach samozatrudnienia. Szczegóły projektu przedstawiono na briefingu prasowym zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Łomży.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 460

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu