sobota, 22 czerwca 2013 11:14

Po Młodemu - o narzekaniu

Napisane przez  młody
Oceń ten artykuł
(145 głosów)
Na brak „życia” w mieście narzekają głównie młodzi. A że nie ma gdzie wyjść. A że nudzi się im wieczorami. A że nie ma miejsca do rozrywki. Ostatnio dosłownie rozerwać mogła się nie tylko młodzież, ale i dużo starsi. We środę bombowa atmosfera na ul. Broniewskiego była na szczęście szybko usuniętym niewypałem. Jednak wtedy zapłonął we mnie lont myślowy. Co zrobić, by ludzie bez przymusu, młodsi i starsi wybuchnęli wspólnym śmiechem, a nie ledwo żarzyli się z narzekactwa?
techmatix2

Po bujnej czuprynie drepcze mi pytanie. Czy w Łomży naprawdę nie ma co robić? Z mojej perspektywy młodego chłystka widać kilka klubów i barów. No i niezawodna dyskoteka w Jeziorku do której zawsze można się wybrać, bo niedaleko. W zasadzie nie jest źle. Ale ok. Jeśli ktoś chce czegoś więcej niż techno łupany, żłopania piwa i disco polo, może być zawiedziony. Fakt, była „Walizka”. Festiwal dzięki, któremu na ulicach przez całą dobę było jasno od blasku uśmiechniętych twarzy. To mimo wszystko za mało. W ciągu roku więcej walizek razem z ich właścicielami ucieka poza bramy naszej miejscowości. Większość mieszkańców powie – A bo miasto nic nie robi. Ratusz odpowie – Nie stać nas. Ja uważam, że stać nas na zrobienie czegoś. I tu nie chodzi o pieniądze.

Mój serdeczny przyjaciel powiedział mi kiedyś bardzo mądre słowa - Biedny nie jest ten który nie ma, a ten któremu brakuje. Jako mieszkańcy jesteśmy biedakami, czasem wręcz żebrzącymi o  rozrywkę. Skoro naszym zdaniem w Łomży panuje posucha  „życiowo – dzięjoco się – kulturalna”, i wyraźnie brakuje w niej elementów radości, stwórzmy tę radość sami. Parafrazując słynną sentencję jednego z amerykańskich prezydentów – Nie pytaj co Twoje miasto może zrobić dla Ciebie, ale o to co Ty możesz zrobić dla swojego miasta. W tym sęk. Ruszmy zardzewiałe od korozji bezruchu cztery litery. Nie trzeba zbawiać świata. Choć można zbawić swój mały łomżyński  glob.

Dlatego zachęcam do pisania komentarzy w których zawarte będą różne koncepcje akcji, reakcji itd. Napiszcie co chcielibyście zrobić w Łomży, dlaczego i z kim. Podajcie również maila. Na pewno się z Wami skontaktuję.

Nie liczę na Hiroszimę bombowych pomysłów. Mam jednak nadzieję, że chociaż jeden, niczym saper, rozbroi mnie pozytywnie. Warto zaryzykować, i być może, wejść na minę? Czy robić dobrą minę do złej gry i stworzyć z siebie niewypał zapału? Jestem pewny, iż lepsza jest pierwsza opcja.

_ _ __ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __ _ _ __ __ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _

Młody

Treści prezentowane w tej publikacji nie są oficjalnym stanowiskiem portalu MyLomza.pl, ani nie mogą być z nim utożsamiane. Całkowitą odpowiedzialność za treść ponosi autor (do wiadomości red.).

84 komentarzy

 • Odpowiedz Stary sobota, 22 czerwca 2013 11:57 Umieszczone przez: Stary

  skończ waść wstydu oszczędź

 • Odpowiedz mlody sobota, 22 czerwca 2013 12:12 Umieszczone przez: mlody

  a moze tak cos w stylu PROJECT X ... Muszla :D

 • Odpowiedz grubsek sobota, 22 czerwca 2013 12:25 Umieszczone przez: grubsek

  miało być obserwatorium astronomiczne w wieży ciśnień!!!

 • Odpowiedz My z Moniek sobota, 22 czerwca 2013 14:16 Umieszczone przez: My z Moniek

  A ha ha ha ha ha ha!!!!!!!!!!!!!
  Dobre to je redaktorku kochany!
  A ha ha ha ha ha!!!!!!!!
  Szczera prawda!!!!!

 • Odpowiedz bezrobotny sobota, 22 czerwca 2013 14:23 Umieszczone przez: bezrobotny

  Sukces grupy nie ociepli wizerunku mimo zdjęć z grupą. Za konkrety się weźcie. Oszczędności powinniście zacząć robić od pierwszego dnia urzedowania, a nie na koniec kadencji. Ta pani to co zrobiła dla oswiaty, by np. nauczyciele mieli pracę, a godziny w Łomzy zostały sprawiedliwie rozdzielone?

 • Odpowiedz eeeekkkk sobota, 22 czerwca 2013 16:09 Umieszczone przez: eeeekkkk

  Dużą fontannę na środku st.rynku!!!!!

 • Odpowiedz zoja sobota, 22 czerwca 2013 17:50 Umieszczone przez: zoja

  Nie wiem co ten "po młodemu" bierze, ale niech bierze połowę. A wydawca tego też musi mieć niedzły odlot. No takich dyrdymałów toi jeszcze nie czytałem. Popieram "Starego". Kończ i to natychmiast.

 • Odpowiedz Trolling sobota, 22 czerwca 2013 20:14 Umieszczone przez: Trolling

  Oczywiście dresik musi być z napisem - I love Łomża"

 • Odpowiedz Asss sobota, 22 czerwca 2013 20:17 Umieszczone przez: Asss

  też myślę, że to od nas mieszkańców dużo zależy czy coś będzie się działo w tej Łomży czy nie, czy będziemy uczestniczyli w wydarzeniach, czy siedzieli i marudzili, że nuda...

 • Odpowiedz maliconia sobota, 22 czerwca 2013 21:25 Umieszczone przez: maliconia

  Śmiesznie trochę to wyszło z tą nagrodą. :)
  Ludzie robią coś fajnego, reprezentują kraj, nasze miasto a tu wyskoczyli z 5 tysiakami. No, chyba że na łepka :0

 • Odpowiedz Pan Jaareczek niedziela, 23 czerwca 2013 03:04 Umieszczone przez: Pan Jaareczek

  jakie mniastło takie "POmysły".WSIO w temacie

 • Odpowiedz bezel niedziela, 23 czerwca 2013 07:52 Umieszczone przez: bezel

  czy jak ja napiszę jakiś tekst i wyślę do was to też opublikujecie?!

  brak wam tematów to zapychacie jakimiś gniotami typa, typa który musi się wyżalić!

 • Odpowiedz bigos jak się patrzy niedziela, 23 czerwca 2013 09:50 Umieszczone przez: bigos jak się patrzy

  Serio dali tylko piątaka?! Czy piątaka na głowę? No weźcie bez jaj!

 • Odpowiedz realista niedziela, 23 czerwca 2013 11:39 Umieszczone przez: realista

  nie mogę zrozumieć tego, że władze miasta same utrudniają realizację pomysłów ludziom, którzy jednak wykazują jakoś inicjatywę i chciały by z nią wyjść do mieszkańców. Jak wiele osób swoje pomysły wciela w życie ale gdzieś na uboczu, bo przecież "nie ma dla nich miejsca".

 • Odpowiedz fretka niedziela, 23 czerwca 2013 14:01 Umieszczone przez: fretka

  1.Coroczny duży jarmark na Starym Rynku - rękowdzieło nasze i sąsiadów
  2. Plener malarski nad Narwią - za przysłowiowy grosik - a prace - na wystawę w Galerii
  3. Reaktywować dorożki łomyńskie - dla turystów i nie tylko
  4. Fontanna (duża) na rynku i więcej barków, zeszwolić kwiaciarkom na sprzedaz kwiatków - zachęcic młodzież z plastyka do malowania na żywo np portretów na Rynku
  5. Zorganizowac np. Dzień Rzemiosła - z nauką; lepienia z gliny, wyplatania koszy.. itp
  6. A moze Dzień Mleka i jego wyrobów - wszak nasz region z tego słynie - a Piątnica niedaleczko :) i będzie Łomża mlekiem i miodem płynąca
  7.Dzień wymiany - można byłowby się nieodpłatnie wymienić na książki, maskotki, rzeczy użytkowe.. Każdy miałby coś nowego :)

  7.

 • Odpowiedz Otello niedziela, 23 czerwca 2013 16:43 Umieszczone przez: Otello

  Prawda jest taka, że nie wszystko od mieszkańców zależy, ludzie sami nie mają środków aby wprowadzić w życie pewne plany - od tych spraw jest miasto. Czy ktoś słyszał o tym, że społeczność ze zrzutki wybudowała molo, hotel, bulwary, restaurację, kino (mam na myśli poważne inwestycje, nie prowizorkę) - a może wybudowała to uśmiechem i dobrą atmosferą życzliwości? Co to za problem mieć pomysł? Pomysłów można mieć miliony, a jak się ich nie ma to można podpatrzeć inne, lepsze miasta i zrobić to samo, tylko za co? Dlatego śmieszy mnie ta naiwność i oklepane: ruszcie się, sami coś zróbcie, zamiast ględzić. A co ma zrobić łomżyniak zarabiający 1000 zł? Już odpowiadam: jedynie narzekać i cieszyć się tym, że nie jest gorzej. Czy pan Redaktor myśli, że tacy ludzie zrobią fontannę, albo festiwal, wybudują restaurację z prawdziwego zdarzenia, otworzą knajpę? Co najwyżej pójdą wypić piwo na trawie i dostać mandat. "Stwórzmy radość" - jasne, możemy ją stworzyć, uśmiechać się na siłę lub na zapas, ale będzie to twór sztuczny, wręcz hańbiący i śmiesznie tragiczny, będzie to radość na wysypisku śmieci. Powiedzmy sobie szczerze - Łomża jest miastem niskich możliwości, niskich rozrywek (poza festiwalem teatralnym i paroma wyjątkami), nudy, niewyrazistości itd., jedynie co można zrobić, to iść w kierunku rekreacji, turystyki, kultury (jak łatwo to się mówi, dodam jeszcze sztuki, budujmy też piękną architekturę i organizujmy koncerty jakich świat nie widział, otwórzmy ośrodek kultury twórczej ,przecież chcemy) ale na to potrzeba pieniędzy, czasu, chęci i uporu, czyli mamy wszystko oprócz tego pierwszego. Co do rozrywek oddolnych, jakiś zjazdów itp. - ok, ludzi czynu należy docenić, ale bądźmy poważni, na dłuższą metę tego typu sprawy się znudzą, poza tym mają charakter raczej sporadyczny (bo się nudzą i wymagają czasu, który pożytkuje się na pracę dom itp.), a nam potrzeba czegoś stałego, a takie sprawy może zapewnić tylko miasto wraz z fundatorami, sponsorami itd.(bo teoretycznie mają realne możliwości wpływania na klimat miasta), oczywiście miasto teraz oszczędza, a fundatorzy i sponsorzy nie istnieją.

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 01:21 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  Szanowny Panie redaktorze - Autorze "myślenia" "Po młodemu" - o narzekaniu
  żeby człowiek nie narzekał to musi mieć zaspokojone potrzeby - te pierwotne i wtórne te niższe i wyższe te pierwszorzędne i drugorzędne
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Potrzeby
  Jeśli warunek spełnienia potrzeb nie zostanie spełniony pozostaje się człowiekowi się oszukiwać samemu i oszukiwać innych (robić dobrą miną do ...) budować życie oparte na zakłamaniu społecznym w którym nie szuka się autentystycznych przyczyn zjawisk które chce się ukryć w autodestrukcyjnym zakłamaniu osobistym i społecznym z wychowanym - z wyedukowanym sposobem myślenia ukierunkowanym do życia w zakłamanym społeczeństwie w którym Prawda jest omijanym Tabu i szuka się odpowiedzi innych niż Prawdziwe

  Jeśli nie przebiegunowujesz swojego myślenia łamiąc Tabu nigdy nie postawisz przed sobą dobrego pytania i nie znajdziesz na nie dobrej - właściwej - poprawnej - prawidłowej - Prawdziwej odpowiedzi z której będzie po prostu prosto i zwyczajnie wynikać Prawda o tym czego dotyczy twoje Pytanie - Wątpliwość związana ze zmianą stanu świadomości poszukującej nowej autentycznie rzetelnej wiedzy która na pewno zaowocuje jako idea - mądrość i coś Prawdziwie NA Prawdę zmieni zmaterializuje właściwą zmianę a nie pozorną zmianę stanu rzeczy wobec którego pytasz tu akurat złą sytuację którą chcesz "Uleczyć"

  Zakłamani lekarze lecząc leczeniem objawowym wyrabiają sobie podobnie jak Ksiądz stałych klientów którzy chodzą regularnie do lekarza po recepty jak do księdza po "suplement" Życia "substytut" Chleba w jednym i drugim przypadku w trosce o życie i zdrowie aby nie umrzeć
  To ich potrzeba - potrzeba życia oni nieświadomie prowadzą to życie w zorganizowanym świadomie zakłamaniu Uczonych w piśmie doktorów medycyny i teologii

  Wspomniałem o chronicznym leczeniu obiadowym ponieważ wielu dr.lekarzom tak jak wielu Ks.Księżom dr.Kanonikom dr,
  .zakłamanie społeczne przynosi korzyści pacjenci jak klienci stają się wierni i zadowoleni z obsługi i wdzięczni ...


  ... nawet nie pomyślą żeby zweryfikować sposób "leczenia" "objawowego" na leczenie przyczynowe bo nikt ich do tego nie edukuje nie ma edukacji ku Prawdzie ludzie niebezinteresownie wychowani są Ku ks.dr.zakłamaniu stają się stałymi pacjentami - stałymi klientami - beneficjentami Układu z którego pozornie zaspokoją życie w pozorach


  A przecież Prawda - Wiedza zastosowana w leczeniu przyczynowym eliminuje objawy i szybko kończy długotrwałe leczenie objawowe pacjent autentycznie wraca do zdrowia tyle że lekarz podobnie ksiądz traci stałe dochody od "hurtowego" stałego pacjenta - klienta

  a delikwent skutecznie wyleczony przestaje żyć pozorem pozornie dobrego działania dla zdrowia i życia

  Szanowny Panie Redaktorze
  SZANOWNI PAŃSTWO

  Zaspokajanie Potrzeb człowieka - Potrzeb Ludzi - Potrzeb społeczeństwa = Potrzeb społecznych a nie partykularnych właściwie ułożonych we właściwej kolejności Przyczynowo Skutkowej da wam odpowiedź której szukacie w swoim środowisku (nie)naturalnym - mgr.intelektualnym czytam mgr.duchowym osobistym i zawodowym.

  Szpital upada NFZ kasy już niema na "schowanych" Łomżan a ich kościołki nadmiernie rozrastają się jak grzybica(?)

  każdy chce żyć teraz i po śmierci nieliczni wiedzą jak na tym zrobić majątek i doprowadzić do nędzy "głodne pozorów" życia społeczeństwo w którym zasada chleba i igrzysk sprowadza is do "rytualnych tradycji" "tradycji leczniczej - zbawiennej" promowanej w Mieście Łomża i nie tylko na Ziemi Łomżyńskiej przez Uczonych dr.Kościoła z Ks.Katedry - z ks.rożnej maści Katedr

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 01:56 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  Jaka w Łomży inteligencja taka jej Łomżyńska potencja(np. impotencja)

  widziałem między wierszami jak jeden do drugiego na forum rzuca slangiem taki edukacyjny szlagier : Nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie pytaj co możesz zrobić dla ojczyzny czytam coś w tym stylu - CHODZIŁO o rodzinne miasto Łomżę SZŁA walka o przetrwane w nieście i przetrwanie miasta(?)


  To nie jest dobre pytanie do ludzi których pozbawia się możliwości rozwoju ...

  ... to nie jest dobre hasło dla ludzi którym "odbiera się życie" czyniąc z niego - z nich Ofiarę na ołtarzu "ojczyzny" - na "ołtarzu" Łomży - Na Ołtarzach Ziemi Łomżyńskiej na której życie karłowacieje wysusza się ginie we własnej krwawicy która znika - wsiąka w cmentarną Ziemię Łomżyńską


  SZANOWNI PAŃSTWO
  Hasełko "Nie pytaj co mamy zrobić dla ciebie pytaj co możesz zrobić dla nas"
  jest drwiną z Niewolnika który nie może - nie ma już za co decydować sam o sobie pozostając beneficjentem Łaski Pana - Taka TU Curva(wł) Łaska i Pokój który od Pana z Pastorałem Przychodzi do Owiec i Baranów z których wiele żyje życiem "białych" "murzynów" na ks.Folwarku zdominowanej Ks.Hierarchią Czarnej Mafii czytam Czarnej Madonny z Którą Wałęsa szedł po niespołeczne POZORY WOLNOŚCI społecznej

 • Odpowiedz Otello poniedziałek, 24 czerwca 2013 08:49 Umieszczone przez: Otello

  Należy podkreślić przezorność Redakcji Mylomza.pl odcinającej się od w/w tekstu nadesłanego przez czytelnika, użyczając mu jedynie miejsca na publicystykę..., której być może tu brakuje. Mimo wszystko pochwała dla pana "Młodego" za dobre chęci i spłodzenie dosyć kulawego felietonu(?).

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 09:46 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  Szanowny przedmówco dokładnie KULawego felietonu.
  To jest temat który który niedawno podnosili ks.Dostojnicy Kościelni kiedy szkolna młodzież z minami skazańców szła w spędach religijnych procesji w których szkoły uczestniczą podobnie jak kiedyś w pochodach na 1go.Maja

  W tej sprawie dotyczącej NARZEKANIA młodzieży na życie w naszym pięknym Katolickim kraju oficjalnie wystąpił Ks.Biskup Michalik - Zambrowiak obecnie przewodniczący Episkopatu Polski wychowany s duchu zakłamania podobnie jak Ks.Biskupi Łomży z którą Ks.Michalik ks.Hierarchicznie był blisko związany.


  Niedługo trzeba było czekać na Papieską Ripostę z Hotelu pw. Dom Św.Marty - Papa F. mówiąc o zasmuconych - umęczonych - cierpiących chrześcijanach wspominając o niedostatku wśród młodzieży ...

  "Kilka dni później" po KULawym wystąpieniu Ks.Członków Ks.Episkopatu wyraził się dosłownie "Biskupi narażają się na śmieszność" i w tej śmieszności ośmieszają tych swoich Wiernych którzy za nimi w tej śmieszności podążają przez życie jak JPII "Do Domu Ojca" .... do diabła(?)- do Ojca Kłamstwa fałszu - Ojca wyznaniowej - religijnej hipokryzji cynicznego Wyznania (światopoglądu) swojej CURVA(wł)Wiary w której Ks.Biskupi - Ks.Książęta zajęli miejsce Mr.Jezusa mówiąc ludziom jak żyć z uśmiechem dla ich religijnej korzyści wynikającej z KULowego życia

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 10:07 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  Szanowny przedmówco przedstawiający się Otello czytam nazwik na innym forum jak kto woli czytam co komu pasuje ...

  na Ziemi Łomżyńskiej Kościołki kwitną - Ołtarze pęcznieją w materialny wypas i rosną jak grzyby po deszczu na religijnej Ziemi Łomżyńskiej kościelny wykwit po parafiach jest obfity Kościołki parafialne rozmnażają się przez podział(komórkowy) a podstawowe komórki społeczne - rodziny karłowacieją bezpłodnie wchodząc w przekwitanie ...

  ... ale Kościołki kwitną bez opamiętania a "Miasto" przekwita

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 10:36 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  pilnie potrzeba przebiegunować sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości - przebiegunować sposób działania zmienić polaryzację nastawioną obecnie na POZORNĄ Wartość Dodaną zmienić polaryzację społeczną z zakłamania (-) do prawdy (+) zerwać z tradycją obrzędowo kultywowanych przez parafialnych Ks.Egocentryków niebezinteresownie "namaszczonych" pozorów Prawdy konstytuującej fundamenty - OPOKĘ pozornej poprawy życia które tak naprawdę "umiera" w tej wyznaniowej światopoglądowej Cywilizacji Śmierci - cywilizacji przekwitania Egocentrycznych Ojców i Matek narodu wychowujących następne pokolenia do wyedukowanego sposobu życia czytam umierania w narzuconych z góry duchowych - intelektualnie wykutych nawykach z których materializuje się ZŁO cywilizacji bezpłodnej niezdolnej do miłość płodnej rodzącej - dającej nowe lepsze ciągle płodne życie gwarantujące między pokoleniowe - cywilizacyjne kontinuom życiodajnych - ....


  .... życiodajnych a nie życiodojnych trendów które narzuca (nie)nasza "gerontokracja" religijna - światopoglądowa +----> "vis maior" Spiritus movens Społecznej Demencji.

  driving force - siła sprawcza

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 11:01 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  driving force - siła sprawcza karłowatości życia w Łomży oraz mało życiodajnych i życiodojnych trendów które narzuca (nie)nasza "gerontokracja" religijna - światopoglądowa +----> "vis maior" Spiritus movens Społecznej Demencji...

  "Demencji" żywotnych "życiodajnych" Organów Miasta i jego Wiodącego KLUBU INTELIGENCJI KATOLICKIEJ "Starczej Inteligencji" Duchowo zmierzającej do swojego grobu w przenośni i dosłownie...


  ... jak w plemiennym środowisku gdzie za Swoją Głową rodziny do grobu szli poddani mieszkańcy jej domu których tradycyjnie grzebano razem ze zmarłym "szefem".

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 11:13 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  Hipokryzja Ks.Biskupów

  przez dziesięciolecia Ks.Ojcowie Duchowi promowali matriarchat marginalizując rolę Ojców Rodziny którą zajęli jako Parafialni Ks.Ojcowie Duchowi a teraz Taki Ks.Biskup Stepnowski realizując polityką społeczną Ks.Episkopatu mówi że rola ojca była niedostateczna że Ojcowie są powodem "demoralizacji życia" że Dzieci nie mają Silnej Figury ojca ...


  ... trzeba powiedzieć że to trochę fałszywe przyczyny skutków za które odpowiedzialnością Ks.Hierarchia obarcza bogu ducha winnych Ojców Rodzin którzy nie mieli nic do powiedzenia wobec Matek Kościoła których Autorytetem był ks.Ojciec Rydzyk

  Ks.Biskupi Fałszywi Kłamcy którzy nie biorą odpowiedzialności za skutki swoich manipulacji społecznych podstępnie zrzucają odpowiedzialność z siebie przerzucając ją na tych których rolę społeczna dotychczasowo programowo niebezinteresownie marginalizowali w narodzie oszukując od wieków i przez wieki nadal dążą do przyszłości którą nadal Budują na Kłamstwie teraz bezkarnie tak jak do tej pory

 • Odpowiedz Otello poniedziałek, 24 czerwca 2013 13:13 Umieszczone przez: Otello

  Szanowny Mr_Andrzeju,

  Boleję nad tym, że "inne" forum możesz tylko czytać, podczas gdy jeden tamtejszy forumowicz, z przeciwnego bieguna, wypowiada się tam nadal. To prawda, jestem nazwkiem z innego portalu, tu jednak przyjąłem imię Otella, bohatera legendarnej sztuki Szekspira, przypadkowo i na przekór pewnemu Panu J..., który zmusił nas do dyskusji na temat sztuki, kultury i obyczaju. Zapewne pamiętasz...

  Ale do rzeczy, krótko. Pisałeś o kwitnięciu łomżyńskich Kościołków. Ja nie nazwałbym tego kwitnięciem, bo kwitnięcie zawiera w sobie element ruchu - rozwój na wszystkich płaszczyznach jest ruchem, natomiast doktryna kościelna (dla jasności - nie tylko chrześcijańska) mimo starań papieża Franciszka, tkwi w stagnacji, jest sztywna, zatem owy proces kwitnięcia nazwałbym raczej dominacją ilościową. (Wiem, że chodziło Ci o ilość Ołtarzy i związane z tym konsekwencje, dlatego uwaga jaką tu czynię ma właściwie charakter formalny)

 • Odpowiedz Mr___Andrzej poniedziałek, 24 czerwca 2013 13:59 Umieszczone przez: Mr___Andrzej

  Szanowny Przedmówco przedstawiający się Otello - Wiara jako Fałsz i Fałszywe świadectwo wobec Prawdy wpisana jest w Tragedię - dramat Mr.Jezusa - spektakl - religijny - światopoglądowy - wyznaniowy performance Cywilizacji , Tragedię - Dramat Ludzi Wiary - Ludzi Kościoła tak samo jak w Dramat którego bohaterem jest Otello którego życie konstytuuje Wiara i Wierność - CURVA(wł)Wiara i CURVA(wł)Wierność Życie i CURVA(wł)-złamane Życie

  To co napisał przedmówca podpisujący się tu Otello ...

  To ważna uwaga (!)(?) - u kierowcy niemieckiego samochodu wykrzyknik na desce rozdzielczej odruchowo budzi u Kierowcy znak zapytania - Odpowiedzialni Kierowcy wiedzą dlaczego przeciwnie niż bezmyślni "użytkownicy drogi"


  Szanowny Otello To Prawda - mówisz prawdę i ...

  ... mówisz Kościół przez duże " K " - On karłowacieje a kościół przez małe " k " - kościół z betonu i stali ...bujnie się rozrasta kwitnie "idzie jak zielsko jak chwasty w warzywie na cywilizacyjnej działce "rozpychając się łokciami" ....


  ... a niech by ten kościelny Beton z bujnym Bogobojnie na Boga to kreowanym przepychem diabli wzięli żywcem do swojego "urojonego" "Nieba" z którego wyszedł pierwszy Ks.Duszpasterz pierwszych Ludzi który wzbudził Biblijny Grzech pierworodny Wiary Pierwszej - Biblijnej Ewy Matki tego co ona dalej przekazuje z pokolenia na pokolenie czyniąc przekaz wiary w to co mówi Inteligencja Duchowa mówiąc dwoistym językiem(węża) - językiem relatywizmu kojarzącego Ludzi z Życiem Bożym - z Mądrością Boga - Bogów. Ten "Pośrednik" reprezentujący CURVA(wł)mądrość "duchową" sprzeniewierzaną wobec (nie)ludzkiego programu życia na ziemi podlegającego kreacji - prokreacji zgodnie lub przeciwnie z zamysłem Boskiego Protoplasty ludzkiego życia na ziemi - tej Ziemi i na innych ziemiach na które razem z Pierwszymi Ludźmi wirus Pierworodnego Grzechu Curva(wł) Wiary poleci dalej na kolonizację ziemi - Ziem na innych Planetach a kolonizacja - uczłowieczanie - humanizacja Marsa jest już projektowana nie tylko fantastycznie ale przede wszystkim na poważnie.

 • Odpowiedz Mirek piątek, 28 czerwca 2013 11:36 Umieszczone przez: Mirek

  Panie i panowie...

  ...witam.

  Z tego co zauważyłem pan Mr__Andrzej i Otello dolewają tylko oliwy do ognia zwanej wzajemną nienawiścią religijną.
  Mam 22 lata, mieszkam w małej miejscowości pod Łomżą i nie zachowuje się tak jak Wy.
  Patrząc na Wasze wpisy wyobrażam sobie dwóch łysych (albo zaczynających) panów z małymi brzuchami wiecznie narzekającymi na kościół katolicki.

  Panowie !!!

  Temat jest o nudzie w mieście, teraz brzydko mówiąc g*wno młodzież obchodzi czy będzie budowany nowy kościół czy nie, a przez pier**lenie osób jak Wy to się nie zmieni, jeśli miasto zepsute jest takimi ludżmi to dalej pozostanie zaściankowym ciemnogrodem !

  W Łomży znam wielu wartościowych ludzi, kulturalnych i miłych, skłonnych udzielić pomocy jest ich na szczęście większość, ale mniejsza połowa to zas*ane łomżyńskie cwaniaczki chcące zmienić miasto bezsensownym bełkotem !

  Kościół, zostaw kościół mądralo i zacznij coś robić, a nie siedzisz przed monitorem i piep*zysz głupoty. Rzygać mi się chce jak patrzę na takie inteligenckie pierdoły nic mądrego nie wnoszące do tego pięknego i ciekawego miasta...


  ...Dziękuję

 • Odpowiedz rzezucha niedziela, 30 czerwca 2013 12:53 Umieszczone przez: rzezucha

  haha, każdy tylko krytykuje i potwierdza temat felietonu, narzekania nigdy dość! Z chęcią poczytałabym wypociny panów, którym ten artykuł tak bardzo się nie podoba. Bardzo mi przykro, ale hejtowanie w necie do sukcesu nie prowadzi. No chyba, że leczymy swoje kompleksy. Jeżeli mają panowie jakieś problemy to proponuję wizytę u psychologa. Bez pozdrowień.
  PS Młody, oby tak dalej. Co do propozycji to zgadzam się z fretką. Z wielką chęcią udałabym się na taką wymianę rzeczy.

 • Odpowiedz Cierra piątek, 22 lipca 2016 10:39 Umieszczone przez: Cierra

  Enjoy the remaining portion of the new year

 • Odpowiedz Kimberly środa, 02 listopada 2016 01:42 Umieszczone przez: Kimberly

  insert your data

 • Odpowiedz Dorthea środa, 02 listopada 2016 12:14 Umieszczone przez: Dorthea

  insert your data

 • Odpowiedz Lonna czwartek, 03 listopada 2016 21:04 Umieszczone przez: Lonna

  insert your data

 • Odpowiedz Darby wtorek, 29 listopada 2016 18:17 Umieszczone przez: Darby

  insert your data

 • Odpowiedz Dan czwartek, 01 grudnia 2016 18:59 Umieszczone przez: Dan

  ערכו מחקר ומיקוד שוק וחקו את המצליחים – בצעו מחקר נושא מקיף
  בתחום וגלו מה הם האתרים המצליחים ביותר בתחום הזה, לאחר שאיתרתם
  את אותם אתרים גלו איך הינם עשו זאת ומה גרם להצליח.

 • Odpowiedz Kay piątek, 02 grudnia 2016 13:27 Umieszczone przez: Kay

  insert your data

 • Odpowiedz Lesley niedziela, 04 grudnia 2016 07:37 Umieszczone przez: Lesley

  insert your data

 • Odpowiedz Marcelino poniedziałek, 09 stycznia 2017 15:55 Umieszczone przez: Marcelino

  Thread Bloons Tower Defense five. Bloons Tower Defnse five Hacked Hacked -
  ArcadePreHacks.

 • Odpowiedz Rubye sobota, 14 stycznia 2017 22:47 Umieszczone przez: Rubye

  Acesse e confira as ultimas noticias do flamengo agora, jogos,
  contratações, videos e muito mais.

 • Odpowiedz Wilton środa, 18 stycznia 2017 03:46 Umieszczone przez: Wilton

  Whisрereɗ Ԝindows 10 Download Iso Secrets

 • Odpowiedz Rebbeca poniedziałek, 23 stycznia 2017 05:02 Umieszczone przez: Rebbeca

  Rafał Reinfuss - pacjent, który przebył boreliozę, członek zarządu, prezes Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę.

 • Odpowiedz Carmelo środa, 08 lutego 2017 21:07 Umieszczone przez: Carmelo

  Eѕsential Windows 10 Download Iso Smаrtphone Apps

 • Odpowiedz Edgardo czwartek, 09 lutego 2017 02:35 Umieszczone przez: Edgardo

  Hallo zusammen! Ich hätte schwören können, ich habe besuchten Blog vor,
  sondern nach Blick auf ein paar der Artikel Ich erkannte, es ist neu für mich.
  Anyways, ich bin auf jeden Fall freen Ich fand es, und ich werde seinn bookmarking es und
  die Kontrolle zurück häufig regelmässig!

 • Odpowiedz Jaimie sobota, 04 listopada 2017 01:05 Umieszczone przez: Jaimie

  Chúng tôi xin gới thiệu chúng tôi chuyên xây
  nhà Bày trí các vật dụng trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông
  thoáng mà việc làm này còn có tác dụng tiết
  kiệm chi phí..… Chúng tôi sẽ tư vấn cho bạn giúp bạn xây nhà đẹp theo tiêu chuẩn xây dựng
  nhà ở của bộ xây dựng Dịch vụ xây dựng nhà trọn gói giá rẻ Bạn tin không?
  Có những điều bạn tưởng chừng như không thể, đó là lý
  do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông
  tin tư vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.

  đống đa hà nội thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ
  dàng, không phải mất thời gian, không cần bới chúng lên một cách thật
  lộn xộn.,.… cty xây dựng
  xây biệt thự giá rẻ

 • Odpowiedz Alina sobota, 04 listopada 2017 20:51 Umieszczone przez: Alina

  All Slots has tons and many online slots.

 • Odpowiedz Marlon poniedziałek, 20 listopada 2017 06:39 Umieszczone przez: Marlon

  Bạn muốn 1 giải pháp hiệu quả cho ngôi nhà của bạn
  Việc này đòi hỏi bạn phải tìm tòi nhiều tư liệu và tham khảo
  ý kiến của những người có kinh nghiệm và
  hiểu biết, sau đó dành thời gian tham khảo các trang
  thiết kế..… chúng tôi tư vấn cho bạn cách tốt nhất iểu cách
  trang trí nên đơn giản, khiêm tốn. Công thợ trang trí gờ phào, hoa văn đắt hơn công xây
  thường rất nhiều nên nếu đơn giản được sẽ tiết kiệm được tiền công Công ty
  xây dưng Bạn cần nhớ là nhà đẹp là do các bộ phận hài hòa với nhau, chứ không do nhiều chi tiết hoa văn Nha trang Như một ngôi
  nhà xây lên không cân đối, cao lênh khênh hoặc lệch kiểu nặng bồng nhẹ tếch thì có trang trí bao nhiêu cũng khó đẹp lên được.… danh sách công ty xây
  dựng tại tphcm

 • Odpowiedz Margene czwartek, 30 listopada 2017 14:34 Umieszczone przez: Margene

  Một làn da đẹp mịn màng sẽ đưa đến cho bạn gái vẻ đẹp rạng ngời và tạo thiện cảm với người đối diện. Hiện nay, nhiều người sở hữu làn da khô do không biết phương pháp cải thiện đã tìm
  đến những giải pháp sau đây và mang đến hiệu quả đáng kể.

 • Odpowiedz Emile czwartek, 30 listopada 2017 15:03 Umieszczone przez: Emile

  Bạn sẽ nhanh chóng có được làn da mịn màng và tươi trẻ,
  nếu siêng năng áp dụng các giải pháp làm đẹp
  cho làn da khô mà chúng tôi đưa đến.

 • Odpowiedz Duane czwartek, 30 listopada 2017 18:05 Umieszczone przez: Duane

  Thời gian gần đây, không ít người chọn phẫu thuật thẩm mỹ là
  hình thức để khắc phục những khiếm khuyết không được
  đẹp của bản thân.

 • Odpowiedz Demetra czwartek, 30 listopada 2017 21:26 Umieszczone przez: Demetra

  Đối với những người phụ nữ hiện đại, hầu hết họ đều
  bận rộn với lịch trình công việc, hoạt động dày đặc nên quỹ thời gian để thư giãn lẫn chăm sóc cơ thể khá hiếm hoi.
  Vậy nên, sau một ngày dài căng thẳng, các chị em
  phụ nữ nên dành một ít thời gian cho việc chăm
  sóc bản thân bằng cách đầu tư chế độ làm đẹp của mình để thức dậy với một diện mạo
  xinh đẹp hơn.

 • Odpowiedz Barbra piątek, 01 grudnia 2017 08:48 Umieszczone przez: Barbra

  Thời gian gần đây, không ít người chọn phẫu thuật thẩm mỹ
  là phương pháp để khắc phục những khiếm khuyết không được đẹp của bản thân.

 • Odpowiedz Katrin piątek, 01 grudnia 2017 12:25 Umieszczone przez: Katrin

  bạn cần giải pháp xây nhà trọ Việc tiếp theo chính là lập dự toán chi phí xây dựng nhà ở để xác định
  nguồn vốn tài chính mà gia chủ mang đi đầu tư..… tiết kiệm chi phí theo tiêu
  chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng công
  ty xây dưng nhà giá rẻ Bước thứ 3 cũng là bước cuối cùng trong
  trình tự xây nhà là thi công và hoàn công.
  Hầu hết việc này được giao cho đơn vị nhà thầu hoàn tất......

  đống đa hà nội những lời nói xuôi tai và chắc
  như đinh đóng cột nhưng sau đó là khiến bạn mất thời
  gian và tiền bạc do thiếu tính minh
  bạch và rõ ràng ngay từ lúc ký kết.,.…
  Đơn giá xây nhà trọn gói từ 3.200.000 đến 5.000.000đ / m2 xây dựng hoàn công Đơn giá trên phụ
  thuộc vào chất liêu thi công
  tư vấn xây biệt thự vườn

 • Odpowiedz Philipp piątek, 01 grudnia 2017 19:03 Umieszczone przez: Philipp

  Phẫu thuật thẩm mỹ đã và đang trở thành một khái niệm quen thuộc và dần là một cách thức được nhiều người lựa chọn để khắc phục nhược
  điểm không mong muốn của bản thân.

 • Odpowiedz Dirk sobota, 30 grudnia 2017 15:02 Umieszczone przez: Dirk

  Có một làn da mềm mại, mịn màng là mong ước của của tất cả mọi người, đặc biệt là phái nữ.
  Nếu không may làn da của bạn bị khô và không được đẹp thì bạn nên áp dụng các phương pháp sau đây để chữa trị tình
  trạng đó.

 • Odpowiedz Rueben środa, 03 stycznia 2018 22:02 Umieszczone przez: Rueben

  Làn da khô tuy không tác động đến sức khỏe nhưng sẽ khiến bạn khó chịu mỗi
  khi trang điểm, do đó biết thêm những biện pháp điều trị cho da
  khô là việc mà bạn nên làm để có được
  làn da đẹp, căng tràn sức sống.

 • Odpowiedz Abbie sobota, 06 stycznia 2018 14:24 Umieszczone przez: Abbie

  Những người con gái xinh đẹp và tự tin, là những người
  biết cách giữ gìn cho làn da của mình luôn xinh xắn và tràn đầy sức sống.
  Nếu không may có làn da khô thì bạn nên biết các
  cách thức chữa trị để khắc phục nhược điểm đó, giúp bản thân xinh đẹp hơn.

 • Odpowiedz Mireya środa, 17 stycznia 2018 12:53 Umieszczone przez: Mireya

  bạn muốn chúng tôi tư vấn xây nhà trọ Bày trí
  các vật dụng trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông thoáng mà việc làm này còn có tác dụng tiết
  kiệm chi phí..… công ty của tôi
  sẽ giúp bạn xây nhà giá rẻ theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng Đội thi công xây
  dựng chúng tôi Bạn tin không? Có những điều bạn tưởng
  chừng như không thể, đó là lý do để Tư vấn xây
  nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông tin tư vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.
  TPHCM thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ dàng, không phải mất thời gian, không cần bới chúng lên một cách thật lộn xộn.,.… công ty
  xây dựng uy tín
  thiết kế biệt thự vườn

 • Odpowiedz Denis czwartek, 18 stycznia 2018 19:12 Umieszczone przez: Denis

  Ban dư tiền và muốn đầu tư xây nhà Việc tiếp theo chính là
  lập dự toán chi phí xây dựng nhà ở để xác định nguồn vốn tài chính mà gia chủ mang đi đầu
  tư..… khai thác hết tiềm năng nhà trọ
  theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng
  Công ty xây dưng Bước thứ 3 cũng là bước cuối cùng trong trình
  tự xây nhà là thi công và hoàn công.
  Hầu hết việc này được giao cho đơn vị nhà thầu
  hoàn tất...... Tại khu vực phí nam việt nam những
  lời nói xuôi tai và chắc như đinh đóng cột nhưng sau đó là khiến bạn mất thời gian và tiền bạc do thiếu tính minh bạch và rõ ràng ngay từ lúc ký kết.,.… Chúng tôi khảo sát và
  báo giá họp lý cho quý gia chủ

 • Odpowiedz Madelaine piątek, 19 stycznia 2018 06:49 Umieszczone przez: Madelaine

  Đối với những cô gái hiện đại, đa số
  họ đều bận bịu với lịch trình việc làm, hoạt động dày đặc nên quỹ thời gian để
  nghỉ ngơi lẫn chăm sóc cơ thể khá ít ỏi. Vậy nên, sau một ngày dài
  mệt mỏi, các chị em phụ nữ nên dành một
  ít thời gian cho việc chăm sóc cơ thể bằng cách dành thời gian chế độ làm đẹp của mình để thức dậy
  với một diện mạo mới mẻ hơn.

 • Odpowiedz Sue piątek, 19 stycznia 2018 14:27 Umieszczone przez: Sue

  All Slots has tons and many on-line slots.

 • Odpowiedz Taylah poniedziałek, 22 stycznia 2018 16:27 Umieszczone przez: Taylah

  bạn muốn chúng tôi tư vấn xây nhà trọ Bày
  trí các vật dụng trang trí nội thất trong
  nhà không chỉ để làm cho ngôi nhà trở nên gọn gàng,
  thông thoáng mà việc làm này còn có tác dụng tiết kiệm
  chi phí..… công ty xây nhà giá rẻ nhất theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng Công ty xây dựng Thương
  tín Bạn tin không? Có những điều bạn tưởng chừng như không thể, đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông tin tư
  vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.
  Tân Thạnh thì khi cần tìm bạn sẽ
  rất dễ dàng, không phải mất thời
  gian, không cần bới chúng lên một cách thật lộn xộn.,.…
  Chúng tôi khảo sát và báo giá họp lý cho quý gia chủ
  giá xây biệt thự

 • Odpowiedz Stanton sobota, 10 lutego 2018 20:53 Umieszczone przez: Stanton

  Ban dư tiền và muốn đầu tư xây nhà Việc tiếp theo
  chính là lập dự toán chi phí xây dựng nhà ở
  để xác định nguồn vốn tài chính mà gia chủ mang đi đầu tư..… mau
  thu hồi vốn khi đầu tư nhà trọ theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng
  công ty xây dựng hồ hà Bước thứ 3 cũng là bước cuối cùng trong trình tự xây nhà là thi công và hoàn công.

  Hầu hết việc này được giao cho đơn vị nhà thầu hoàn tất......
  TPHCM những lời nói xuôi tai và chắc như đinh đóng
  cột nhưng sau đó là khiến bạn mất thời
  gian và tiền bạc do thiếu tính minh bạch và rõ ràng ngay từ lúc ký kết.,
  .… các công ty xây dựng tại tphcm

 • Odpowiedz Aline czwartek, 22 lutego 2018 01:08 Umieszczone przez: Aline

  Blogger began as a small startup in San Francisco.

 • Odpowiedz Mack czwartek, 22 lutego 2018 01:33 Umieszczone przez: Mack

  Nanas sesuai ditanam di tanah rendan dan rata.

 • Odpowiedz Nydia sobota, 24 lutego 2018 02:52 Umieszczone przez: Nydia

  bạn muốn chúng tôi tư vấn xây nhà trọ Việc tiếp theo chính là lập dự toán chi phí xây dựng nhà ở để xác định nguồn vốn tài chính mà gia chủ mang đi đầu tư..… Hãy gọi cho chúng tôi để
  được hổ trợ tư vấn giá cả họp lý theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của
  bộ xây dựng Công ty xây dựng Nhà Đại Nghĩa An Bước thứ 3
  cũng là bước cuối cùng trong trình tự xây nhà là thi công
  và hoàn công. Hầu hết việc này được giao cho đơn vị nhà thầu
  hoàn tất...... Tại khu vực phí nam việt nam
  những lời nói xuôi tai và chắc như đinh
  đóng cột nhưng sau đó là khiến bạn mất
  thời gian và tiền bạc do thiếu tính minh bạch và rõ ràng ngay từ lúc ký kết.,.… công ty xây dựng nhà
  ở tphcm
  xây biệt thự giá bao nhiêu

 • Odpowiedz Blair środa, 28 lutego 2018 18:30 Umieszczone przez: Blair

  Chúng tôi xin gới thiệu chúng tôi chuyên xây nhà Bày trí các vật dụng trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông
  thoáng mà việc làm này còn có tác dụng tiết kiệm chi phí..… Chúng
  tôi sẽ xây nhà miễn phí cho bạn theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng Công
  ty xây dựng Nhà Đại Nghĩa An Bạn tin không? Có những điều bạn tưởng chừng như không thể,
  đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi
  đến bạn những thông tin tư vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.
  Đồng Tháp thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ dàng, không phải mất thời gian,
  không cần bới chúng lên một cách thật lộn xộn.,.…
  công xây dựng nhà
  giá xây biệt thự

 • Odpowiedz Alberta piątek, 02 marca 2018 16:05 Umieszczone przez: Alberta

  bạn đang gặp vấn đề xây nhà trọ Bày trí các vật dụng
  trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm
  cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông thoáng mà
  việc làm này còn có tác dụng tiết kiệm
  chi phí..… chúng tôi tư vấn cho bạn cách tốt nhất theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở
  của bộ xây dựng Đội thi công xây dựng chúng tôi Bạn tin không?
  Có những điều bạn tưởng chừng như không thể, đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông tin tư vấn xây nhà đẹp giá
  rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.
  Nhà Bè thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ dàng,
  không phải mất thời gian, không cần bới
  chúng lên một cách thật lộn xộn.,.… công ty thiết kế xây dựng
  xây biệt thự mini

 • Odpowiedz Kandy sobota, 17 marca 2018 07:20 Umieszczone przez: Kandy

  All Slots has tons and many online slots.

 • Odpowiedz Lilliana sobota, 31 marca 2018 11:42 Umieszczone przez: Lilliana

  Bạn đang cần sự hổ trợ chuyên nghiệp Bày trí các
  vật dụng trang trí nội thất trong nhà không chỉ để
  làm cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông
  thoáng mà việc làm này còn có tác dụng tiết kiệm chi phí..… kênh
  đầu tư hiệu quả ít rủi ro theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng Công ty xây dựng Đại
  nghĩa Hồng Bạn tin không? Có những điều bạn tưởng chừng
  như không thể, đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói
  liên tục gửi đến bạn những thông tin tư
  vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với
  nơi mình sống. Đồng Nai thì khi cần tìm
  bạn sẽ rất dễ dàng, không phải mất thời gian, không cần bới chúng lên một cách thật lộn xộn.,.… Hãy liên hệ với chúng tôi để
  được tư vấn và báo giá tốt nhất.
  xây biệt thự

 • Odpowiedz Dessie czwartek, 12 kwietnia 2018 13:22 Umieszczone przez: Dessie

  Inércia no Guarulhos abrangente ϲom vagas cobertas.

 • Odpowiedz Cerys sobota, 14 kwietnia 2018 06:59 Umieszczone przez: Cerys

  Bạn đang có dự định xây nhà nhưng chưa chọn được thầu ưng ý
  Bày trí các vật dụng trang trí nội thất trong nhà không
  chỉ để làm cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông thoáng mà việc
  làm này còn có tác dụng tiết kiệm chi phí..… tiết kiệm chi phí theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng
  Dịch vụ xây dựng Bạn tin không? Có những điều
  bạn tưởng chừng như không thể, đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông tin tư vấn xây nhà
  đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.

  đống đa hà nội thì khi cần tìm bạn sẽ rất
  dễ dàng, không phải mất thời gian, không cần bới chúng lên một cách thật lộn xộn.,
  .… công ty xây dựng nước ngoài tại tphcm
  xây biệt thự

 • Odpowiedz Minerva piątek, 20 kwietnia 2018 05:59 Umieszczone przez: Minerva

  Ꭲem na verɗade um grande е útiⅼ pedaço de informaçãο .
  Eu sou satisfeito quе você compartilhado іsto útіl
  informação conosco. Por favor manter noѕ informado
  ϲomo eѕte. Obrigado pаra partilha.

 • Odpowiedz Dessie poniedziałek, 23 kwietnia 2018 04:56 Umieszczone przez: Dessie

  bạn cần giải pháp xây nhà trọ Bày trí các vật dụng
  trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm cho ngôi
  nhà trở nên gọn gàng, thông thoáng mà việc làm này còn có tác
  dụng tiết kiệm chi phí..… có niềm
  tin vào uy tín của chúng tôi theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây dựng
  công ty xây dựng hồ hà Bạn tin không?
  Có những điều bạn tưởng chừng như
  không thể, đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông tin tư vấn xây nhà đẹp
  giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi mình sống.
  trên toàn quốc việt nam thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ dàng,
  không phải mất thời gian, không cần bới chúng lên một cách
  thật lộn xộn.,.… Gía xây dựng phụ thuộc vào chất liệu vật tư
  thiết kế biệt thự hiện đại

 • Odpowiedz Antonietta czwartek, 26 kwietnia 2018 23:07 Umieszczone przez: Antonietta

  • Pick diverse modes for diverse sorts of angling.

 • Odpowiedz Ilana piątek, 27 kwietnia 2018 02:07 Umieszczone przez: Ilana

  Promoting a portable Hummingbird Fishfinder.

 • Odpowiedz Dolores sobota, 05 maja 2018 04:21 Umieszczone przez: Dolores

  công ty xây dựng nhà giá rẻ Bày trí các vật dụng trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm cho ngôi nhà
  trở nên gọn gàng, thông thoáng mà việc
  làm này còn có tác dụng tiết kiệm chi phí..…
  tận dựng ưu thế những gì bạn đang có theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của
  bộ xây dựng Dịch vụ xây dựng Bạn tin không?
  Có những điều bạn tưởng chừng như không thể, đó là lý do
  để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông
  tin tư vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng
  với nơi mình sống. Ba tri thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ dàng, không phải mất thời gian, không cần bới chúng lên một
  cách thật lộn xộn.,.… công ty xây
  dựng uy tín ở tphcm
  thiết kế biệt thự hiện đại

 • Odpowiedz Kevin sobota, 05 maja 2018 05:34 Umieszczone przez: Kevin

  Eu sou impressionado , devо dіzer . Raramente eu fаzer deparar ᥙm blog é іgualmente
  educativa e divertido, e ѕem dúvida, tem bateu
  ᧐ prego na cabeçɑ. O problema é uma queѕtão que muitο poucos pessoal
  é falando inteligentemente ѕobre. Аgora eu sou
  muito feliz I deparei isto em mеu procurar ɑlgo respeito deste
  .

 • Odpowiedz Chiquita poniedziałek, 07 maja 2018 00:28 Umieszczone przez: Chiquita

  bận muốn xây dựng nhà trọ Bày trí các vật dụng
  trang trí nội thất trong nhà không chỉ để làm
  cho ngôi nhà trở nên gọn gàng, thông thoáng mà việc làm này còn có tác dụng
  tiết kiệm chi phí..… Chúng tôi sẽ tư vấn cho bạn giúp bạn xây nhà đẹp theo tiêu chuẩn xây dựng nhà ở của bộ xây
  dựng công ty chúng tôi chuyên xây nhà đẹp Bạn tin không?
  Có những điều bạn tưởng chừng như không thể,
  đó là lý do để Tư vấn xây nhà trọn gói liên tục gửi đến bạn những thông tin tư vấn xây nhà đẹp giá rẻ nhằm giúp bạn luôn hài lòng với nơi
  mình sống. Kiên Giang thì khi cần tìm bạn sẽ rất dễ dàng,
  không phải mất thời gian, không cần bới chúng
  lên một cách thật lộn xộn.,.… các công ty xây
  dựng tại tphcm
  xây biệt thự trọn gói

 • Odpowiedz Sylvia piątek, 11 maja 2018 10:21 Umieszczone przez: Sylvia

  • Decide on diverse modes for diverse kinds of angling.

 • Odpowiedz Arden poniedziałek, 14 maja 2018 10:07 Umieszczone przez: Arden

  Rüyada yılan görmek gizli bir düşmanın olduğuna
  işarettir, ama merak etmeyin, yazıyı okuduktan sonra
  onu bulup tehlikeyi ortadan kaldıracağız.

 • Odpowiedz Antje czwartek, 17 maja 2018 17:32 Umieszczone przez: Antje

  • Decide on distinct modes for different types of angling.

 • Odpowiedz Britney sobota, 19 maja 2018 05:44 Umieszczone przez: Britney

  Promoting a transportable Hummingbird Fishfinder.

 • Odpowiedz Polly niedziela, 20 maja 2018 00:27 Umieszczone przez: Polly

  They then measure and mark the glass for the cut.

 • Odpowiedz Concepcion poniedziałek, 21 maja 2018 15:42 Umieszczone przez: Concepcion

  Your property is in the safest of hands.

 • Odpowiedz Hassan środa, 23 maja 2018 13:28 Umieszczone przez: Hassan

  Bạn muốn đầu tư vào phòng trọ Nếu bạn quyết định
  làm mới cửa sổ, cửa chính, không cần thiết phải chọn chất liệu đắt tiền,
  chỉ cần chọn loại vừa nhưng có hình thức
  đẹp là cũng đủ giúp cho ngôi nhà của bạn trở nên tinh tế, đẹp mắt.
  về giá cả công ty chúng tôi tốt nhất Mái nhà ngoài việc đổ mái bằng nên cân nhắc mái dốc lợp
  ngói để đỡ nắng nóng, dễ thoát nước mưa.
  Nên sử dụng ngói lợp không nung hoặc các loại vật liệu lợp mới.

  Công ty xây dựng Đại nghĩa Hồng Trang trí nhà không nên quá cầu kỳ, rườm rà bằng
  những vật liệu xa xỉ. Nội thất không nhất
  thiết quá cầu kỳ và đắt tiền. Hiện nay một số cửa hàng
  nội thất có bán rất nhiều sản phẩm nội thất rẻ mà
  đẹp mắt, kiểu dáng hiện đại.. Trà Vinh Các bạn đang muốn xây nhà
  cấp 4 giá rẻ nhất mà chưa biết phải xây dựng như thế nào để
  có được chi phí xây dựng phù hợp nhất và mang lại không
  gian sống hoàn hảo cho bạn và người thân trong gia đình của bạn. V… công ty
  giá xây dựng

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu