niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
piątek, 06 października 2017 18:47

Co się dzieje w łomżyńskiej noclegowni? Sprawdzamy skargę jej lokatorów [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(101 głosów)
Co się dzieje w łomżyńskiej noclegowni? Sprawdzamy skargę jej lokatorów [VIDEO] fot. www.mylomza.pl
Treść alarmującego e-maila, który dotarł do naszej redakcji w czwartkowy wieczór, niemal dosłownie postawiła nas na nogi. Wynikało z niego, że w łomżyńskiej noclegowni dochodzi do licznych nieprawidłowości, jak brak ogrzewania, ciepłej wody, prądu, wilgoć i obecność insektów. Dziś od rana ruszyliśmy to sprawdzić..

brico lomza

Korespondencja, którą otrzymaliśmy do wiadomości na redakcyjną pocztę, skierowana była do Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz do wiadomości takich instytucji jak MOPS, Sanepid, Komenda Miejska Policji i Prokuratura Rejonowa w Łomży. Podpisana została z imienia i nazwiska przez trzy osoby. Oto jej treść:

"W związku z licznymi zaniedbaniami w noclegowni w Łomży polegającymi na braku ogrzewania od początku chłodów wrześniowych, wszechobecnej wilgoci, obecności insektów, nie respektowaniu wymogów sanitarnych oraz wynikających z tego tytułu rozlicznych chorób pensjonariuszy noclegowni, niemożliwości przebywania w noclegowni w ciągu dnia szczególnie podczas chłodnych i deszczowych dni, aroganckim i ordynarnym zachowaniu szczególnie kierownika noclegowni, który nie posiada odpowiednich kompetencji w zakresie organizacji i zarządzania taka jednostką, żądamy natychmiastowej reakcji Pana Prezydenta i podjęcia odpowiednich działań w celu poprawy sytuacji.

Aktualnie trwa w noclegowni źle zaplanowany remont, przez co nie było do dzisiaj ogrzewania, brak jest energii elektrycznej w jednym obiekcie, a zgłaszający się do ogrzewalni potrzebujący ludzie, są odsyłani na ulicę albo nocują w bardzo złych warunkach. Jest więcej zastrzeżeń, które zostaną przekazane przez poszkodowanych."

Czytając tego maila musieliśmy oczywiście zareagować. Poprosiliśmy więc o rozmowę dyrektora MOPS Wiesława Jagielaka, a także osoby skarżące się na warunki panujące w noclegowni. Zrealizowany dziś materiał wideo zawiera też wypowiedź kierownika obiektu. Zarówno dyrektor jak i kierownik stanowczo odpierają wszelkie zarzuty, które pojawiły się w piśmie.

Materiał wideo, który w tej sprawie zrealizowaliśmy jest na tyle obszerny, że każdy może sam wyrobić sobie opinię. Naszym zdaniem na jego publikacji sprawa ta nie powinna się zakończyć. Mamy nadzieję, że Prezydent Łomży podejmie decyzję o szczegółowym wyjaśnieniu sytuacji ze szczególnym uwzględnieniem informacji przekazanej przez Pana Andrzeja Dziąbę, jednego z trójki sygnatariuszy pisma, o odmowie udzielenia schronienia osobie niepełnosprawnej. Po szczegóły zapraszamy do obejrzenia reportażu.

31 komentarzy

 • Odpowiedz chwddyrektorumopsu piątek, 06 października 2017 19:29 Umieszczone przez: chwddyrektorumopsu

  typowy dla Jagielaka bełkot..

 • Odpowiedz Autonom piątek, 06 października 2017 19:50 Umieszczone przez: Autonom

  Żadnej afery nie ma a to co mówią ci ludzie to jak widać nie jest prawdą wiec po co taki film? Co on wnosi?

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek piątek, 06 października 2017 20:02 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  gdzie jest ta noclegownia?

 • Odpowiedz Frywolny piątek, 06 października 2017 20:05 Umieszczone przez: Frywolny

  Z tego co wiem pani Pieloch miała dom w Niewodowie który sprzedała a kasę przetańczyła

 • Odpowiedz Menel piątek, 06 października 2017 21:07 Umieszczone przez: Menel

  Jak nie pasuje to trza się przenieść do lepszej noclegowni np Hotel Gromada.

 • Odpowiedz Egzystencja piątek, 06 października 2017 21:09 Umieszczone przez: Egzystencja

  Chyba nieważne jest z jakiego powodu ludzie tracą dom. (Mój pies dostał karmę na trzy dni i zżarł ją jednego- to te dwa ma głodować, bo popełnił błąd?????) Ważne jest, że Ci ludzie potrzebują teraz pomocy i minimum socjalnego do egzystencji. Ciepła woda, ogrzewanie i czysta pościel to chyba nie jest wygórowane żądanie. Pozdrawiam "Frywolnego" z ciepłego mieszkania z prądem i ciepła wodą

 • Odpowiedz Lola piątek, 06 października 2017 21:29 Umieszczone przez: Lola

  To prawda pani pieloch nie jedne mieszkanie zadluzyla w drozdowie mieszkala w starym browarze ale zniszczyla lokal.pijaczka

 • Odpowiedz Katolicyzm piątek, 06 października 2017 21:38 Umieszczone przez: Katolicyzm

  Może Mariusz powiesz co zrobiłeś w zeszłym roku gdy kościoły były zamykane przed bezdomnymi? Czy masz jakiś plan na ten rok? Mocno katolicki jesteś kasa z miasta płynie do KK wiec załatw żeby Ci ludzie mieli się chociaż gdzie ogrzać!

 • Odpowiedz Hindus piątek, 06 października 2017 21:39 Umieszczone przez: Hindus

  Co prawda to prawda EGzystencja

 • Odpowiedz pp piątek, 06 października 2017 23:01 Umieszczone przez: pp

  W tym ośrodku był mój znajomy alkoholik bezdomny na własne życzenie a ten zły w przenośni kierownik pomógł mu wyjść na prosto ale trzeba chcieć jeśli ci coś dają daj coś od siebie dostałeś/as dach nad głową to zakasaj rękawy i sobie posprzataj trochę samodzielności

 • Odpowiedz no nie mogę piątek, 06 października 2017 23:54 Umieszczone przez: no nie mogę

  Ciepła woda, ogrzewanie i czysta pościel to chyba nie jest wygórowane żądanie. A ja mam za to płacić i inni?nie trzeba gorzały chlać tylko wziąć się do roboty menele

 • Odpowiedz lomzyk sobota, 07 października 2017 07:51 Umieszczone przez: lomzyk

  Zlikwidować noclegownie!!! Dość utrzymywania z mojej pracy.

 • Odpowiedz antyPiSlamista sobota, 07 października 2017 09:00 Umieszczone przez: antyPiSlamista

  nie jest istotne dlaczego są ludzie potrzebujący korzystania z noclegowni, bo funkcjonowanie takiej formy POmocy sprawia, że Polska nie jest Bangladeszem, choć pod PiSlamskim nierządem idziemy w kierunku zacofania, a nie nowoczesnego humanitaryzmu i solidaryzmu, na bezdomnych kościelne ośrodki zarabiają, a państwowo/samorządowe traktują ich jak piąte koło u wozu

 • Odpowiedz normalny sobota, 07 października 2017 13:00 Umieszczone przez: normalny

  Z tego co się orientuję to jest stek bzdur.Ci niby pokrzywdzeni ludzie nauczyli się żyć tylko na koszt państwa, dostać wszystko za darmo i wymagać od innych. To są ludzie bardzo konfliktowi i roszczeniowi. Wszędzie tam gdzie się pojawią są z nimi problemy. Nauczyli się tylko wyciągać ręce. A telewizja problemów niech szuka gdzie indziej, bo tym ludziom z tego co widać to raczej żadna krzywda się nie dzieje. Pozdrawiam

 • Odpowiedz witek sobota, 07 października 2017 14:16 Umieszczone przez: witek

  To co mówi pani Pieluchowa to jedne wielkie kłamstwo bo wcale tak nie jest a pozatym ludzie którzy przychodzą do noclegowni mają dobre warunki i niech nikt nie opowiada głupot.

 • Odpowiedz ciachooo sobota, 07 października 2017 14:24 Umieszczone przez: ciachooo

  skoro tak źle w noclegowni, to może pora znaleźć pracę i być na własnym utrzymaniu? Osoby potrzebujące mają do dyspozycji noclegownie, trudno oczekiwać komfortu jak w hotelu, ale jest czysto, miejsce do spania zapewnione, możliwość prysznica, środki czystości... i to bez ponoszenia kosztów, czego Państwo jeszcze oczekujecie??? Najwyższa pora dążyć do wyjścia z bezdomności, a nie tylko wiecznie mieć roszczenia i pretensje, jakie działania Państwo podejmujecie żeby się usamodzielnić??

 • Odpowiedz audi lpg sobota, 07 października 2017 16:25 Umieszczone przez: audi lpg

  do roboty !!!

 • Odpowiedz benia71 sobota, 07 października 2017 17:32 Umieszczone przez: benia71

  Dobrze ze miasto Łomża posiada Noclegownie i Ogrzewalnie. Rozmawialem ze znajomym rocznie wychodzi na prostą około 10 osób. Czytalem w internecie ze koszty utrzymania nie są zbyt duze. Ile osob uratowano od zamarzniecia. Wspołczuje ludziom tam pracującym ze musią znosic niewybredne epitety oraz klamstwa. Ludzie Ci nauczeni są nieróbstwa i arogancji.

 • Odpowiedz łomżynianka sobota, 07 października 2017 18:14 Umieszczone przez: łomżynianka

  Powypowiedzi tej Pani juz widac ,że pretensje do całego świata tylko tylko ma dochody z dodatkiem i córkę i co my wszyscy cięzko pracujący mamy takich zbiboków utrzymuwac hola hola .Wiele osób uczciwie i cięzko pracujących chciałoby by miec takie warunki a co ta Pani ma w pokoje no własnie co syf który sama zrobiła a co jeszcze sprząteczke jej przydzielic .Ludzie dość takich cwaniaków jak ta paniusia wiejska a tam skąd pochodzi niech szuka pomocy a dzieci na nich spoczywa obowiązek alimentacyjny na matkę . Ja tez jestem chora i nikt sie mną nie rozczula musi mi na wszystko starczyc i na czynsz i na leki . Nie bronie mopsu tylko normalni ewidze cwaniactwo i bezczelność .

 • Odpowiedz adamos00 sobota, 07 października 2017 19:01 Umieszczone przez: adamos00

  Pani Pieloch jest pani w Łomży dobrze znana nie zaprzeczy tego pani. Krytykuje Pani warunki w Noclegowni, ile razy pani pisała na ludzi różne paszkwile i pani chodzi do kościoła wynika z reportażu. Ja zadam pani pytanie. Na ilu stancjach pani w Łomży mieszkała, dla ilu pani w ogóle nie płaciła pani za czynsz mało tego, straszyła pani jeszcze kontrolami. Moim zdaniem takich pieniaczy MOPS nie powinien kierowac do Noclegowni. Pani twierdzi iz jest bardzo chora, a chodzi pani na tance to się nazywa choroba gratulacje!

 • Odpowiedz mieszkaniec sobota, 07 października 2017 19:21 Umieszczone przez: mieszkaniec

  pani Pieloch na prezydenta miasta

 • Odpowiedz diego102 sobota, 07 października 2017 22:03 Umieszczone przez: diego102

  darmozjady narzekają - do roboty

 • Odpowiedz amadeo niedziela, 08 października 2017 07:15 Umieszczone przez: amadeo

  Odkryłem w internecie informacje publiczną wystarczy wpisac adam ziąba dzia to człowiek który skarży się na Noclegownie a proszę zobaczyć kim ten człowiek naprawdę jest. Czy taki człowiek ze świata powinien być przyjęty do Noclegowni tak twierdzi dyrektor MOPSU 17 procesów w tym 15 skazujących

 • Odpowiedz Waldi niedziela, 08 października 2017 10:19 Umieszczone przez: Waldi

  Ten pieniacz nazywa się ANDRZEJ DZIĄBA !

 • Odpowiedz tomtom niedziela, 08 października 2017 10:47 Umieszczone przez: tomtom

  Co ten pan robi w naszej Noclegowni ?
  Przecież jest osobą zaradną i wykształconą tylko jest jakiś DZIWNY !

 • Odpowiedz H.J. niedziela, 08 października 2017 15:45 Umieszczone przez: H.J.

  Noclegownia to jest chyba przenocowanie a nie mieszkanie. Co Pani robiła przez całe życie , ze nie ma Pani nawet mieszkania, a pracujacy ludzie maja jeszcze utrzymywać i jeszcze w luksusach , wstyd. dość tego . Ludzie w blokach płaca za ogrzewanie i oszczędzają.a Pani ma dochody więć proszę wynająć mieszkanie a jak ni to posprzątać w noclegowni. A Pani sprzedała dom i gdzie pieniądze?

 • Odpowiedz H.J. niedziela, 08 października 2017 15:45 Umieszczone przez: H.J.

  Noclegownia to jest chyba przenocowanie a nie mieszkanie. Co Pani robiła przez całe życie , ze nie ma Pani nawet mieszkania, a pracujacy ludzie maja jeszcze utrzymywać i jeszcze w luksusach , wstyd. dość tego . Ludzie w blokach płaca za ogrzewanie i oszczędzają.a Pani ma dochody więć proszę wynająć mieszkanie a jak ni to posprzątać w noclegowni. A Pani sprzedała dom i gdzie pieniądze?

 • Odpowiedz super mario niedziela, 08 października 2017 17:45 Umieszczone przez: super mario

  W Noclegowni był kiedyś mój znajomy, stoczył się przez alkohol, tam dostał duże wsparcie, dziś jest na swoim. Kilka lat temu do Noclegowni przywiozłem odzież. Na placu było czysto, oraz panował ład. Słuchając reportażu, oraz opinii doszedłem do wniosku iż Dyrektor MOPS jest niekompetentny, który twierdzi iż ten pan zwiedził całą Polskę, a w Łomży każda osoba musi być przyjęta. Niech Pan poczyta kim jest Pan Dziąba Andrzej w internecie. Jeśli go Pan przyjął do Noclegowni czy Pana służby sprawdziły tego Pana ( internet , zadzwonić do MOPSU gdzie ostatnio mieszkał i zebrać opinię). Pan ten ma 17 procesów w tym 15 skazujących. Proponuję Prezydent Agnieszce Muzyk i radnym miasta ażeby wsparły kierownika Noclegowni i jego zespół np: prawnik powinien opracować warunki kogo można przyjąć z poza Łomży, na piśmie bo inaczej to będą cyrki

 • Odpowiedz nikol niedziela, 08 października 2017 20:10 Umieszczone przez: nikol

  pani Pieloch to ma dwie córki jedną w USA a drugą tu.tylko po co jej pomoc od dzieci.cwana baba nie jednego chłopa ogoliła.niechaj idzie tam gdzie szalała jak kase miała.A teraz chora i niewinnie ludzi ciąga i posądza.

 • Odpowiedz Stefan Burczymucha poniedziałek, 09 października 2017 08:28 Umieszczone przez: Stefan Burczymucha

  Ale jaja jakie żądania! Całe życie przebimbali a teraz chcą godnie żyć za czyjeś. Tylko k... wziąć kija i lać.

 • Odpowiedz obywatel poniedziałek, 09 października 2017 09:57 Umieszczone przez: obywatel

  Ci narzekający ludzie nie mają wstydu !
  Z tego co widać to problemy są przejściowe z powodu remontu. Dostają wszystko za darmo.
  O kierowniku słyszałem dobre opinie, a pieniacze zawsze się trafią.
  A co do tego człowieka na kulach nad którym użalał się tak Andrzej Dziąba to słyszałem , że prawdopodobnie pojechał na Kanary wygrzać się, ale to już musicie sprawdzić Wy, czyli telewizja...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu