Kultura
czwartek, 17 stycznia 2019 09:03

Gwiazdka z Nieba 2019 [VIDEO]

Napisał mylomza
Już po raz 19. w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży mogliśmy posłuchać bożonarodzeniowego i zimowego koncertu "Gwiazdka z Nieba". W wyjątkowy nastrój wprowadziła zgromadzonych Magda Sinoff wraz z grupami wokalnymi dzieci, młodzieży i dorosłych. Koncert był  połączony z akcją charytatywną na rzecz świetlicy Promyczki.
poniedziałek, 14 stycznia 2019 15:25

"Wybieraju" - rapowa ewangelizacja [VIDEO]

Napisał mylomza
Ksiądz Adam Ulatowski urodził się w Łomży i pochodzi z parafii pw. Bożego Ciała. Niecałe 9 lat po otrzymaniu święceń postanowił zostać... raperem! Księdza Adama zaprosił do swojego utworu Heres z zespołu Wyrwani z Niewoli. Jak wyglądają efekty ich współpracy?
poniedziałek, 14 stycznia 2019 08:53

Wojskowe kolędowanie w parafii pw. Krzyża Świętego [FOTO]

Napisał mylomza
Po raz kolejny parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży gościła Orkiestrę Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści uświetnili niedzielną mszę godzinnym koncertem kolęd.
Już po raz dziewiąty wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej zorganizowała bal bezalkoholowy. Wczoraj w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy bawiło się grubo ponad sto par, udowadniając, że do dobrej zabawy napoje alkoholowe nie są potrzebne.
Za nami kolejna próba choreograficzna finalistek Miss Ziemi Łomżyńskiej 2019 oraz Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2019. Dziewczyny ćwiczyły układ do pierwszej prezentacji, którą rozpoczną galę finałową w dniu 9 marca br. Data bliska jest pięknemu świętu - Dniu Kobiet. Kobieco, będzie na pewno!
piątek, 04 stycznia 2019 14:09

Jubileuszowa płyta Filharmonii Kameralnej

Napisał mylomza
Tuż przed końcem ubiegłego roku ukazała się jubileuszowa płyta Łomżyńskich Filharmoników nagrana z okazji 40-lecia orkiestry oraz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Na krążku zatytułowanym "Łomża Chamber Players" usłyszymy przede wszystkim solistów, którzy na co dzień tworzą Filharmonię Kameralną w Łomży.
piątek, 04 stycznia 2019 11:10

Jula w teledysku Filipa Lato [VIDEO]

Napisał mylomza
"Zanim nas policzysz" to wspólny singiel Filipa Lato oraz pochodzącej z Łomży wokalistki Julity "Juli" Fabiszewskiej. Teledysk do utworu pojawił się dzisiaj rano na Youtube. Zdaniem autorów, jest to jedna z najważniejszych dla nich kompozycji.
poniedziałek, 31 grudnia 2018 07:20

Nowy teledysk Pięknych i Młodych [VIDEO]

Napisał mylomza
"Nie mów że" to najnowsze dzieło grupy Piękni i Młodzi. Oficjalny teledysk do utworu pojawił się w sieci w sobotę, a licznik wyświetleń na YouTube stale rośnie. Tematyka utworu nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Jak to zwykle bywa - piosenka opowiada o miłości.
Aleksandrę Przesław, absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, już od września oglądamy w roli Adelajdy, drugiej żony Kazimierza Wielkiego w TVP1 w drugim sezonie serialu „Korona Królów”. Młoda łomżyńska aktorka w barwnej historycznej telenoweli będzie niebawem cieszyła oczy widzów na Dalekim Wschodzie. Telewizja Polska sprzedała bowiem prawa do emisji serialu japońskiej telewizji.
Śpiewasz od dziecka i chcesz zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności? Być może śpiewasz tylko w zaciszu domowym, ale zawsze marzyłeś o występie w telewizji? Ruszają castingi do drugiej edycji programu All Together Now. Śpiewajmy Razem. Już w najbliższą niedzielę casting w Białymstoku!
70 młodych wykonawców wzięło udział w VIII Festiwalu Piosenki Świątecznej "Gwiazdkowe Nutki 2018", który zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży wspólnie z Fundacją Sztuk i Dialogu. Jury konkursu przyznało dzieciom i młodzieży mnóstwo nagród i wyróżnień.
poniedziałek, 10 grudnia 2018 08:28

Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej [FOTO]

Napisał mylomza
Tradycyjne już Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej przygotował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. W budynku ROK zaprezentowano ręcznie wykonane ozdoby, kartki pocztowe, biżuterię, rzeźbę i obrazy. Targi były świetną okazją do zakupu wyjątkowego i niepowtarzalnego rękodzieła.
Qulturiada zakończyła projekt pn. "Podróże po kulturze - szlakiem stolic", który realizował od maja do grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy. W piątek uczestnicy wycieczek wspominali dotychczasowe wyjazdy oraz rywalizowali w quizach i konkursach. O muzyczną oprawę Qulturiady zadbał duet Funkasanki.
czwartek, 06 grudnia 2018 10:37

ŻUBROFFKA w Łomży

Napisał mylomza
13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROOFKA gości w różnych instytucjach i placówkach w całym regionie. Festiwal zawita także do Łomży. 6 grudnia o godz. 18:00 w II Liceum Ogólnokształcącym, odbędzie się pokaz filmów "Oblicza Patriotyzmu".
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 34

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu