środa, 08 listopada 2017 09:33

Prokuratura w Łomży szuka sprawców propagowania nazizmu sprzed kilku lat

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zdjęcie wykonane w maju 2012 roku Zdjęcie wykonane w maju 2012 roku fot. Google Street View
Łomżyńska Policja, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży, zajmuje się wymalowanymi na bloku nr 7 przy ul. Słowackiego znakami propagującymi ideologię nazistowską i rasistowską. Istnienie malunków zgłosili 10 października członkowie fundacji Klamra. Sprawdziliśmy, że widnieją one na elewacji tego bloku już co najmniej od 5,5 roku!

brico lomza

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Prokuraturę Rejonową w Łomży, nadzoruje ona dochodzenie w sprawie publicznego propagowania nazizmu i nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych poprzez nakreślenie w nieustalonym dniu przed 9 października 2017 roku na elewacji bloku numer 7 przy ulicy Słowackiego w Łomży napisów: "White Pride, White Word" oraz symboli "wilczy hak" i "trystyka". Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła do Komendy Miejskiej Policji w Łomży w dniu 10 października 2017 roku fundacja "Klamra".

Jak ustaliliśmy, a nie było to wcale trudne, znaki te widnieją na bloku co najmniej od maja 2012 roku. Z tego bowiem właśnie okresu pochodzi zdjęcie, które zapożyczyliśmy z serwisu Google Street View wykonane przez jeżdżacy wówczas po Łomży specjalny samochód Google. Znaki więc propagują i nawołują już od ponad 5,5 roku. Dobrze, że ktoś się tym w końcu zainteresował, ale powstaje pytanie dlaczego po tak długim czasie? Gdzie wcześniej były przede wszystkim służby miejskie oraz Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, że ich nie zauważyły? Mieszkańcom najwyraźniej te malunki nie przeszkadzały, bo gdyby zgłosili to do Spółdzielni, to raczej zostałyby one usunięte.

W górę