niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
piątek, 23 listopada 2012 10:35

Płace niezagrożone. Radni przesunęli pieniądze dla nauczycieli.

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W grudniu nauczyciele dostaną wypłaty w pełnej wysokości. /zdjęcie ilustracyjne W grudniu nauczyciele dostaną wypłaty w pełnej wysokości. /zdjęcie ilustracyjne fot. Publiczne Gimnazjum nr 8
- W grudniu nauczyciele z pewnością otrzymają należne im pensje- uspokaja radny Janusz Mieczkowski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rady Miasta w Łomży. Podczas wczorajszego posiedzenia radni zgodzili się na przesunięcie w tegorocznym budżecie miasta ponad 2 milionów złotych, potrzebnych na wypłatę wynagrodzeń.

brico lomza

Brakujące ponad 2mln 100 tys. złotych to pieniądze niezbędne na wypłatę wynagrodzeń, opłatę ZUS i Funduszu Pracy. "Dziura" w wydatkach oświatowych spowodowana jest kilkuprocentowym podniesieniem składki na ZUS (ta w lutym wzrosła o 2 proc.) i zwiększeniem wraz z początkiem roku szkolnego wynagrodzeń pedagogów (o 3,8 proc.).

- Okazało się też., że w szkołach uczy się mniejsza liczba uczniów, niż przewidywały to plany finansowe- tłumaczy braki radny Mieczkowski.

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji edukacji radni zaakceptowali, przy jednym głosie wstrzymującym, prezydencki projekt przesunięć budżetowych. Wypłaty wynagrodzeń w grudniu nie są zagrożone.

Trudniejszy orzech do zgryzienia rajcy będą mieć w związku z przyszłorocznym budżetem miasta. Przewiduje on cięcia wszystkich wydatków bieżących- także tych związanych z oświatą- o 5 proc. Władze miasta już mówią o rozważanej reorganizacji sieci szkół, tłumacząc, że duże placówki nie mają problemów z finansowaniem. Na razie jednak nie zdradzają szczegółów dotyczących zamykania, przenosin czy połączeń szkół i oddziałów.

8 komentarzy

 • Odpowiedz Mario piątek, 23 listopada 2012 12:48 Umieszczone przez: Mario

  Nauczyciele pracujo po 3 godziny dziennie i majo 6 miesięcy wolnego i jeszcze im za to płaco! Pownni dostawac za godzine jak ja na budowie to byłoby sprawiwdliwe!

 • Odpowiedz Al Kapon piątek, 23 listopada 2012 13:09 Umieszczone przez: Al Kapon

  myślę że pieprzysz

 • Odpowiedz LOL piątek, 23 listopada 2012 13:24 Umieszczone przez: LOL

  Mario, twojemu poloniście to bym dał jeszcze dodatek za ciężkie warunki pracy :)

 • Odpowiedz obiektywny piątek, 23 listopada 2012 13:38 Umieszczone przez: obiektywny

  Nauczyciel to misja więc nauczyciele powinni pracować bez wynagrodzenia.A tak obciążają budżet i tostają po 6 tysięcy miesięcznie!

 • Odpowiedz goose_me piątek, 23 listopada 2012 15:10 Umieszczone przez: goose_me

  niech zarabiają, wykonują kawał dobrej, trudnej roboty. Ale bez "trzynastek" łatwiej byłoby zamknąć miejski budżet. Może warto tu poszukać oszczędności?
  Mi w prywatnej firmie jakoś nikt trzynastki nie płaci, buuu...

 • Odpowiedz matka piątek, 23 listopada 2012 17:34 Umieszczone przez: matka

  Nauczyciele dostali w tym roku ogromne podwyżki nic więc dziwnego że stanowią wielkie opciążenie dla budżetu. Ja matka nie mogę spokojnie wyjść do sklepu czy fryzjerki bo szkoła nie chcę się opiekować i muszę zabierać dziecko już o trzeciej ! W wakacje tez nie mogę wypocząć bo muszę opiekować się dzieckiem a nauczyciele w tym czasie nic nie robią!

 • Odpowiedz Despero piątek, 23 listopada 2012 20:47 Umieszczone przez: Despero

  to co z ciebie za matka jak ty nie umiesz dzieci ułożyć do snu

 • Odpowiedz asBit6thiw7 piątek, 15 kwietnia 2016 00:04 Umieszczone przez: asBit6thiw7

  seroquel xr

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu