25 lutego 2018 mszą świętą, w intencji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, rozpoczęto obchody Narodowego DniaPamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości, zorganizowane przez Zwiazek Żołnierzy NSZ, odbyły się w kościele p.w. św. Jakuba w Jedwabnem.
Organizatorzy, jak co roku, starali się przybliżyć okolicznym mieszkańcom tę nie tak odległą historię. Uroczystość uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe sztandarowe: GEH Reduta Kurpiowska oraz GRH NSW.
Cytując za Józefem Piłsudskim: "Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości" organizatorzy podkreślają, że poznanie kraju i regionu oraz czczenie pamięci bohaterów jest jednym z filarów, który wspiera budowę silnego i dumnego państwa przyszłości.
Dlatego nie planują zakończyć już działań. W planach jeszcze 01.03.2018. o godz 18.00 w Katedrze Łomżyńskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.
Cześć i Chwała bohaterom!
Tekst i zdjęcia: Bartosz Śliwecki