wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 05 sierpnia 2013 10:14

Straciła oszczędności swojego życia

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Straciła oszczędności swojego życia fot. archiwum MyLomza.pl
Ponad 30 tysięcy złotych straciła 78-letnia mieszkanka Łomży, która zaufała oszustowi, podającemu się przez telefon za jej siostrzeńca. Pieniądze bez najmniejszych podejrzeń wpłaciła na wskazane przez mężczyznę konto.

brico lomza

Dzwoniący mężczyzna był na tyle przekonujący, że 78-latka nawet nie zapytała o cel przekazania pieniędzy. Całe swoje oszczędności, ponad 30 tysięcy złotych, wpłaciła na wskazane przez rzekomego siostrzeńca konto.

O tym, że została oszukana, kobieta zorientowała się dopiero po upływie kilku dni. Sprawa wyszła na jaw w minioną sobotę, kiedy łomżynianka skontaktowała się ze swoją rodziną.

- Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła łomżyńskich policjantów, którzy szukają teraz oszusta- podają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Metoda oszustwa, określana przez policjantów "na wnuczka" (choć dzwoniący często podają się też za innych członków rodziny lub ich przyjaciół) ciągle zbiera obfite żniwo. Starsze osoby okazują się łatwowierne i wpłacają pieniądze na podane konta.

- Bardzo często zaczyna się od zwykłego telefonu od rzekomego wnuczka czy też innego członka rodziny z prośbą o pilne pożyczenie pieniędzy. Zazwyczaj po ich odbiór przychodzi inna, wcześniej ustalona osoba. Często zdarzają się również przypadki wpłaty pieniędzy na wskazane przez sprawcę konto. Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic- przyznają policjanci.

Tymczasem rada na to, jak nie zostać oszukanym, jest bardzo prosta. Wystarczy dość nieufnie podchodzić do wszystkich próśb o przekazanie pomocy finansowej. Za każdym razem, kiedy na jej udzielenie się jednak zdecydujemy, najpierw należy osobiście skontaktować się z osobą, do której pożyczka ma trafić.

6 komentarzy

 • Odpowiedz Cerber poniedziałek, 05 sierpnia 2013 13:22 Umieszczone przez: Cerber

  To jeszcze się ludzie na to nabierają?! FUCK!!!

 • Odpowiedz ♪ poniedziałek, 05 sierpnia 2013 16:29 Umieszczone przez: ♪

  przecież ktoś te konto musiał założyć! dojść po danych i będzie wiadomo co to za "kuzyn"

 • Odpowiedz andrzejekzgon poniedziałek, 05 sierpnia 2013 18:18 Umieszczone przez: andrzejekzgon

  hahhha Co za babunia

 • Odpowiedz kaktofob wtorek, 06 sierpnia 2013 08:58 Umieszczone przez: kaktofob

  Może nasze pozismeny znajdą cwaniaka za jakiś czas....

 • Odpowiedz maliconia wtorek, 06 sierpnia 2013 09:01 Umieszczone przez: maliconia

  Dajcie babuni święty spokój! Może biedaczka nawet TV nie ma i nie wie co się na tym świecie dzieje. Emeryturka ledwo co na leki starcza, abonament trza płacić choć Tunio obiecywał, że emeryci będą zwolnieni. Szara rzeczywistość!

 • Odpowiedz pawcio grusss wtorek, 06 sierpnia 2013 12:29 Umieszczone przez: pawcio grusss

  taaa znajdą jak sie dwie niedziele do kupy zejdo

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu