labirynt dom lomza
wtorek, 21 lutego 2017 07:52

Łomżyńska "Siódemka" najlepsza w województwie!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łomżyńska "Siódemka" najlepsza w województwie! fot. Wrota Podlasia
Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży zajęła 1. miejsce w rankingu szkół podstawowych województwa podlaskiego przygotowanym przez Zarząd Województwa Podlaskiego. W poniedziałek Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Bogdan Dyjuk uhonorowali najlepsze szkoły województwa.

brico lomza

43 szkoły wybrane spośród tysiąca placówek edukacyjnych w regionie - podstawówki, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Co je wyróżnia? Znakomite wyniki edukacyjne, liczne grono stypendystów, a także wysokie noty uzyskane w najbardziej popularnej - spośród tych zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. W poniedziałek, 20 lutego odbyło się spotkanie, podczas którego Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Bogdan Dyjuk uhonorowali najlepsze szkoły województwa podlaskiego. W uroczystościach wzięli udział dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele jednostek samorządowych nadzorujących placówki – prezydenci, burmistrzowie, starostowie. Gośćmi specjalnymi spotkania byli Bożena i Jan Walencikowie, autorzy niezwykłego albumu „Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa", który teraz trafi do bibliotek szkolnych uhonorowanych placówek.

Marszałek Jerzy Leszczyński otwierając spotkanie podkreślał, że Zarząd Województwa przywiązuje ogromna wagę do współpracy z placówkami edukacyjnymi.
- Współpracujemy z Państwem w zakresie edukacji i chcemy, żeby ta współpraca rozwijała się - mówił marszałek – Pragniemy uhonorować najlepsze jednostki edukacyjne po to, aby docenić ogromny wkład pracy dyrekcji, kadry nauczycielskiej, ale także samorządów, którym te najlepsze szkoły podlegają. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój gospodarczy regionu w dużej mierze zależy od poziomu edukacji.

Najlepsze Szkoły Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2015/2016 zostały wybrane na podstawie trzech kryteriów – to licea i technika z regionu, które otrzymały najwyższe noty w rankingu miesięcznika Perspektywy 2017, szkoły z największą ilością stypendystów edukacyjnych Marszałka Województwa Podlaskiego, i placówki, których uczniowie odnieśli największe sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Wśród podlaskich szkół podstawowych najwyższe noty w zestawieniu otrzymała SP nr 7 w Łomży, najwyżej notowane gimnazjum - PG 32 z Białegostoku. Wśród szkół ponadgimnazjalnych prym wiodą białostockie Technikum Elektryczne i I Liceum Ogólnokształcące.

- Placówki z rankingu Najlepsze Szkoły Województwa Podlaskiego 2017 to prawdziwe perełki na mapie edukacyjnej regionu – mówił Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk. - Ten sukces został osiągnięty dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i aktywności nauczycieli i dyrekcji szkół, ale także samorządowców, samych uczniów i ich rodziców.

Zobacz pełne zestawienie wyróżnionych placówek

4 komentarzy

 • Odpowiedz e mam tam wtorek, 21 lutego 2017 12:11 Umieszczone przez: e mam tam

  Link do zestawienia to bzdura - jakaś prezentacja w PowerPoicie - NIE MA TAM NIC O ŁOMŻYŃSKIEJ SIÓDEMCE.

 • Odpowiedz gak wtorek, 21 lutego 2017 12:38 Umieszczone przez: gak

  Oczywiście, że jest, ale trzeba czytać a nie "rzucać okiem"

 • Odpowiedz Paweł wtorek, 21 lutego 2017 13:34 Umieszczone przez: Paweł

  bzdury totalne. Jakie kryteria brano pod uwagę , kto to oceniał zero informacji. Dla mnie to jakiś dziwny ranking bez pokrycia w faktach bo pokaże wam parę szkół które na głowę biją siódemkę która stoi tylko dobrym lobowaniem medialnym.

 • Odpowiedz Likehim wtorek, 21 lutego 2017 14:53 Umieszczone przez: Likehim

  A Misiewicz gdzie???

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu