wigilia2018 dom lomza
środa, 13 kwietnia 2011 10:00

Sezon otwartych drzwi ruszył

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podczas "drzwi otwartych" odbędą się pokazy pierwszej pomocy. Podczas "drzwi otwartych" odbędą się pokazy pierwszej pomocy. fot. PWSIiP w Łomży
Tuż przed końcem roku szkolnego większość łomżyńskich szkół stara się zachęcić uczniów do nauki na kolejnym szczeblu edukacji. Dziś "drzwi otwarte" organizuje III Liceum Ogólnokształcące w Łomży i Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości. To dobry sposób, by poznać i ocenić szkołę, do której chemy się wybrać po wakacjach.

brico lomza

- Po maturze chcę pójść na informatykę. Myślę o Politechnice w Białymstoku, ale rodzice namawiają mnie na pozostanie w Łomży i studia w PWSIiP. Sam nie wiem, na co się zdecydować, więc na "drzwi otwarte" wybieram się koniecznie. Może to rozwieje moje wątpliwości? - zastanawia się Bartosz Dąbrowski, tegoroczny maturzysta.

Studenci łomżyńskiej państwówki przekonują, że wizyta pomoże podjąć decyzję w wyborze studiów. Przewodnikami po uczelni będą bowiem żacy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, także o życie studenckie po zajęciach.

Dni otwarte w PWSIiP potrwają do jutra. Oferta uczelni będzie przedstawiana w dwóch blokach: od godz. 10.00 do 11.30 i od 13.00 do 14.30. Oprócz wiedzy o kierunkach, zasadach rekrutacji i terminach, odwiedzający będą mogli zagrać mini mecz ping - ponga z zawodnikami AZS PWSIiP. W szkole odbędą się też liczne pokazy, m.in. masażu, taekwoondo i prezentacja robotów.

Po południu swoje podwoje otworzy też III L.O. w Łomży. Zaproszeni mogą się czuć gimnazjaliści i ich rodzice.

- "Dzień otwarty" to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną, rozmów z nauczycielami i uczniami, a także poznania samej szkoły - mówi Ewa Witkowska z III L.O.

Liceum będzie czynne dla odwiedzających od godz. 14.30 do 16.30.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu