Wiceminister Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński, zastępca Komendanta Głównego Policji nadisp. Helena Michalak i Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz uczestniczyli w uroczystym otwarciu posterunku Policji w Piątnicy. Otwarciu towarzyszył pełen ceremoniał policyjny.
Posterunek Policji wrócił dziś do Piątnicy po blisko siedmiu latach od jego likwidacji (1 kwietnia 2010 roku). Uroczystego otwarcia posterunku, który zlokalizowany został w budynku ośrodka zdrowia przy ul. Czarnockiej dokonał wiceminister Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński. Wśród gości specjalnych znaleźli się także zastępca Komendanta Głównego Policji nadisp. Helena Michalak i Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz, Komendant Miejski Policji w Łomży kom. Marek Sienkiewicz, przedstawiciele służb mundurowych i władz samorządowych powiatu, gminy Piątnica i sąsiednich a także mieszkańcy Piątnicy.
Otwarciu posterunku w Piątnicy towarzyszył pełen ceremoniał policyjny z kompanią honorową. Przybyły także poczty sztandarowe jestnostek Ochotniczej Straży Pożarnej.
W swoim przemówieniu minister Zieliński podkreślił, że posterunek Policji w Piątnicy jest kolejnym jaki został reaktywowany po likwidacji. W województwie podlaskim to już szósty posterunek. Zapowiedział też przywracanie kolejnych zarówno w województwie jak i całym kraju. Minister zaznaczył, że Policja musi być blisko mieszkańców zby podnosić ich poczucie bezpieczeństwa i temu właśnie służy przywracanie kolejnych posterunków w gminach.
Jarosław Zieliński podziękował także wójtowi gminy Piątnica Krzysztofowi Kozickiemu za sfinansowanie remontu i wyposażenia posterunku, które kosztowało gminę 150 tys. złotych. Złożył także podziękowania na ręce starosty łomżyńskiej Elżbiety Parzych za udostępnienie lokalu w budynku ośrodka zdrowia, który jest własnością powiatu.
Nowy posterunek w Piątnicy składa się z dwóch pomieszczeń służbowych, poczekali i toalety. Policjanci, którzy rozpoczęli w nim dzisiaj pracę do dyspozycji mają nowoczesny sprzęt komputerowy i komfortowe warunki pracy. Na co dzień pracować tu będzie pięciu policjantów.