wigilia2018 dom lomza
środa, 13 kwietnia 2011 05:00

Harcerze zakończyli rok żałoby po śp. Lechu Kaczyńskim - galeria FOTO

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Harcerze zakończyli rok żałoby po śp. Lechu Kaczyńskim - galeria FOTO fot. 59 DH Ptaki Ptakom
- Nasza drużyna, jako jedna z nielicznych łomżyńskich drużyn, oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Spotkaliśmy się o godzinie 15.30 niedaleko pomnika upamiętniającego ofiary tragedii - informuje druh Paweł Dąbrowski z 59. Drużyny Harcerskiej "Ptaki Ptakom". Publikujemy relację młodego harcerza, który chce współtworzyć nasz portal.

brico lomza

Harcerze 58. DH "Ptaki Ptakom" uczcili pamięć o uczestnikach katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w niedzielę, 10. kwietnia. Spotkali się o godz. 15.30, już po oficjalnych obchodach zaplanowanych przez miasto.

- Chwilę poczekaliśmy na druha drużynowego, następnie poszliśmy z nim w dwuszeregu pod pomnik, gdzie zaciągnęliśmy honorowe warty. Zapaliliśmy znicze. Spotkaliśmy franciszkanina, druha Jana „Huragana”, który zajmował się harcerstwem na Białorusi. Wygłosił nam ciekawą gawędę (...)- pisze do nas druh Paweł.

- 10. kwietnia 2011 r. phm. Krzysztof Pyczot zdjął z krzyża czarną wstążkę, symbolizującą żałobę. I co najważniejsze – zostawiliśmy pamiątkę w postaci zdjęcia pary prezydenckiej z podpisem „W I. rocznicę tragicznej śmierci – 59. Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom” - dodaje.

Druh Paweł Dąbrowski obiecał też przesłanie w najbliższym czasie nagranej pod pomnikiem gawędy br. Jana, kapucyna.

Jeśli Ty także bierzesz udział w czymś ważnym lub jesteś świadkiem sytuacji, którą chciałbyś przedstawić innym - czekamy na Twoją relację. Można do nas przesyłać teksty, filmiki i nagrane relacje głosowe. Jeśli będą pokazywały coś, co warto przekazać innym, z pewnością pojawią się na naszym portalu. Na Wasze materiały czekamy pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu