sobota, 18 lutego 2017 11:38

Obcięła włosy, aby przekazać je dzieciom po chemioterapii

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Obcięła włosy, aby przekazać je dzieciom po chemioterapii fot. www.mylomza.pl
Wystarczy ściąć 30 cm włosów, by pomóc! To szczególna akcja Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI. Zastanawiasz się co można zrobić dobrego dla drugiego człowieka otóż dużo - oddając włosy przyczyniamy się do uśmiechu i dobrego samopoczucia dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.

brico lomza

Przez zabiegi chemioterapii dzieci tracą włosy, a co za tym idzie - wiarę w siebie.

Wczoraj z naszą kamerą odwiedziliśmy Studio Fryzur "Amelia" w Łomży, gdzie za darmo można ściąć włosy na ten cel. Z takiej pukli powstaną później peruki dla dzieci po chemioterapii.

- Spontanicznie wzięłam udział w tej akcji, jestem osobą otwartą i lubią pomagać innym. Nie spodziewałam się, że akcja będzie miała taki oddźwięk- mówi Anna Borusiewicz, właścicielka salonu.

W ramach akcji WŁOSEM w RAKA zaangażowało się mnóstwo osób od dzieci po dorosłych.

- Powstają piękne peruki z naturalnego włosa, dobrane na indywidualne zamówienie (wymiary głowy, kolor, fason) pod każde zgłoszone do naszego Stowarzyszenia dziecko po chemioterapii. Każda zainteresowana otrzymaniem peruki osoba w tym przypadku dziecko otrzyma od nas ją bezpłatnie. Ładna i dobrze dobrana peruka motywuje i daje zdecydowanie dużo więcej pewności w przejściu przez  chorobę - wyjaśnia Ewa Ozga, prezes Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI”.

W górę