2017.Łomża baner 1000x200
Region
czwartek, 21 września 2017 10:42

Hazardowa szara strefa – kolejne zatrzymania

Napisał gak
W wyniku kontroli przeprowadzonej w jednym z zambrowskich lokali, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży wraz z funkcjonariuszami Policji w Zambrowie, zatrzymali cztery automaty do gier hazardowych. Urządzenia działały tam nielegalnie.
czwartek, 21 września 2017 09:08

Wzmożone kontrole policyjne na drogach

Napisał gak
Można by rzec krótko: EDWARD - i wszystko jasne. Ponieważ nie jest jednak jasne dla każdego, warto przybliżyć kim, a raczej czym ów EDWARD jest. EDWARD (European Day Without A Road Death) to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, który organizowany jest dzisiaj. Oprócz działań edukacyjnych przyniesie też wzmożone kontrole na drogach.
czwartek, 21 września 2017 07:56

E-składka od stycznia. ZUS wyjaśnia szczegóły

Napisał gak
1 stycznia 2018 r. zmieni się sposób, rozliczania i opłacania składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.
czwartek, 21 września 2017 07:09

Inscenizacja walk o Nowogród

Napisał gak
Wrzesień 1939 roku obfitował w liczne walki obronne w całej Polsce. Nie inaczej było w naszym regionie, gdzie polskie wojsko wspierane często przez ludność cywilną przeciwstawiało się przygniatającej przewadze wroga. Jedną z bitew, które zdaniem historyków mają specjalne miejsce w historii Września, była bitwa o Nowogród...
W samo południe 20 września dokonane zostało oficjalne, uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1889B w miejscowości Dobry Las w gminie Zbójna. Droga została gruntownie przebudowana, dzięki czemu znacznie wzrosło bezpieczeństwo jej użytkowników.
środa, 20 września 2017 11:09

MIG na zakończenie sezonu w Nowogrodzie

Napisał gak
Jak zaczęli, tak też zakończą. Tegoroczny sezon Imprez Zbyszko w Nowogrodzie zakończy występ zespołu MIG, tego samego, który zagrał na otwarciu podczas tegorocznej Majówki. Ostatnia impreza tego sezonu już w piątek! Musicie tam być, by zachować jak najlepsze wspomnienia! Początek o godz. 21.00. Jeśli masz więcej niż 30 lat, wchodzisz za darmo, a jeśli mniej, to też możesz dostać bezpłatną wejściówkę. Instrukcja wewnątrz artykułu!
środa, 20 września 2017 09:12

Zgwałcił 13-letnią dziewczynkę?

Napisane przez oprac. gak
Do Sądu Rejonowego w Zambrowie trafił wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące wobec 18-letniego Łukasza D., mieszkańca powiatu zambrowskiego, podejrzanego o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki. W sprawę zaangażował się Krzysztof Dymkowski, znany jako "łowca pedofilów", który jako pierwszy powiadomił Policję.
środa, 20 września 2017 07:56

Strażnicy rywalizowali w marszobiegu terenowym

Napisane przez oprac. gak
W miniony wtorek 19 września na terenie kompleksu leśnego Czerwony Bór funkcjonariusze 7 placówek penitencjarnych Okręgu Białostockiego Służby Więziennej rywalizowali w marszobiegu terenowym w ramach eliminacji do VII Mistrzostw Służby Więziennej. Organizatorem marszobiegu był Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.
wtorek, 19 września 2017 14:34

Remontują krajówkę pomiędzy Piątnicą a Marianowem

Napisał gak
1,5 mln złotych zapłaci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za prowadzony obecnie remont około kilometrowej długości odcinka drogi krajowej nr 61 pomiędzy Piątnicą a Marianowem. Wykonawca ma czas na ukończenie robót do 20 listopada, ale jak twierdzi GDDKiA w Białymstoku, stanie się to znacznie wcześniej.
wtorek, 19 września 2017 12:18

ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

Napisał gak
Z dniem 1 października 2017 r., wchodzą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Do pracowników ZUS zaczęły docierać niepokojące sygnały, że do potencjalnych emerytów zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują im korzystniejsze niż doradca emerytalny obliczenie wysokości emerytury.
Kilkanaście interwencji odnotowali już dzisiaj łomżyńscy strażacy w związku z silnym wiatrem i ulewnymi opadami deszczu. Większość wezwań jak dotąd dotyczyła połamanych konarów i powalonych drzew, ale są już także zalania. Wezbrała też niewielka i spokojna zazwyczaj Łomżyczka, która może zagrozić budynkom mieszkalnym.
poniedziałek, 18 września 2017 14:50

Wielkie sprzątanie w Czerwonym Borze [FOTO]

Napisane przez oprac. gak
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze wspólnie z Nadleśnictwem Łomża zorganizowali akcję w ramach Sprzątania Świata 2017. Tegoroczna akcja promowana była hasłem: Nie ma śmieci, są surowce.
poniedziałek, 18 września 2017 12:06

Policyjne podsumowanie weekendu na łomżyńskich drogach

Napisał gak
Siedem zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, tyle samo kolizji drogowych i czterech pijanych kierowców. To bilans tylko jednego tylko weekendu na łomżyńskich drogach. Ze względu na panujące trudne warunki drogowe policjanci apelują do kierowców o ostrożność podczas poruszania się po drogach regionu.
poniedziałek, 18 września 2017 11:26

Szkoła w Czaplicach do likwidacji. Jest zgoda kuratora

Napisał gak
Podlaska Kurator Oświaty wydała zgodę na likwidację Szkoły Podstawowej w Czaplicach. Pismo w tej sprawie, datowane na 11 września 2017 roku, dotarło już do Urzędu Gminy Łomża. Placówka przestanie istnieć wraz z końcem roku szkolnego 2017/18.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 130

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback