wtorek, 18 lutego 2014 09:36

Kupiski i Konarzyce ominiemy obwodnicami

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Kupiski i Konarzyce ominiemy obwodnicami fot. GDDKiA w Białymstoku
Do 2020 roku Konarzyce i Kupiski Stare będziemy objeżdżać mini- obwodnicami. Remont dwóch fragmentów dróg wojewódzkich obejmuje wytyczenie jezdni omijających obie miejscowości. Na razie nie wiadomo, którędy drogi miałyby przebiegać.

O planach remontowych dwóch fragmentów dróg wojewódzkich: między Łomżą a Śniadowem i Łomżą a Nowogrodem, poinformował podczas konferencji prasowej członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek.

Obwodnica Kupisk miałaby powstać w ramach drugiego etapu remontu drogi wojewódzkiej nr 645 (pierwszy fragment remontowanej jezdni do użytku zostanie oddany we wrześniu tego roku). Mini- obwodnica Konarzyc ma zostać zbudowana podczas remontu drogi między Łomżą a Śniadowem w kierunku granicy województwa.

- Zbudowanie obwodnic obu miejscowości będzie tańsze i szybsze, niż prowadzenie trasy przez ich środek- argumentował Jacek Piorunek.

Obie inwestycje mają powstać z dofinansowaniem unijnym. Budowa może potrwać przez najbliższe sześć lat. Dotacje na remonty mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.

6 komentarzy

 • Odpowiedz media wtorek, 18 lutego 2014 18:06 Umieszczone przez: media

  Główne zdjęcie z obwodnicy Stawisk.

 • Odpowiedz Ptyś wtorek, 18 lutego 2014 19:13 Umieszczone przez: Ptyś

  Czyli obwodnicy Łomży nie będzie :) i dobrze :)

 • Odpowiedz porażka wyborcza wtorek, 18 lutego 2014 19:28 Umieszczone przez: porażka wyborcza

  wybory, wybory, wybory się zbliżają

 • Odpowiedz maciej0023 wtorek, 18 lutego 2014 21:23 Umieszczone przez: maciej0023

  Kolego,.. kuźwa...co ty za głupoty pieprzysz, obwodnica Łomży jest potrzebna i to jak najszybciej. Nie wiem kim jesteś ale sądząc po twej mocnej wypowiedzi- jesteś zwykłym cepem który zamiast mózgu ma styropian! a może nawet śledziem z białego. Nawet sprawy nie zdajesz sobie ile aut; dużych mobili i małych mobilków przejeżdża przez Łomżę- samych przejezdnych a nie mówiąc o mieszkańcach Łomży i regionu. Jak obwodnice Stawisk wybudowali to w końcu można spokojnie odetchnąć.A już nie będę wspominał o powrotach z długich majowych i wakacyjnych weekend'ów. Więc obwodnica Łomży jest tak potrzebna jak "na pustyni woda..."

 • Odpowiedz grzmot wtorek, 18 lutego 2014 22:53 Umieszczone przez: grzmot

  Obwodnica Konarzyc rzeczywiście zamiast obwodnicy Łomży. Wystarczy popatrzeć na mapki. Piorunek tańczy jak małpa na linie.

 • Odpowiedz mieszkanka Konarzyc środa, 10 września 2014 19:13 Umieszczone przez: mieszkanka Konarzyc

  Pora wrócić do tematu, bo idiotyczny pomysł szanownego Pana Piorunka zaczyna być coraz bardziej realny a na pewno realne są pieniądze, które wydają na geodetów i projektantów... Zaczęli robić pomiary w okolicy torów w Konarzycach. Po cichu żeby ludzie nie zaczęli protestować, bo to chyba najbardziej durny pomysł obwodnica która zaczyna i kończy się w Konarzycach (bo przecież nie można ominąć zajazu Ryś), biegnie tuż pod oknami ludzi, którzy wcale nie tak dawno osiedlili się jak najdalej od drogi... Czy ktoś w końcu zrozumie, że to kompletny absurd, czy nie macie poważniejszych zadań do zrobienia. Panie Jacku może zawalczył by Pan o obwodnicę z prawdziwego zdarzenia i Konarzyc , i Łomży i jeszcze Kupisk a nie wymyślał zastępcze tematy i uszczęśliwiał nas na siłę...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu