piątek, 22 czerwca 2012 07:32

[FOTO] Gra w Nardy nową pasją

Napisane przez  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[FOTO] Gra w Nardy nową pasją fot. gak
Nardy, popularna w Azji, Afryce Północnej i na Kaukazie gra, ma szansę stać się nową pasją osób, które pojawiły się w czwartkowe popołudnie w Klubie Seniora w Łomży. W ramach organizowanego przez Fundację "Ocalenie" "Tygodnia Wielokulturowości", przy współpracy z Klubem Szachowym "MARATON", zorganizowane tam zostały warsztaty tej gry.
plakat um 10

Chętnych do nauki znalazło się ok. 20 osób, co najwyraźniej nieco przekroczyło oczekiwania organizatorów, którym zabrakło... sprzętu do gry. Z tego powodu powstała mała kolejka, ale ponieważ, jak się okazało, większość obecnych stanowili ciekawi nowości szachiści, w oczekiwaniu na swoją kolej grali sobie w szachy, przegryzając w przerwach przysmaki kuchni czeczeńskiej.

- Prawdę mówiąc, to liczyłem na dużą frekwencję członków naszego klubu, bo jeśli ktoś zna uczucie, które towarzyszy jakimkolwiek potyczkom umysłowym, to z chęcią poznaje nowe, inne gry i próbuje w nich swoich sił - zdradza prezes Klubu Szachowego "MARATON" Grzegorz Kotarski. - I rzeczywiście, nie zawiodłem się - dodaje.

Gra w Nardy wcale nie jest taka łatwa, jak by się mogło wydawać, choć zasady są proste. Z pewnością wymaga dużo więcej myślenia niż warcaby, które rzeczywiście przypomina, ale tylko wyglądem pionków. Już sama plansza i zasady gry nie mają z warcabami nic wspólnego i może właśnie dlatego, że gra jest czymś całkowicie odmiennym, zdobyła ona bardzo szybko serca zwłaszcza najłodszych łomżyniaków. Po zakończeniu półtoragodzinnych warsztatów chcieli oni dalej grać i trzeba było przedłużyć wszystko prawie o godzinę. Powstał nawet pomysł organizacji w przyszłości w Łomży pierwszego w Polsce turnieju w Nardy, który zgodnie podchwycili Kamil Kamiński z Fundacji "Ocalenie" i prezes "MARATONU".

- Postaramy się zdobyć więcej sprzętu do gry od naszych przyjaciół z Gruzji mieszkających w Warszawie i spróbujemy coś zorganizować - zapowiada Kamiński.

- My natomiast zapraszamy dzieci uchodźców do udziału w nauce gry w szachy - dodaje Kotarski.

Zapowiada się na owocną współpracę łomżyńskiego klubu z Fundacją "Ocalenie", na której wszyscy mogą tylko skorzystać i jest to jeszcze jeden pozytywny efekt czwartkowych warsztatów.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback