czwartek, 11 października 2012 04:00

MPK rozpoczęło protest

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autobusy MPK będą dziś jeździć zgodnie z rozkładem jazdy. Autobusy MPK będą dziś jeździć zgodnie z rozkładem jazdy. fot. mano
Punktualnie o godz. 4.30 pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży oflagowali budynek MPK i autobusy miejskie. Mirosław Bobowski, przewodniczący zakładowej "Solidarności" jako pierwszy rozpoczął protest głodowy. Do niego dołączają kolejni kierowcy. Pracownicy MPK protestują przeciw sytuacji, w której właśnie się znaleźli- zakład nie może przygotowć budżetu na kolejny rok.

- Goni nas czas, każdy dzień się liczy, tymczasem w zakładzie nie ma z kim rozmawiać- mówi Mirosław Bobowski.

W ubiegłym tygodniu prezydent Mieczysław Czerniawski zdecydował, że nowym dyrektorem MPK zostanie Janusz Nowakowski, do tej pory pracujący w firmie na stanowisku głównego specjalisty. Nowakowski fotel dyrektora ma objąć dopiero od 1. grudnia. Do tej pory pełni jedynie obowiązki dyrektora, przekazane mu przez dotychczas urzędującego Bogusława Szczecha.

- Dziś pan Szczech wraca do pracy. Personalnie nic do niego nie mamy, ale on będzie pełnił swoją funkcję tylko do końca listopada. Tymczasem pana Nowakowskiego w tej chwili nie ma, jest na urlopie, a nawet w przypadku obecności w firmie, kiedy jest w niej także dyrektor Szczech, nowo powołany nie może podejmować żadnych decyzji. Właśnie przeciw tej dwuwładzy protestujemy- tłumaczy Mirosław Bobowski.

Załoga MPK jest przerażona sytuacją, w której znalazł się zakład. Podczas wczorajszego spotkania z prezydentem Czerniawskim okazało się, że MPK nie może liczyć na przygotowanie budżetu na przyszły rok.

- Projekt budżetu dla zakładu nie będzie mógł znaleźć się w porządku obrad październikowej sesji Rady Miasta. Brak dyrektora urzędującego "na stałe" uniemożliwia księgowej zaprojektowanie takiego budżetu- mówi Bobowski.

O strajku w zakładzie został poinformowany prezydent Łomży i NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze. Związkowcy liczą na to, że ich protest szybko przyniesie efekt. Głodówkę zawieszą jednak dopiero wtedy, kiedy prezydent Łomży podejmie decyzję o powołaniu Janusza Nowakowskiego na stanowisko dyrektora zakładu, bez czekania do 1. grudnia.

2 komentarzy

  • Odpowiedz kolejarz czwartek, 11 października 2012 09:08 Umieszczone przez: kolejarz

    Norma spalania w autobusach ustalona przez dyrektora MPK to 40 l/100km. Faktyczne spalanie to max 35l/100km. Jednak kierowcy są rozliczani z 40l (czyli 5 mają dla siebie). A teraz Szczecha, który na to pozwalał nie ma, a Nowakowskiego, który o tym wiedział i nic nie robił, jeszcze nie ma. Kierowcy się martwią, co dalej. A ile km przejeżdżają autobusy rocznie? Ktoś wie?

  • Odpowiedz Radosław czwartek, 11 października 2012 09:11 Umieszczone przez: Radosław

    I co teraz wykombinują?! Ciekawe jakie wymówki przygotują.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu