czwartek, 18 października 2018 13:20

Kiedy przyjedzie autobus?

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kiedy przyjedzie autobus? zdj. archwum mylomza.pl
W łomżyńskim MPK wdrożono system dynamicznej informacji pasażerskiej. Pasażerowie korzystający z nowego udogodnienia, uzyskają dostęp do rzeczywistego czasu odjazdów autobusów z każdego przystanku istniejącego w sieci komunikacyjnej MPK. Serwis dostępny jest także na urządzeniach mobilnych.

Z serwisu można korzystać na wiele sposobów: odwiedzając stronę lomza.kiedyprzyjedzie.pl, korzystając z mobilnej wersji tej strony oraz instalując na urządzeniu mobilnym odpowiednią aplikację.

W przypadku odwiedzin poprzez stronę internetową lomza.kiedzyprzyjedzie.pl, należy w oknie wyszukiwarki w zakładce przystanki wpisać nazwę interesującego nas przystanku, jego numer bądź wskazać go bezpośrednio na mapie. Po kliknięciu użytkownik otrzymuje informację o czasie pozostałym do najbliższych odjazdów. Ikona pojawiająca się obok kolumny z minutami informuje, że jest to czas prognozowany, uwzględniający opóźnienia wynikające z sytuacji drogowej. Aktualizacja danych odbywa się co 15 sekund. W drugiej z zakładek, dostępne są teoretyczne rozkłady jazdy dla linii odjeżdżających z przystanku w dowolnie wybranym przez użytkownika dniu.

Mobilna wersja strony ułatwia korzystanie niej użytkownikom telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. Po wybraniu przycisku "Znajdź przystanek", użytkownik zostaje przekierowany do strony zawierającej wyszukiwarkę oraz listę przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela z prognozowanym czasem odjazdów.

Korzystanie z funkcji nowego systemu możliwe jest także poprzez przystosowane do tego celu aplikacje kiedyPrzyjedzie.pl na urządzenia z systemem Android oraz Windows Phone.

Wdrożenie systemu ma ułatwić pracę przewoźnikowi, w którego posiadaniu znajdzie się wiedza o aktualnym położeniu wszystkich kursujących autobusów wraz z informacją o ewentualnych opóźnieniach bądź przyspieszeniach. Dane mają pozwolić na dostosowane oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców oraz poprawić punktualność kursowania komunikacji miejskiej.

6 komentarzy

 • Odpowiedz real czwartek, 18 października 2018 14:05 Umieszczone przez: real

  A ci, którzy nie mają urządzeń mobilnych niech się już pakują. W innych miastach, nawet w Ostrołęce, na każdym przystanku na tablicy świetlnej widać za ile minut przyjedzie autobus. Każdy może z tego korzystać, a u nas? Tylko wybrani.

 • Odpowiedz zygmunt z bema czwartek, 18 października 2018 14:36 Umieszczone przez: zygmunt z bema

  jak bys dobrze czytal wiadomosci mpk i co mowia wladze miasta to maja tez to zrobic

 • Odpowiedz real czwartek, 18 października 2018 15:34 Umieszczone przez: real

  Mają też puścić autokary na lotnisko i pociąg donikąd. Ja oceniam fakty.

 • Odpowiedz pasażer czwartek, 18 października 2018 18:55 Umieszczone przez: pasażer

  real
  w Ostrołęce zimą zasuwasz na przystanek by przeczytać, że autobusu nie ma lub kiedyś tam będzie, a w tym przypadku w domu na komputerze lub komórce możesz śledzić czy już iść na przystanek czy w cieple posiedzieć.
  Oceniaj fakty a nie tylko narzekasz w fotelu. Gdyby postawili tablice to byś zarzucał , że wydali kasę w błoto. Typowe polskie.....ctwo

 • Odpowiedz ŁOMŻA-TUITERAZ czwartek, 18 października 2018 21:10 Umieszczone przez: ŁOMŻA-TUITERAZ

  Łomża - rzetelne wiadomości
  https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

 • Odpowiedz TVN UWAGA czwartek, 18 października 2018 22:14 Umieszczone przez: TVN UWAGA

  Jeśli chcą Państwo poznać bulwersujące okoliczności odejścia byłego proboszcza, zobaczyć dowody świadczące o jego niemoralnym zachowaniu wobec młodych parafian, zapraszamy na program na żywo Uwaga Po Uwadze. W poniedziałek 22 października przed kościołem w Grądach-Woniecku, godz. 19.30. Będziecie mogli Państwo poznać sprawę i samemu ocenić zachowanie proboszcza.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu