piątek, 17 stycznia 2014 07:31

Radni za likwidacją szkoły

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa w Uśniku Szkoła Podstawowa w Uśniku fot. internet
Nie pomogły protesty i sprzeciw mieszkańców, którzy nie zgadzają się na likwidację szkoły w swojej miejscowości- radni gminy Śniadowo zdecydowali, że placówka w Uśniku ma zostać zamknięta. Od nowego roku szkolnego bez pracy zostanie ośmiu nauczycieli. Dzieci będą dowożone do innych szkół w regionie.

Rodzice uczniów podstawówki z Uśnika o zachowanie szkoły walczyli przez kilka miesięcy. Protestowali, zwrócili o pomoc posła Lecha Kołakowskiego, zawiązali stowarzyszenie, które miało pomóc utrzymywać szkołę (o działaniach rodziców pisaliśmy tu: http://www.mylomza.pl/home/region/item/5887-likwidacja.html).

Mimo starań rodziców, radni Śniadowa zdecydowali, że placówka powinna zostać zamknięta. Za likwidacją szkoły zagłosowało siedmiu radnych, czterech było przeciwnych i także czterech wstrzymało się od głosu.

Szkoła w Uśniku zostanie zlikwidowana od nowego roku szkolnego. 38 uczących się w niej dzieci trafi głównie do szkół podstawowych w Śniadowie i Szczepankowie. Pracę straci ośmiu nauczycieli.

5 komentarzy

 • Odpowiedz kierowca bombowca piątek, 17 stycznia 2014 08:16 Umieszczone przez: kierowca bombowca

  O ile do Szczepankowa jest w miarę blisko to do Śniadowa już nie. Czy aby na pewno wójt dobrze obliczył bilans zysków i strat? Czy koszty utrzymania szkoły byłyby większe niż koszt dowozu 38 dzieci? A co z samymi dziećmi? Radni mają w ogóle pojęcie...Sześciolatki mają pójść do szkół...Kto je będzie wsadzał do autobusu? Radni? A zimą? Pomyśleli o tak przyziemnych sprawach? Wójt gminy Piątnica też zamknął jedną szkołę i teraz był wyrok sądu nakazujący przywrócenie szkoły. To chyba było w Żelechach...? Też tłumaczył, że koszty utrzymania duże...Walczcie ludzie o swoje dzieci!

 • Odpowiedz mama piątek, 17 stycznia 2014 09:08 Umieszczone przez: mama

  nietylko w usniku tak jest dzieci 5 letnie dojezdzajoce do miastkowa do szkoly muszo wstawac przed 6 bo poszustej dwadziescia jest juz autobus i my tez jako rodzice musimy to zaaktepowac a dlatakich 5 latkow jest naprawde cieszko zwłaszcza teraz zimo :)

 • Odpowiedz szczypiorek piątek, 17 stycznia 2014 09:48 Umieszczone przez: szczypiorek

  :)) Być może do Szczepankowa jest bliżej ,ale tu nie chodzi o dojazdy dzieci tylko o koszty jakie pochłania ta szkoła.Dzieci i tak są dowożone do tej szkoły więc niewielka to będzie różnica w kosztach dowozu.

 • Odpowiedz anita piątek, 17 stycznia 2014 11:54 Umieszczone przez: anita

  przecież w tej sprawie nie chodzi o dzieci, koszty szkoły, ale o budynek, który jest przeznaczony na inny cel

 • Odpowiedz Mr_X piątek, 17 stycznia 2014 12:09 Umieszczone przez: Mr_X

  Dziwnie każdy ma w chlewiku widły i taczkę ...


  Wałęsa z Maryjką w Klapie uczył was DEMOKRACJI a Proboszcz z Maryjką na Antenie czego was uczy ?

  Przeróbcie szkołę na kaplicę i kasa się znajdzie i świetlica edukacyjna przy kaplicy będzie i nauczyciele społecznicy za bóg zapłać i uśmiech proboszcza będą uczyć przywiązania do kościołka ...


  ... Jaka Zło Czynna Edukacja taka Zło Dziejska Sytuacja - wyznaniowa - światopoglądowa socjo kreacja

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu