dom lomza
wtorek, 09 października 2018 14:08

Cztery miliony dla Ochotniczych Straży Pożarnych [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
107 gmin z województwa podlaskiego, otrzyma 4 miliony złotych na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Decyzje o przyznaniu dofinansowania, podpisane zostały w Komendzie Miejskiej PSP w Łomży z udziałem wiceministra SWiA Jarosława Zielińskiego. Środki przeznaczone dla strażaków, pochodzą m.in. z orzeczonych przez sądy nawiązek oraz świadczeń pieniężnych.

brico lomza

Ochotnicze Straże Pożarne, wsparte zostały środkami Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu, przyznane zostało 107 jednostkom z terenu województwa podlaskiego gdzie do podziału trafią 4 ze 100 milionów złotych przewidzianych do rozdysponowania w całej Polsce.

- Te pieniądze pochodzą od osób, które przekroczyły prawo bo to są środki gromadzone w skład, od osób, które mają zasądzone różne kary sądowe - mówił dziś wiceminister SWiA Jarosław Zieliński. - Można powiedzieć, źródłem jego (funduszu - przyp. red.) jest zło wyrządzone gdzieś po drodze ale służy ten fundusz dobru, bo służy ratowaniu życia, zdrowia ludzi w wypadkach - dodaje.

Przy rozpatrzeniu złożonych wniosków, brane były pod uwagę rzeczywiste potrzeby ratownicze w danych jednostkach m.in. brak lub nadmierne zużycie sprzętu określonej kategorii, w szczególności sprzętu ratownictwa drogowego, niezbędnego do realizacji zadań. W dużej mierze, środki przeznaczone będą także na sfinansowanie wyposażenia medycznego.

- Jednym z zadań (...) (funduszu - przyp. red.) jest pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwami, a skoro są przestępstwa drogowe to tam są osoby pokrzywdzone i wy jesteście jako pierwsi na tym miejscu zdarzenia, i was nie interesują, drodzy strażacy i druhowie, dokumenty, nie będziecie czekali na list polecony albo paczkę, aż coś przyjedzie. Wy macie to mieć od ręki i ten sprzęt medyczny i ratowniczo-techniczny ma pomagać pokrzywdzonym, ma ratować ich życie - mówił Mikołaj Pawlak, Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Polsce funkcjonuje ponad 16200 jednostek ochotniczych straży pożarnych, z czego ponad 4400, włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

13 komentarzy

 • Odpowiedz Rycerzyk z Kierzu wtorek, 09 października 2018 16:06 Umieszczone przez: Rycerzyk z Kierzu

  Zastanawiam się ile ta szopka z min. Zielińskim będzie jeszcze trwała. Wstyd pokazywać tego pana.

 • Odpowiedz Prazeciw układom rozgrywanym przez rządzących wtorek, 09 października 2018 16:35 Umieszczone przez: Prazeciw układom rozgrywanym przez rządzących

  Wszystko pięknie ładnie tylko po co ta szopka?! Ludzie pokażmy środkowy palec tym którzy prubóją mącic ludziom w głowach przy pomocy ... wiecie kogo.

 • Odpowiedz Forever PIS wtorek, 09 października 2018 17:32 Umieszczone przez: Forever PIS

  ZIELIŃSKI JAK ZIELIŃSKI ALE SZOPKA Z TĄ MUZYKOWĄ. DZIŚ NAWET TAM BYŁA PO CO? JAKO KTO?

  HAHAHHA WIDAĆ ZE ZE STRACHU CHODZI ZA SWOIM MINISTRANTEM A NUŻ MOŻE PANIĄ SZYDŁO W CZWARTEK PRZYWIEZIE ;)

 • Odpowiedz akwi wtorek, 09 października 2018 17:40 Umieszczone przez: akwi

  Obłuda i zakłamanie taka Muzyka w mieście krązy - kązdy wychodzący z Kościoła nawet mówi że tego słuchać się nie da.

 • Odpowiedz real wtorek, 09 października 2018 19:45 Umieszczone przez: real

  4 miliony brzmi ładnie, ale jak się to podzieli na 107 gmin, to już tak nie wygląda. Czym tu się chwalić?

 • Odpowiedz Łomzynianka wtorek, 09 października 2018 19:59 Umieszczone przez: Łomzynianka

  Jeśli nie zagłosuje ie na tą Muzykową, to Łomża straci 5 lat.
  Każdy kandydat przez 5 lat będzie siedział na cieplej posadce i płakał, że nic nie może, bo Wawa go sekuje.
  I słusznie, bo dopóki będzie rządzić PiS, to każdy kandydat poza Muzykową na warszawskich salonach nie ma co się pokazywać, bo nawet nie będzie przyjęty.
  Ogarnijcie się, zakopcie swoje anse głęboko i jeśli Wam bliska Łomża i jej dobro - nie mamy wyjścia - tylko Muzykowa.
  Można płynąć pod prąd, ale po co, nie ma ani sensu ani efektu, jest dużo ciężej i w najgorszym wypadku stoi się w miejscu.

 • Odpowiedz Myslący wtorek, 09 października 2018 20:12 Umieszczone przez: Myslący

  Zrobiłem analizę potencjalnych kndydatów i Ich przydatności:
  - Chrzanowski - przez 5 lat będzie ziedział bezproduktywnie, bo szans na reelekcję nie będzie miał, więc po co się wysilać. PiS go skreślił, wiec niech nie liczy, że cokolwiek ugra dla nas w Warszawie (bo w Białymstoku, jak dotychczas tez nie był za bardzo roszczeniowy )
  - Borysewicz- dla PO PiS bezapelacyjnie zamknie wszystkie bramki
  - pozostali - nie maj szans
  - Muzykowa - ładna baba i do tego kndydatka PiS. Skoro PiS Ja wystawił, więc będzie Jej pomagać i udowadniać, że kto z nami temu pomożemy. Do tego ładna baba- wiec tez coś tam może ugrać.
  NIE MA WYBORU - TYLKO MUZYK!!!!!!!
  Jest to najlepszy i najbardziej optymalny wybór.
  Do tego ma szansę na reelekcję, wiec jeśli PiS dalej będzie rządzić - będzie wypruwali żyły, aby załapać się na kolejna kadencje.
  Niech się eksploatuje (ponoć jest ambitna i pracowita)- oby tylko nam żyło się w Łomży lepiej
  Zatem - ja i moja rodzina głosujemy na Muzykową. Myślę, że wszyscy zdroworozsądkowo myślący (niekoniecznie Jej zwolennicy) postapią podobnie

 • Odpowiedz Kto zarobił na Łomżyńskim Forum Samorządowym...?! wtorek, 09 października 2018 20:23 Umieszczone przez: Kto zarobił na Łomżyńskim Forum Samorządowym...?!

  Kurczę kto zrobił stronę internetową Łomżyńskiego Forum Samorządowego? Czy ktoś z radnych to ustali? Bo Pani Prezes cicho siedzi, Pan Zborowski też nie zrobił newsa..

 • Odpowiedz Fundusz sprawiedliwości wtorek, 09 października 2018 20:30 Umieszczone przez: Fundusz sprawiedliwości

  A gdzie przedstawiciele gminy Śniadowo? Prawdopodobnie jedyna gmina w województwie bez dotacji. Kompetencje urzędników dają dużo do życzenia.

 • Odpowiedz Zdejmij różowe okulary wtorek, 09 października 2018 20:37 Umieszczone przez: Zdejmij różowe okulary

  Jak ona jest ładna baba to ja jestem ku*&%a ksiądz kapelusz. Uroda to nie jest pewnosxią jej atut..????

 • Odpowiedz Emeryt środa, 10 października 2018 08:00 Umieszczone przez: Emeryt

  Glos oddany na pis to głos księży.Nie dajcie sie zmanipulować, pokażmy ,ze jesteśmy myślący i nie sluchajcie tej propagandy co wciskaja wam na kazdym kroku

 • Odpowiedz akwi środa, 10 października 2018 09:37 Umieszczone przez: akwi

  LOMZYNIANKA CO ZA PROPAGANDE SIEJESZ NAWET TWOJ PIS I TVP TAK OTWARCIE NIE PISZA. CZY DOSTALAS JAKI PRYKAZ????

  GLOSUJCIE NA NIĄ BO INACZEJ WAM NIE DADZA A DA ANIELA.....BEDZIE CUD I MIÓD I TYLE KASY CO NA TACY W NIEDZIELA!!!

 • Odpowiedz Mieszkaniec grodu nad Narwią czwartek, 11 października 2018 06:17 Umieszczone przez: Mieszkaniec grodu nad Narwią

  Poza układami, z otwartością do mieszkańców i inwestycji w mieście - tylko TADEUSZ ZAREMBA!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu