wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:01

Na piętrze pokoje noclegowe, na parterze pracownie. To nowy Domek Pastora.

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na piętrze pokoje noclegowe, na parterze pracownie. To nowy Domek Pastora. fot. MyLomza.pl
Piwnicę zajmie restauracja, parter- pracownie warsztatowe przystosowane do zajęć artystycznych, a piętro- trzy stylowe pokoje noclegowe. To koncepcja zagospodarowania wyremontowanego Domku Pastora. Ratusz szuka właśnie projektanta, który ze smakiem urządzi wnętrza, a całość zaprezentuje na trójwymiarowej wizualizacji.

brico lomza

Koncepcję szczegółowego zagospodarowania XIX- wiecznego Domku Pastora ratusz upublicznił po raz pierwszy,

Domek o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych ma zostać wykorzystany od piwnicy po dach, a każde piętro będzie pełniło inną funkcję.

W piwnicach budynku ma powstać restauracja połączona z kawiarnią, wyposażona w stoły z krzesłami, pufy i wygodne siedziska. Tam też ma znaleźć się miejsce na kuchnię i salę warsztatową, w której będą mogły obywać się zajęcia kulinarne.

Parter budynku oddany zostanie pod pracownie. Swoje miejsce ma tam znaleźć pracownia malarska (ze sztalugami dla trzydziestu osób), pracownica ceramiczna (z sześcioma kołami i piecem do wypalania), pracownia teatralno- filmowo- dziennikarska, kącik dyskusyjny i sala konferencyjna z  miejscem wystawienniczym.

Na piętrze Domku Pastora będzie zaś można spędzić noc. W budynku mają powstać trzy pokoje noclegowe stylizowane na koniec XIX wieku. Jeden pokój będzie dwuosobowy, pozostałe dwa to "jedynki".

Do odpoczynku ma też zostać przystosowany ogród na tyłach domu. Mają w nim stanąć stoliki, leżaki, hamaki i huśtawki. W czasie chłodniejszych wieczorów, panoramę Narwi będzie można podziwiać okrywając się ciepłym kocem, w które także Domek Pastora ma zostać wyposażony.

Jak dokładnie będą wyglądały wnętrza wyremontowanego zabytku? Ich wykreowanie to już zadanie architekta, który ma dobrać odpowiednie wyposażenie, meble, kolory ścian i podłóg. Swoją koncepcję ma przedstawić za pomocą wizualizacji graficznej (najlepiej- trójwymiarowej).

Na stworzenie koncepcji wnętrza Domku Pastora projektant będzie miał czas do końca czerwca. Na razie ratusz ogłosił przetarg, który ma wyłonić najtańszego stylistę.

3 komentarzy

  • Odpowiedz felicom wtorek, 15 kwietnia 2014 07:01 Umieszczone przez: felicom

    A gdzie centrum informacji turystycznej? Miało tam być

  • Odpowiedz Angel środa, 10 września 2014 19:09 Umieszczone przez: Angel

    katrina pisze:Szkoda, bo takie okazje tbreza wykorzystywać, a można się jeszcze zgłaszać? jak będę miała więcej czasu to zapoznam się bliżej z tą akcją

  • Odpowiedz Muhsin sobota, 13 września 2014 13:56 Umieszczone przez: Muhsin

    katrina pisze:Szkoda, bo takie okazje trebza wykorzystywać, a można się jeszcze zgłaszać? jak będę miała więcej czasu to zapoznam się bliżej z tą akcją

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu