labirynt dom lomza
poniedziałek, 04 grudnia 2017 15:24

Dworzański zarzuca PO brak demokracji i odchodzi z partii!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Były marszałek województwa podlaskiego, a obecnie przewodniczący sejmiku Jarosław Dworzański złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i sejmikowym klubie tej partii. Jak tłumaczy, zrobił to w ramach protestu przeciw niedemokratycznym standardom podczas wewnętrznych wyborów.

brico lomza

Dworzańskiemu nie spodobał się mail rozesłany przez nowo wybranych szefów białostockich okręgów PO: Tomasza Janczyło, Marka Sakowicza, Zbigniewa Nikitorowicza, Macieja Biernackiego i Marka Chojnowskiego, w którym przed sobotnimi wyborami przewodniczących regionu i powiatowych struktur PO oraz rady powiatu i trzech delegatów na konwencję krajową wskazali na kogo należy głosować. W treści maila napisali: "Jako nowo wybrani przewodniczący kół prosimy o głosowanie zgodnie z ustaleniami pomiędzy naszymi kołami. (...)Rada Powiatu: głosujemy na wszystkich trzydziestu kandydatów. Delegaci: głosujemy na trzy pierwsze osoby z listy: Jowita Chodzik, Dariusz Boguski, Piotr Siemieniuk".

Przed wyborami na swojej facebookowej stronie Dworzański napisał: "Dwa dni przed wyborami instrukcja rozesłana mailem z Biura Regionu jak głosować. Kochani nie namawiam was do głosowania na kogokolwiek, głosujcie jak uważacie. Panowie nowo wybrani przewodniczący kół – przynosicie wstyd tym wszystkim posłom PO którzy z takim trudem walczą w sejmie o wolne wybory. Co wyście ze sobą zrobili?. Robert – nie wierzę że to Ty".

W piśmie skierowanym m.in. do przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, w którym Dworzański informuje o swojej rezygnacji, napisał że "Wybory miały być tym razem wyjątkowe - powszechne, wolne i demokratyczne, a takie nie były, wskutek niedopuszczalnych form agitacji wyborczej".

Przewodniczący podlaskich struktur PO poseł Robert Tyszkiewicz napisał natomiast na swoim facebookowym koncie: "Jestem głęboko rozczarowany decyzją Jarosława Dworzańskiego o odejściu z Platforma Obywatelska po wyborach w partii. Nie można obrażać się na demokratyczny werdykt wyborców. W tej sytuacji oczekuję także rezygnacji z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego, którą pełni z rekomendacji PO".

Tyszkiewicz, wspólnie z wicemarszałek woj. podlaskiego Anną Naszkiewicz, odniósł się podczas popołudniowego briefingu prasowego do zapowiedzi Jarosława Dworzańskiego. Zapis wideo tej konferencji - poniżej.

14 komentarzy

 • Odpowiedz qqqqqqqqqqqq poniedziałek, 04 grudnia 2017 16:56 Umieszczone przez: qqqqqqqqqqqq

  PO-sypało się......

 • Odpowiedz Dyktatura UE poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:27 Umieszczone przez: Dyktatura UE

  Cala prawda cala dobe yy ....

 • Odpowiedz zastam co dopieru poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:47 Umieszczone przez: zastam co dopieru

  haha demokratyczne wybory są w PiSie , gdzie o dawna nie ma kontrkandydata :)
  a jedynie słuszny kurdupel-karzeł :)

 • Odpowiedz zastam co dopieru poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:01 Umieszczone przez: zastam co dopieru

  Albo przywiozą spadochroniarzy typu Andersowa i każą ciemnemu ludowi z PiSu na to głosować ,
  pamiętacie poseła Kazimierza Gwiazdowskiego, nie zawsze był przyjacielem grodu nad Narwią - był zwolennikiem Via Baltiki przez... Białystok
  Początkowo miał zostać doradcą prezydenta Łomży, jak zapowiadał Chrzanowski. Okazało się jednak, że Gwiazdowski nie spełnia odpowiednich wymogów - nie ma bowiem wyższego wykształcenia - nie został doradcą, a "tylko" asystentem prezydenta Łomży.

  Przypomnieć ciemnemu ludowi kto, był przeciw Łomży a tu w regionie głosy zdobywał :
  Pod pamiętną interpelacją "białostockich" posłów PiS, chcących zmienić przebieg trasy Via Baltica z wariantu łomżyńskiego na białostocki, podpisało się wówczas sześciu posłów partii:
  Kazimierz Gwiazdowski, Krzysztof Jurgiel, Jacek Bogucki, Mariusz Kamiński, Krzysztof Tołwiński i Jarosław Zieliński.

 • Odpowiedz żal poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:09 Umieszczone przez: żal

  Nieszczęśliwy to człowiek co obraża innych nie wywołany do tablicy. Żal.pl /zastam co dopiero/

 • Odpowiedz zastam co dopieru poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:14 Umieszczone przez: zastam co dopieru

  Oto, jak wyglądają wybory w PiSie , od kilkunastu lat , ta sama osoba i brak kontrkandydatów :


  Ostatnio Lech Antoni Kołakowski wygrał wybory na przewodniczącego miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Łomży na następną dwuletnią kadencję.
  Podczas zebrania członków partii mających prawa wyborcze poparło go 40 osób.
  Nikt nie głosował przeciw!!!!!!!!!!!! -
  aż 40tu członków PiSu jest w powiecie łomżyńskim ?

  - podobno nawet chrzanowski to olał, bo nie mógł głosować, mając nieopłacone składki członka PiSu , na sumę kilkunastu tysięcy złotych

  czyżby już porzucił PiS ?

 • Odpowiedz Ciemnogrodzian poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:15 Umieszczone przez: Ciemnogrodzian

  Taka jasnogrodzka, światła, europejska partia PO a instruuje członków PO jak mają głosować, a jak zagłasują inaczej..........buhaha europejczyki

 • Odpowiedz no no poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:28 Umieszczone przez: no no

  To już drugi marszałek rezygnuje po wojewodzie i marszałku Zgrzywie oraz Cieślukowskim, byłym członku zarządu i wojewodzie.
  Coś w tym jest. A było tam pole manewru na demokratyczny wybór, czy wszystko wcześniej ustalone?

 • Odpowiedz roksinka poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:33 Umieszczone przez: roksinka

  po chrzanowski mial startowac jak widac jak wybory wygladaja zbierasz kolegowitp...a ze skladkami to prowokacja chlopak po prostu rzadzi miastem a nie partia,w ktorej nadal przeciez jest

 • Odpowiedz Bolesław D. poniedziałek, 04 grudnia 2017 19:20 Umieszczone przez: Bolesław D.

  Prawdą jest że Pan Zgrzywa i wielu innych jak gowin wycofali się z peło ,bo to dno ,ludzie którzy coś prospołecznego chcieli robić w swoich okręgach byli poddawani naciskom z białego i wawy tak obecnie jest w PiS ,kukiz trochę dobrego zrobił ustawą antygabinety ,już nie będzie kogo przekupić w komży że dostanie asystenta ,doradcę itd......kukiz jest politycznie blokowany a wystarczy aby wprowadzić Ustawę o odwoływaniu samożądowców w krótkim terminie -referenda odwoławcze wójtów burmistrzów prezydentów ,w szwajcari taki chrzan by odwołany był w parę miesięcy ..referendym mieszkańców i na taczkę kopa z urzędu ...ale ale szwajcaria ma kantony i to bardzodobrze się sprawdzają tam takie referenda...

 • Odpowiedz :) poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:09 Umieszczone przez: :)

  Sztandar partii wyprowadzić! PO hymnie! Wolno POlić :}
  Niedługo pochody PO będą przypominać zwolenników lewicy, 5 - 10 osób.

 • Odpowiedz ja.5 poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:12 Umieszczone przez: ja.5

  boleslav anatolu vel adamie teraz jestes boleslawem...he he samorzadowcow jak cos bo drugie to lomza a nie komza tylko ty tak o naszym pieknym miescie mowisz....kiedys bylismy razem u zgrzywy w PO..

 • Odpowiedz kakadu wtorek, 05 grudnia 2017 01:02 Umieszczone przez: kakadu

  Ciekawe czy teraz Piorunek załapie się na przewodniczącego sejmiku i klubu, czy go dopuszczą?

 • Odpowiedz obłudnik wtorek, 05 grudnia 2017 12:38 Umieszczone przez: obłudnik

  Jak to ? W KODziarstwie nie ma demokracji?To chlew robicie Polsce na cały świat a u siebie demokracji nie macie?Pan Kudrycka to Pani macierzysta organizacja,nie wstyd Pani?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu