stefczyk lomza
gak

gak

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

sobota, 24 lutego 2018 07:41

Chcą popłynąć na byle czym

Niedawno przekazaliśmy informację o inicjatywie Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Łomżyńska" dotyczącej budowy "Daru Łomży". Okazuje się, że nie jest to jedyny pomysł. Drugim jest budowa jednostki pływającej z materiałów ekologicznych, która wzięłaby udział w dorocznej imprezie organizowanej w Augustowie "Pływanie na byle czym" reprezentując na niej nasze miasto.
piątek, 23 lutego 2018 16:24

Wyskoczyła prawie jak Stoch... [FOTO]

Około godz. 14.40, na drodze wojewódzkiej nr 679 Łomża - Mężenin doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Kobieta kierująca skodą, jadąc z dużą prędkością, została wraz z autem wyrzucona na wzniesieniu niczym skoczek narciarski. Niestety, lądowanie nie było przyjemne.
- Przyjechaliśmy dzisiaj do Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży żeby dowiedzieć się o praktycznych zastosowaniach informatyki w rolnictwie - mówi uczestniczka programu "Rolnik szuka żony" Małgorzata Sienkiewicz, która ze swoim wybrankiem uczestniczyła w konferencji "Praktyczne zastosowania informatyki w rolnictwie".
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, strażacy i przedstawiciele Grupy Ratowniczej „Nadzieja" z Łomży, szkolili się w zakresie współpracy i podnoszenia skuteczności działań dotyczących poszukiwań terenowych osób zaginionych.
Na 935 milionów złotych szacuje miesięcznik Forbes wartość majątku Józefa Bałdygi, właściciela przede wszystkim dobrze znanej firmy JBB z Łysych. Choć to mniej niż przed rokiem i tak pozwoliło na zajęcie miejsca w górnej połowie stawki 100 najbogatszych Polaków. Warto dodać, że nazwisko Bałdyga coraz częściej będzie pojawiać się też w Łomży.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży realizują działania „Nie bądźmy obojętni". Zwłaszcza teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera, działania te są zintensyfikowane. Mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.
1 marca rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łomża na rok szkolny 2018/2019. Wnioski w tej sprawie przyjmowane będą do 9 marca 2018 r. Natomiast składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola trwać bedzie w dniach 28 marca – 11 kwietnia 2018 r.
Sąd Rejonowy w Łomży VII Zamiejscowy Wydział Karny w Kolnie skazał 5 obywateli Gruzji, którzy czerpali korzyści z organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy naszego kraju wbrew przepisom.
czwartek, 22 lutego 2018 14:09

Przed nami mroźna noc

Do -16°C może spaść temperatura powietrza w ciągu najbliższej nocy. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało specjalne ostrzeżenie w tej sprawie, które obejmuje noc z czwartku na piątek, ale zawiera też informację o kolejnych.
"Dar Łomży" ma być wzorowaną na "Darze Mazowsza" płaskodenną łodzią z żaglem i silnikiem, która podobnie jak zwodowana przez samorząd Mazowsza jednostka miałaby promować Łomżę i reprezentować nasze miasto w dorocznych imprezach wodniackich. LOT "Ziemia Łomżyńska" wystąpił do prezydenta Łomży z prośbą o wsparcie takiej inicjatywy w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 769

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu