czwartek, 17 maja 2018 07:34

Wyprawka 300 plus. Od lipca będzie można składać wnioski

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już od lipca będzie można składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów. Pieniądze mają być wypłacane w ramach rządowego programu Dobry start. 300 plus będzie przysługiwało każdemu dziecku do 18. roku życia, niezależnie od dochodu rodziny. Z kolei uczniowie niepełnosprawni będą mogli pobierać świadczenie do ukończenia 24 lat.

Według szacunków, z rządowej pomocy skorzysta ponad 4,5 mln dzieci. Program będzie kosztował budżet państwa około 1,5 mld zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło swoje propozycje w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”. Chodzi o 300 zł wyprawki, które rodzice będą raz w roku otrzymywać na uczące się dziecko. Wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego w kwietniu zapowiedział premier.

Zgodnie z projektem rozporządzenia świadczenie przyznawane będzie na każde dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Przysługiwać będzie na dzieci uczące się, do ukończenia 18 lat (lub do 20 roku życia, jeśli będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18 urodzinami). W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie na nie wypłacane do ukończenia 24. roku życia.

Ustalenie prawa do wyprawki oraz jej wypłata następują na wniosek rodzica, opiekuna lub dyrektora placówki. Wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie „Dobry start”.

O przyznaniu świadczenia zostaniemy poinformowani mailem lub osobiście w urzędzie – ale odebranie pozytywnej odpowiedzi nie będzie konieczne do pobierania świadczenia. W odpowiednim czasie pieniądze po prostu wpłyną na konto.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia „Dobry start” będą przyjmowane od 1 sierpnia danego roku do 30 listopada danego roku, w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od 1 lipca) Wójt będzie miał dwa miesiące od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami na ustalenie prawa do świadczenia i jego wypłatę. W przypadku wniosków, które wpłyną w wakacje, wypłata następuje nie później niż do końca września.

11 komentarzy

 • Odpowiedz Marika39 czwartek, 17 maja 2018 07:47 Umieszczone przez: Marika39

  Panie Chrzanowski za ogromne zadłużenie miasta - więcej nie zagłosuje na Pana !!!!!!

 • Odpowiedz jaaaa czwartek, 17 maja 2018 08:10 Umieszczone przez: jaaaa

  a dzieci które się uczą w technikach mają skończone 18 lat , są na utrzymaniu rodziców to za co mają kupić podręczniki, art piśmiennicze,moja córka ma skończone 18 lat jest w 3 klasie technikum, jest na utrzymaniu rodziców , to się pytam dlaczego takie dzieci zostały pominięte?Jestem niezadowolona

 • Odpowiedz S czwartek, 17 maja 2018 08:19 Umieszczone przez: S

  Marika... A czym rzekomo tak pan Chrzanowski zadłużył miasto? Tym że miasto ciągle się rozwija? Bo chyba nie rządowym wypłaceniem pieniędzy bo to nie od niego zależy czy ktoś dostanie 300 zl o którym mowa. Nie rozumiem głupich komentarzy nie na temat i czepiania się człowieka który cały czas uczestniczy w życiu miasta i stara się wyprowadzić miasto z tego z czego dotychczas miasto słyneło...

 • Odpowiedz jaaaa czwartek, 17 maja 2018 08:41 Umieszczone przez: jaaaa

  S ty pupil Chrzanowskiego czy sam nim jesteś?

 • Odpowiedz Gosc czwartek, 17 maja 2018 09:01 Umieszczone przez: Gosc

  Panie chrzanowski a skąd weźmie pan pieniądze na opłacenie kwoty którą nam wylicza polskie wody?? Bo to będzie niezła sumka tak około miliona?? Albo może więcej?? Czy my podatnicy zapłacimy za to w jakim nowym podatku??

 • Odpowiedz południe czwartek, 17 maja 2018 09:05 Umieszczone przez: południe

  Chrzanowski podejmuje bardzo dobre działania w trakcie swojej kadencji. Łomża cały czas się rozwija, widać, że chce dobrze dla Łomży

 • Odpowiedz eeeeeee? czwartek, 17 maja 2018 09:38 Umieszczone przez: eeeeeee?

  bardziej dla swoich kolegów chce dobrze; ) A co z budynkiem na wesołej ? niezle władował łomze !!!

 • Odpowiedz piwonia czwartek, 17 maja 2018 11:24 Umieszczone przez: piwonia

  Ale jadu w ludziach z po.

 • Odpowiedz ewela czwartek, 17 maja 2018 13:54 Umieszczone przez: ewela

  Czytanie ze zrozumieniem tu leży , do jaaaa szczególnie

 • Odpowiedz dziadek czwartek, 17 maja 2018 14:01 Umieszczone przez: dziadek

  Te pieniądze w przeliczeniu na każde dziecko powinny być przydzielone szkołom. byłyby lepiej wykorzystane.

 • Odpowiedz Anika czwartek, 17 maja 2018 19:28 Umieszczone przez: Anika

  Ciekawe czy ta wyprawka będzie się należeć dzieciom których jeden rodzic pracuje za granicą.....

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu