wloskie-wieczory modzelewski
środa, 13 kwietnia 2011 05:00

Poznaj Czeczenów mieszkających w Łomży!

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Poznaj Czeczenów mieszkających w Łomży! fot. M. Maliszewski
Chcesz poznać Czeczenów mieszkających w Łomży? Odwiedź wystawę zorganizowaną przez Fundację "Ocalenie". Organizatorzy przekonują, że bohaterów zdjęć czasem łączy tylko to, że musieli wyjechać ze swojej ojczyzny. Jednak każdy z nich w Łomży znalazł drugi dom.

brico lomza

- „Są u nas ludzie dobrzy, źli, kobiety, mężczyźni i dzieci. Osoby z wyższym wykształceniem i mający za sobą podstawową edukację. Nie wrzucajcie więc nas wszystkich do jednego worka z napisem „Czeczen” - proszą Czeczeni mieszkający w mieście.

Wystawa "W połowie drogi...", przygotowana przez Fundację "Ocalenie" pokazuje, że uchodźcy nie są anonimową ani jednolitą grupą, lecz stanowią społeczność, na którą składają się rozmaite doświadczenia konkretnych osób, osobiste historie i poglądy.

Na zdjęciach, wykonanych przez łomżyńskiego fotografa Marka Maliszewskiego, możemy rozpoznać naszych sąsiadów czy kolegów ze szkoły dziecka.

Wystawa "W połowie drogi..." zostanie otwarta już jutro w południe. Zdjęcia będzie można oglądać w siedzibie Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży do 22. kwietnia.

Od jutra czynna będzie też strona internetowa www.wpolowiedrogi.org.pl, gdzie będzie można nie tylko zobaczyć zdjęcia, ale i zapoznać się z historią ludzi na nich przedstawionych.

3 komentarzy

  • Odpowiedz ANTY(K) środa, 13 kwietnia 2011 12:43 Umieszczone przez: ANTY(K)

    Tu miał byc komentarz, ale nic nie napiszę bo to by było nie poprawne polityczne

  • Odpowiedz 100mph środa, 13 kwietnia 2011 17:00 Umieszczone przez: 100mph

    Tu miał byc komentarz, ale nic nie napiszę bo to by było nie poprawne polityczne.

  • Odpowiedz PaW czwartek, 14 kwietnia 2011 17:50 Umieszczone przez: PaW

    A ja polecam Wam obejrzeć zdjęcia, chociażby na stronie www (www.wpolowiedrogi.org.pl). Razem z podpisami wyjaśniającymi kto jest kim, robią wrażenie. Kiedy spojrzysz na uchodźca jak na człowieka- razem z jego imieniem, tym co dla niego ważne, naprawdę może zmienić się punkt widzenia. Jak dla mnie- brawa dla "Ocalenia z pomysł", a dla M. Maliszewskiego za uchwycenie tylu ważnych momentów.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu