środa, 13 kwietnia 2011 04:00

Poznaj Czeczenów mieszkających w Łomży!

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Poznaj Czeczenów mieszkających w Łomży! fot. M. Maliszewski
Chcesz poznać Czeczenów mieszkających w Łomży? Odwiedź wystawę zorganizowaną przez Fundację "Ocalenie". Organizatorzy przekonują, że bohaterów zdjęć czasem łączy tylko to, że musieli wyjechać ze swojej ojczyzny. Jednak każdy z nich w Łomży znalazł drugi dom.

brico lomza

- „Są u nas ludzie dobrzy, źli, kobiety, mężczyźni i dzieci. Osoby z wyższym wykształceniem i mający za sobą podstawową edukację. Nie wrzucajcie więc nas wszystkich do jednego worka z napisem „Czeczen” - proszą Czeczeni mieszkający w mieście.

Wystawa "W połowie drogi...", przygotowana przez Fundację "Ocalenie" pokazuje, że uchodźcy nie są anonimową ani jednolitą grupą, lecz stanowią społeczność, na którą składają się rozmaite doświadczenia konkretnych osób, osobiste historie i poglądy.

Na zdjęciach, wykonanych przez łomżyńskiego fotografa Marka Maliszewskiego, możemy rozpoznać naszych sąsiadów czy kolegów ze szkoły dziecka.

Wystawa "W połowie drogi..." zostanie otwarta już jutro w południe. Zdjęcia będzie można oglądać w siedzibie Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży do 22. kwietnia.

Od jutra czynna będzie też strona internetowa www.wpolowiedrogi.org.pl, gdzie będzie można nie tylko zobaczyć zdjęcia, ale i zapoznać się z historią ludzi na nich przedstawionych.

W górę