wszoz v2
piątek, 07 marca 2014 09:22

Szkoła w Uśniku ma być zamknięta. Rodzice chcą do Edukatora.

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa w Uśniku Szkoła Podstawowa w Uśniku fot. internet
Siedmiu radnych ostatecznie zagłosowało za likwidacją Szkoły Podstawowej w Uśniku. Taka ilość głosów wystarczyła, by los placówki został przesądzony- od września najmniejsza szkoła w regionie przestanie istnieć. Rodzice już zapowiadają walkę.

lom wak mylomza 1

Batalia o szkołę w Uśniku toczyła się od kilku miesięcy. Z propozycją jej likwidacji wystąpił wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski argumentując, że gminy nie stać na utrzymywanie tak kosztownej placówki: przy 38 uczniach, samorząd pokrywa wynagrodzenie dla nauczycieli pracujących na 6,5 etatach.

Po wyczerpaniu wszystkich procedur prawnych, radni gminy wczoraj ostatecznie podjęli decyzję o likwidacji placówki. "Za" zamknięciem szkoły głosowało siedem osób, dwie były temu przeciwne, a trzech radnych wstrzymało się od głosu.

Szkoła ma zostać zamknięta od 1. września, a uczące się w niej dzieci mają trafić do podstawówek regionie, np. w Śniadowie czy Łomży.

Rodzice już zapowiadają dalszą walkę o utrzymanie placówki. Nie chcą jednak rozmawiać z wójtem, a ze stowarzyszeniem Edukator, pod którego egidą miałaby dalej działać malutka szkoła w Uśniku.

3 komentarzy

 • Odpowiedz pokrzywdzony i niepelnosprawny piątek, 07 marca 2014 22:08 Umieszczone przez: pokrzywdzony i niepelnosprawny

  Rodzice zastanowcie sie czy ten edukator to trafna decyzja prezes tego stowarzyszenia oskarzona o podrabianie podpisow falszowanie dokumentow ciagle tocza sie sprawy przeciwko tej pani i niewiadomo co jeszcze ujrzy swiatlo dzienne?

 • Odpowiedz Ks.Dobrodziej niczym kurwa i złodziej sobota, 08 marca 2014 08:07 Umieszczone przez: Ks.Dobrodziej niczym kurwa i złodziej

  W Polce systematycznie likwidują szkoły i rozbudowują Kościoły

  W Polsce systematycznie zubażają szkolnictwo i ubogacają religijną infrastrukturę ...

  ... budowaną za przysłowiowe 30 srebrników jak drogę do donikąd (?) bynajmniej nie tam dokąd według Ewangelicznego zamysłu Mr.Jezusa ma ona zmierzać

 • Odpowiedz MichaelSwifs poniedziałek, 05 czerwca 2017 11:27 Umieszczone przez: MichaelSwifs

  wh0cd84212 bupropion sr citalopram ventolin triamterene hctz 37.5 25 mg cp

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback