wtorek, 08 sierpnia 2017 10:59

Pijany kierowca zatrzymany przez świadków. Zobacz jak wyglądało zatrzymanie obywatelskie! [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Pijany kierowca zatrzymany przez świadków. Zobacz jak wyglądało zatrzymanie obywatelskie! [VIDEO] fot. nadesłane
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 57-letni mieszkaniec gminy Jedwabne, którego wczoraj w Łomży zatrzymali przechodnie i przekazali w ręce Policji. Mężczyzna kierował autem i o mało nie potrącił na przejściu pieszego. Jak poruszał się pijany po naszym mieście i jak doszło do zatrzymania obywatelskiego? Mamy materiał filmowy z wideorejestratora!

planeta asow

- Wczoraj o godz. 12.30 z polecenia dyżurnego patrol udał się na skrzyżowanie Al. Legionów i Polowej gdzie miało dojść do ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali samochód marki citroen z rozbitą prawą, przednią stroną karoserii. Od mężczyzny wskazanego przez przechodniów wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał on też problemy z utrzymaniem równowagi - relacjonuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Na miejscu zatrzymania kierowcy policjanci zastali mężczyznę, który oświadczył, że widział jak zatrzymany porusza się citroenem i dodał, że dwaj młodzi mężczyźni, jadący subaru na rejestracji z powiatu białostockiego, wysadzili pijanego kierowcę z auta i zabrali mu kluczyki. Kluczyki przekazali świadkowi, który czekał z pijanym kierowcą na policjantów i odjechali nie zostawiając do siebie żadnego kontaktu. Świadek dodał też iż mężczyźni ci poinformowali go, że widzieli jak kierujący citroenem uszkodził znak drogowy na Al. Legionów.

Jak ustalili policjanci mężczyzna uszkodził łącznie dwa znaki drogowe i był bliski potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu. Mężczyzna jechał "szlaczkiem" od ronda na Placu Kościuszki, za przejściem dla pieszych najechał na krawężnik.

- Mężczyźnie policjanci założyli kajdanki, doprowadzili do radiowozu i przewieźli do KMP celem dalszych czynności. Pan lat 57, mieszkaniec gminy Jedwabne, wydmuchał około 2,86 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też przy sobie dokumentu poświadczającego uprawnienia do kierowania pojazdami, choć po sprawdzeniu w systemach okazało się, że takowe uprawnienia posiada - informuje Brulińska.

Policjanci apelują jak zawsze o to, by nie decydować się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu, bo sprawia to ogromne zagrożenie nie tylko dla pijanego kierowcy, ale też wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dodają też, że pochwalają tego rodzaju zachowanie świadków polegające na obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy i uniemożliwieniu mu kontynuowania jazdy. Trzeba jednak w takiej sytuacji mieć przede wszystkim na względzie własne bezpieczeństwo. Osoba, która podejmuje tego rodzaju działanie powinna też pozostać na miejscu do przybycia policjantów, aby złożyć zeznanie w charakterze świadka.

[AKTUALIZACJA] Tuż po opublikowaniu naszego artykułu do naszej redakcji wpłynął materiał wideo z zatrzymania obywatelskiego. Pochodzący z Łomży Mateusz Ilaszczuk jako świadek zdarzenia podbiega do pijanego kierowcy i zabiera mu kluczyki od auta.

16 komentarzy

 • Odpowiedz tyson wtorek, 08 sierpnia 2017 11:44 Umieszczone przez: tyson

  Wsioki motoryzacyjne w mieście jeździmy na trzeźwo!

 • Odpowiedz dziewczyna wtorek, 08 sierpnia 2017 11:47 Umieszczone przez: dziewczyna

  Brawo Mateusz !

 • Odpowiedz barbra wtorek, 08 sierpnia 2017 11:56 Umieszczone przez: barbra

  Brawo Szanowny Panie :)

 • Odpowiedz Oko wtorek, 08 sierpnia 2017 12:38 Umieszczone przez: Oko

  Wszystko ok, brawo, tylko pamiętajcie ludziska , że nigdy nie wiadomo na kogo i z czym w aucie trafimy. Bezpieczniej jest zgłosić.

 • Odpowiedz Privjet wtorek, 08 sierpnia 2017 12:49 Umieszczone przez: Privjet

  Pojebany jakiś ? to jak on dojechał tyle a dopiero tutaj się rozkraczył ? przecież na zjeździe stoi policja i zieloni

 • Odpowiedz GG wtorek, 08 sierpnia 2017 12:55 Umieszczone przez: GG

  BRAWO: JEDNEGO PIJAKA MNIEJ

 • Odpowiedz Loko wtorek, 08 sierpnia 2017 13:20 Umieszczone przez: Loko

  Brawo dla Mateusza ale powinien jeszcze wysprzeglic wiesniakowi ze dwa gongi ;)

 • Odpowiedz cichy wilbiciel wtorek, 08 sierpnia 2017 14:26 Umieszczone przez: cichy wilbiciel

  prawdziwy komando

 • Odpowiedz Lique wtorek, 08 sierpnia 2017 15:26 Umieszczone przez: Lique

  Wszystkich ze wsi nazywacie wsioki? Co za frajerstwo żeby oceniać człowieka po zamieszkaniu. Zero szacunku dla takich jak wy. Łomża przed 1945r. liczyła ledwo 16tyś. i też była wsią. To dzięki tym przysłowiowym "wsiokom" z sąsiadujących gmin jest was teraz 59tyś. i co raz mniej, bo ludzie uciekają za granicę.
  A co do artykułu to ten pijak powinien mieć zabrane prawko na 10 lat i kara pieniężna 20tyś. żeby inni w przyszłości pomyśleli zanim odpalą auto po %.

 • Odpowiedz Wykop wtorek, 08 sierpnia 2017 18:32 Umieszczone przez: Wykop

  Wsioki chamsko reklamę w filmiku ...

 • Odpowiedz fdhdh wtorek, 08 sierpnia 2017 19:03 Umieszczone przez: fdhdh

  Privjet - pewnie gorąc w samochodzie go doprawił

 • Odpowiedz spejson wtorek, 08 sierpnia 2017 22:41 Umieszczone przez: spejson

  brawo panowie tez kiedys zabrałem kluczyki dla typa narabany był jak... idioci nie zdaja sobie sprawy co moga wyzadzic innym niewinnym ludziom..za kratki z nim i wysoka grzywna

 • Odpowiedz Isco środa, 09 sierpnia 2017 08:08 Umieszczone przez: Isco

  Lique-Łomża przed wojną liczyła 28 tys. mieszkańców

 • Odpowiedz kamilku środa, 09 sierpnia 2017 08:39 Umieszczone przez: kamilku

  Gdyby nie wieś miasto by zdechło z głodu...

 • Odpowiedz PatriotaPOL środa, 09 sierpnia 2017 12:14 Umieszczone przez: PatriotaPOL

  Gdyby nie miasto to wieś nie miała by na kupienie mieszkań w mieście dla swoich dzieci.
  Żarcie można importować z za granicy,tak robią Japończycy.

 • Odpowiedz grready środa, 09 sierpnia 2017 14:14 Umieszczone przez: grready

  Kolejny sławny BL za kierownicą...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu