labirynt dom lomza
sobota, 18 lutego 2017 14:30

Prezes MPEC: Specjalistyczna działalność spółki wymaga wysokich kwalifikacji technicznych jej pracowników

Napisane przez  Administrator
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prezes MPEC: Specjalistyczna działalność spółki wymaga wysokich kwalifikacji technicznych jej pracowników fot. MPEC w Łomży
Ponad 200 urządzeń wykorzystywanych przez MPEC w Łomży jest pod stałą opieką Urząd Dozoru Technicznego. Codziennie ten zespół elementów nadzoruje i obsługuje kadra techniczna spółki, z której 76 osób posiada specjalne uprawnienia eksploatacyjne, a 26 dysponuje uprawnieniami na dozorowanie zgodnie z ustawą o Prawie energetycznym. Według Radosława Żegalskiego prezesa spółki odpowiedzialność i zagrożenia jakie ciążą na pracownikach wymagają wysokich kwalifikacji technicznych i odpowiedniego wynagrodzenia.

brico lomza

Poniżej publikujemy w całości oświadczenie Prezesa Zarządu MPEC Sp. z o.o., które pojawiło się wczoraj na stronie internetowej przedsiębiorstwa:

oświadczenie 17.02

27 komentarzy

 • Odpowiedz real sobota, 18 lutego 2017 14:49 Umieszczone przez: real

  Coś mi się wydaje, że prezes zaczyna tworzyć grunt do kolejnych podwyżek dla swoich wysoko kwalifikowanych pracowników. Wstawia takie bajery, że aż wstyd. Właściwe kwalifikacje do wykonywania pracy są chyba czymś normalnym, a właściwie powinny być. Idę o zakład, że większość pracowników MPEC zdobyła swoje kwalifikacje (uprawnienia do obsługi urządzeń) nie za swoje pieniądze tylko za nasze, nabywców usług, za pieniądze wpisane w koszty spółki, które my pokryliśmy w opłatach za ogrzewanie. Wysokie zarobki za kwalifikacje zdobyte za nasze pieniądze to jakieś oszustwo. Nie ma co tego tak eksponować, bo jest ryzyko, że nawet ciemny, miejscowy lud tego nie kupi.

 • Odpowiedz dsafd sobota, 18 lutego 2017 15:04 Umieszczone przez: dsafd

  bujda banda tumanow przy piecu

 • Odpowiedz FACHER MACHER sobota, 18 lutego 2017 15:30 Umieszczone przez: FACHER MACHER

  Błagam xDDD. E+D to żaden wyczyn.

 • Odpowiedz gość1 sobota, 18 lutego 2017 15:35 Umieszczone przez: gość1

  Ciekawe czy gdyby małpe posadzić na stołku prezesa to firma miałaby jakis problem z wypracowaniem milionowego zysku?

 • Odpowiedz Entropia sobota, 18 lutego 2017 16:36 Umieszczone przez: Entropia

  Śmieszne i smutne są małe ludki pokroju dsafd, którzy w swoim piecu palić nie umieją,w życiu nie słyszeli słowa, np. entalpia a oceniają innych. Zrozumienia nie wymagam, tylko przyzwoitości.

 • Odpowiedz jdjdjdj sobota, 18 lutego 2017 18:19 Umieszczone przez: jdjdjdj

  Pracownicy MPEC sa bardzo wykwalifikowaniu?


  prezes nie pitol
  slyszelismy ze ostatnio pewien mlodziak dostal pierwsza robote bez doswiadczenia i to na stolku czlonka zarzadu...  o jakich Ty kwalifikacjach prawisz ????


  chranowskiego trzeba odwolac i wtedy w lomzy bedzie normalnie !

 • Odpowiedz pozdrawiam sobota, 18 lutego 2017 18:42 Umieszczone przez: pozdrawiam

  Pracownicy nie tylko są wykwalifikowani w eksploatacji i dozorze. Niektórzy są egzaminatorami i takie uprawnienia maja prawo nadawać.

 • Odpowiedz ble ble sobota, 18 lutego 2017 19:10 Umieszczone przez: ble ble

  Ua i w rejonie energetycznym i w każdej większej firmie zużywającej energię do produkcji są tacy i nie ma tyle szumu.

 • Odpowiedz Tragedia w miescie Łomża sobota, 18 lutego 2017 20:11 Umieszczone przez: Tragedia w miescie Łomża

  i pensje są proporcjonalne ....ale o czym gadac jak sie typka co nie skonczyl aplikacji i nigdzie nie pracowal robi sie czlonkiem zarządu

  o czym mowa ? zenada i tyle, mam nadzieje ze w nastepnych wyborach wiecej rozumu będą ludzie mieli !

 • Odpowiedz lll sobota, 18 lutego 2017 20:19 Umieszczone przez: lll

  tajemnicą poliszynela jest to ,że to banda pijaków...

 • Odpowiedz PrawdaBoli sobota, 18 lutego 2017 20:47 Umieszczone przez: PrawdaBoli

  w samym dziale zaopatrzenia pracują cale małżeństwa nic tylko rodzinne koneksje i zachowawcza polityka firmy DNO

 • Odpowiedz limitless sobota, 18 lutego 2017 21:38 Umieszczone przez: limitless

  "Prawda Boli"-dobrze powiedziane. Ja chciałabym nadmienić,iż nowe władze Spółki wykazały się -tu przyklasnąć-zaiście strategicznym myśleniem dając owe -na wyrost-wykrzyczane przez łomzyńskie portale "podwyżki plac" lecz tylko nielicznym ulubiencom zarządu firmy i taka wlasnie zagrywka podzielili pracowników wprowadzając i tak już nadwyrezona-watpilwie zdrową atmosferę w pracy , przy okazji mamy ciekawe tematy na portalu lecz mieszkancy nie maja pojecia iż wiekszkosc pracowników pozostawiano przy niskich stawkach i ich place ksztaltoja znacznie się poniżej w/w wyliczonej "sredniej".

 • Odpowiedz Masc na ból dupy niedziela, 19 lutego 2017 08:53 Umieszczone przez: Masc na ból dupy

  Ludzie najpierw popytajcie wśród znajomych tam pracowników czy place są naprawdę takie super jak szacuje portal, tylko pogratulować wam. Prezez firmy może i zarabia dobrze, ale zwykły szary pracownik dostaje tyle co wy. A wy dalej róbcie gownoburze, tak wam źle to szukajcie jeszcze lepszej pracy,a nie macie tyle czasu żeby spinac dupska pod każdym tematem związanym z tą firmą

 • Odpowiedz 1 niedziela, 19 lutego 2017 08:53 Umieszczone przez: 1

  a podwyżki za ogrzewanie idą na 14 ta firma nie powinna przynosić zysków tylko bilansować się na 0 po uwzględnieniu wszystkich kosztów związanych z działalnością i utrzymaniem infrastruktury

 • Odpowiedz nie na zero niedziela, 19 lutego 2017 13:32 Umieszczone przez: nie na zero

  1 czy ty coś wiesz o funkcjonowaniu firmy,o inwestycjach słyszałeś? Kto stoi w miejscu ten się cofa. Straciłeś pracę to weź kredyt i się ci zbilansuje. OMG.

 • Odpowiedz czekamy na wyjasnienie afery smsiarza niedziela, 19 lutego 2017 16:38 Umieszczone przez: czekamy na wyjasnienie afery smsiarza

  masakra:D serio goscia bez doswiadczenia zrobili członkiem zarządu ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


  Mojego ziomka nie chcieli zatrudnić w jednej firmie z łomży na asystenta bo powiedzieli mu, że nie ma doswiadczenia  chrzanowski ! mojego glosu juz nie będziesz miałza takie akcje !

 • Odpowiedz PracownikEMPECU niedziela, 19 lutego 2017 16:52 Umieszczone przez: PracownikEMPECU

  Kochani MIESZKAŃCY no to działajcie !Prywatyzacja MPECU- MONOPOLISTY I WSZYSTKO SIE SAMO UPORZADKUJE!

 • Odpowiedz Damian T. niedziela, 19 lutego 2017 20:58 Umieszczone przez: Damian T.

  wystarczy tylko rozsądny włodarz ! Juz wiadomo na kogo nie głosowac w nastepnych wyborach !!!

 • Odpowiedz i co z tego? niedziela, 19 lutego 2017 21:33 Umieszczone przez: i co z tego?

  Brawo Damian! Dobrze Prawisz! Po czym oddać zakład w dobre ręce wymieniając jakieś 70% kadry "umysłowo-kierowniczej " a tych którzy pracując nie rzadko 25 lat i więcej i faktycznie wykonując konkretną robotę "u podstaw" i dalej zarabiają poniżej polowy tej niby średniej -nobilitować i dać Im -owiane tajemnicą- "kierownicze" pensje!

 • Odpowiedz Andrzej80 niedziela, 19 lutego 2017 23:32 Umieszczone przez: Andrzej80

  dokladnie :)

  odwolac wlodarza
  a stanowiska obsadzac konkretnymi fachowcami a nie kokegami z programu pierwsza praca.

 • Odpowiedz cala prawda niedziela, 19 lutego 2017 23:34 Umieszczone przez: cala prawda

  chrzanowski pogubil sie w tym wszystkim, widac braki doswiadczenia i traci na tym ze otacza sie za bardzo kolegami zamiast fachowcami

 • Odpowiedz FACHER MACHER poniedziałek, 20 lutego 2017 00:27 Umieszczone przez: FACHER MACHER

  Stawki MPEC powinny być tak ustalane, aby przychody spółki były bilansowane na 0. Nie powinno być nagród dla pracowników za to, że spółka wypracowała zysk bo ten zysk nie zależy od zarządzania spółką, a jedynie od narzuconych stawek ogrzewania dla mieszkańców. Jeżeli spółka wypracowuje duży zysk to oznacza, że owe stawki są za wysoko ustalane, a co za tym idzie, ktoś błędnie lub z premedytacją źle je ustalił. To w zasadzie działanie na szkodę mieszkańców. Zysk z tego roku powinien być przeznaczony na obniżenie stawek w roku następnym lub przekazany do budżetu miasta, a nie nagrody.
  Panowie mogli specjalnie ustalić takie stawki w celu przekazania swoim kolegom nagród rocznych za wypracowany zysk.

 • Odpowiedz jg poniedziałek, 20 lutego 2017 04:08 Umieszczone przez: jg

  Zyski powinny trafić do mieszkańców, jako nadpłata,Mpec to nie jest spółka komercyjna która musi przynosić zyski, wystarczy żeby nie przynosiła strat.
  Za 3 kaloryfery ogrzewajace 30m2 w styczniu wystawili rachunek 440zł, to co to te 3 kaloryfery prawie pół tony węgla zużyły przez miesiac, przy takich cenach łatwo mówić że firma ma sukcesy i wypłacac premie.

 • Odpowiedz popieram idee poniedziałek, 20 lutego 2017 07:34 Umieszczone przez: popieram idee

  odwolanie chrzanowskiego wedlug mnie konieczne!

 • Odpowiedz real poniedziałek, 20 lutego 2017 08:07 Umieszczone przez: real

  Większość piszących na tym forum nie ma pojęcia o czym pisze. Po pierwsze - MPEC to spółka z o.o., czyli normalna spółka komercyjna, która działa na podstawie kodeksu spółek handlowych. Różnica jest jedynie taka, że jest to tzw. spółka miejska, powołana przez miasto, wobec której funkcje właścicielskie spełnia prezydent miasta. Dopiero uwzględniając te okoliczności można dalej zastanawiać się i dyskutować o MPEC-u. Od powołania tej spółki wszyscy prezydenci miasta byli wyjątkowo spolegliwi wobec MPEC-u i pracowników. Zdecydowana większość zysków była konsumowana przez pracowników spółki na nagrody i inne wypłaty. Tak nie musiało i nie mogło być. Miasto, szczególnie takie biedne jak Łomża, ma bardzo wiele pilnych i ważnych dla mieszkańców potrzeb do sfinansowania. Mogłoby przeznaczać na to zyski MPEC-u, a tak nie jest. Zupełnie jakbyśmy żyli w bogatym mieście, gdzie jest nadwyżka budżetowa i te pieniądze nie są potrzebne. Stawki za ogrzewanie kalkulowane są tak wysoko, aby na koniec roku był duży zysk do podziału dla pracowników. Denerwują mnie takie bajery, że pracownicy są tak wysoko wykwalifikowani, że obsługują takie nowoczesne urządzenia techniczne i muszą dostawać godziwe pieniądze za pracę. Pisałem już na tym forum, że unowocześnianie bazy technicznej wymaga przyuczenia ludzi do obsługi nowych urządzeń. Nowe umiejętności i uprawnienia nabywają za nasze pieniądze, a nie za swoje. O to nie mam pretensji, ale o wciskanie ludziom kitu, że spółka zatrudniła wysoko kwalifikowanych pracowników i musi im dużo płacić.
  Zastanawiam się też, czemu miało służyć jednorazowe zaksięgowanie w grudniu 2016 r.wysokich kosztów długookresowych uprawnień do emisji spalin (bądź innych uprawnień). To nieprawidłowe księgowanie zmniejszyło sztucznie zysk MPEC-u za 2016 r. Czyżby chodziło o wystąpienie o kolejne podwyżki opłat? Chciałbym, aby organ właścicielski dokładnie sprawdził księgowe operacje grudniowe, czy na pewno były prawidłowo zaksięgowane. Od tego zależy, czy MPEC będzie miał podstawę do wystąpienia o podwyżki stawek. Chciałbym też, aby organ właścicielski widział MPEC jako element całego miasta, szczególnie podejmując decyzje o podziale zysku. Na razie tak nie jest.

 • Odpowiedz Mirek Handlarz poniedziałek, 20 lutego 2017 11:55 Umieszczone przez: Mirek Handlarz

  Kolego ... durnoty piszesz ;) To jaką formę prawną ma firma to jedno a to, że jest to integralna cześć finansów publicznych to drugie, dlatego rozumiem wnerwionych mieszkanców ;)


  Prezydent pełni nadzór włascicielski nad spółka i widać efekty ...
  Temu Panu juz dziękujemy ;)

 • Odpowiedz real poniedziałek, 20 lutego 2017 13:06 Umieszczone przez: real

  Mirku Handlarzu, to ty piszesz głupoty. To może być elementem finansów publicznych tylko w części i tylko wtedy, kiedy zaplanuje sobie po stronie przychodów dywidendę z MPEC-u. W żadnym innym. Ja też rozumiem mieszkańców, ale chciałem im wyjaśnić podstawowe zasady prawne. Do ciebie nie trafiłem, szkoda.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu