Reklama

Trwa II Gala Ekonomii Społecznej [VIDEO]

01/02/2019 15:19

Piątek jest pierwszym dniem II Gali Ekonomii Społecznej w Piątnicy, połączonej z konferencją pn. Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa. Organizatorem wydarzenia jest Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.

- Na naszej gali będziemy wyróżniali społeczników, organizacje pozarządowe, ale także samorządowców, którzy wspierają lokalne fundacje, stowarzyszenia, wspierają społeczników w swojej działalności  - mówi Paweł Backiel, dyrektor Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.

Gala jest jednak nie tylko okazją do wyróżnień, ale także do dzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniem. Podczas seminarium, uczestnicy mogą zapoznać się z problematyką urlopów pracowniczych, planem działania NIW CRSO w 2019 roku, typami osobowości człowieka i radzeniem sobie z emocjami. W programie znalazł się także wykład ks. Adama Jabłońskiego pt. "Chrześcijańskie aspekty działalności społecznej na rzecz wykluczonych".

Reklama

- Jestem dumny z tego, że trzeci sektor bardzo dobrze w naszym mieście się rozwija, mamy bardzo dużo stowarzyszeń i fundacji, które bardzo aktywnie uczestniczą w życiu naszego miasta. My również staramy się jako miasto wspierać trzeci sektor poprzez różne inicjatywy - opowiada prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podając jednocześnie przykłady rad społecznych funkcjonujących w mieście.

Jak łomżyńskie organizacje pozarządowe wypadają na tle województwa? Zdaniem Aleksandry Wołocznik z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa, nasze organizacje są bardzo aktywne i różnorodne, natomiast powinny dodatkowo się aktywizować i składać jak najwięcej wniosków. Województwo podlaskie w kwestii napływu wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich wypada słabo. Na 3200 wniosków, z województwa podlaskiego wpłynęło tylko 119. W województwie mazowieckim było ich ok. 550, a średnia to ponad 200.

Po seminariach zaplanowano uroczysty bankiet, podczas którego wręczone zostaną Czeki Dotacyjne oraz Certyfikaty Podlaskiego ŻUBRA NGO"s laureatom i przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego. Niedzielny program seminarium rozpocznie się od śniadania, a uczestnicy poznają zagadnienia związane z analizą ryzyka w projektach i zatrudnieniem osób niepełnosprawnych w zakładzie pracy. 

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości