niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
Region
sobota, 22 września 2018 15:07

Groźny wypadek motocyklisty [FOTO]

Napisane przez mano
Kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa podczas skrętu w lewo. Doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem – to wstępne ustalenia przyczyn dzisiejszego wypadku do którego doszło na trasie Łomża – Kolno.
piątek, 21 września 2018 18:45

Zerwana przyjaźń. Wójt może być tylko jeden!

Napisane przez mano
Byli współpracownikami przez osiem lat, tworząc zgrany samorządowy duet. Mieczysław Kuzia w mijającej kadencji był przewodniczącym rady gminy, natomiast Piotr Kłys jej wójtem. Jednak w najbliższych wyborach samorządowych nie będą ze sobą współpracować, a rywalizować, gdyż obaj planują objąć stanowisko wójta gminy Łomża.
Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska zostali mistrzami w kategorii Rolnicy. Rywalizację w kategorii Firmy wygrała ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało ośmiu rolników i cztery firmy z województwa Podlaskiego. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, cechujące się odpowiednią płynnością finansową, zadbane, wyróżniające się odpowiednią estetyką oraz takie, które efektywnością produkcji i wynikami wyróżniają się w skali województwa i kraju.
W odpowiedzi na zarzuty premiera rządu Mateusza Morawieckiego, że za poprzednich rządów nie było dróg ani mostów, i jego ministrów, że samorządy nic nie zrobiły, Zarząd Województwa Podlaskiego, podczas konferencji prasowej w środę, 19 września odrzucił te oskarżenia i zarzucił rządowi utrudnienia w wydatkowaniu funduszy unijnych. Punkt po punkcie członkowie zarządu podsumowali dokonania w poszczególnych dziedzinach i podsumowali 10 lat rządów koalicji PO-PSL w regionie.
czwartek, 20 września 2018 07:33

Spłonęła ciężarówka. Droga zablokowana [FOTO]

Napisane przez mano
Droga krajowa nr 8, na wysokości miejscowości Krajewo-Korytki w kierunku Zambrowa jest zablokowana. Trwa dogaszenie samochodu ciężarowego. Policjanci kierują na objazdy przez Łomżę od Ostrowi Mazowieckiej oraz drogą serwisową.
czwartek, 20 września 2018 07:23

Ahoj przygodo... [FOTO]

Napisane przez mat. nadesłany
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży wkroczyli aktywnie w nowy rok szkolny 2018/2019. W terminie od 8 do 19 września 2019 roku brali udział w 12 - dniowym szkoleniu w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków PFRON : „Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi”.
środa, 19 września 2018 20:44

Trzy osoby w szpitalu po wypadku pod Jedwabnem [FOTO]

Napisane przez mano
Kierowca i dwoje pasażerów z osobowego mercedesa zostali przewiezieni do łomżyńskiego szpitala. To skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Bronaki-Pietrasze w gminie Jedwabne. Na miejscu pracują służby ratunkowe, droga jest zablokowana.
Do groźnego zdarzenia doszło przed południem na drodze Łomża - Stawiski. Na 172 kilometrze DK61 w sąsiedztwie miejscowości Karwowo doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym. Droga jest całkowicie zablokowana. 
środa, 19 września 2018 11:01

Lista kandydatów do rady gminy Łomża

Napisał mj
Przedstawiamy listy kandydatów do rady gminy Łomża w zbliżających się wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października. Na tę chwilę w PKW widnieją nazwiska 45. kandydatów. Skład rady gminy Łomża składać się będzie z 15. osób.
Można się już starać o dotacje z programu „Czyste Powietrze”. Dzięki pozyskanym pieniądzom właściciele domów jednorodzinnych będą mogli wymienić przestarzałe źródła ciepła na nowoczesne technologie.
wtorek, 18 września 2018 09:21

Listy do sejmiku województwa

Napisane przez mano
Równo o północy minął termin zgłaszania list wyborczych z kandydatami kandydatów na radnych gmin, powiatów i województw. Do sejmiku województwa z naszego okręgu (nr 3), obejmującego powiat grajewski, powiat kolneński, powiat łomżyński, powiat zambrowski, miasto Łomża, system PKW wskazuje osiem zarejestrowanych list.
poniedziałek, 17 września 2018 14:35

Dojedziemy szybciej do stolicy

Napisał mj
Od dzisiaj kierowcy z Łomży podróżujący do Warszawy pojadą szybciej. Udostępniony został ponad 16-kilometrowy odcinek S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Oddany dzisiaj fragment nawierzchni jest wykonany z betonu cementowego.
poniedziałek, 17 września 2018 11:38

Sportowo i patriotycznie na pikniku w Piątnicy [VIDEO i FOTO]

Napisał mj
W słoneczne, sobotnie popołudnie odbył się IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Piątnica „Bieg Pamięci Września” połączony z festynem rodzinnym pełnym gier i zabaw podwórkowych, które zostały często już zapomniane.
poniedziałek, 17 września 2018 09:38

Jubileusz 40-lecia MPEC-u [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
"Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień..." Tak śpiewał niegdyś Andrzej Rosiewicz w jednym ze swoich największych przebojów. Cztery dekady mijają w tym roku od powstania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łomży. Okrągły jubileusz był okazją do wielu wspomnień i refleksji.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 171

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu