labirynt dom lomza
sobota, 18 lutego 2017 10:41

Prawo pracy – zmiany w 2017 roku

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prawo pracy – zmiany w 2017 roku fot. nadesłane
Spotkaniem informacyjnym dotyczącym zmian w przepisach prawa pracy Park Przemysłowy Łomża kontynuuje cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców obejmujących nowelizacje i zmiany w przepisach wchodzących w życie w 2017 roku.

brico lomza

Zorganizowane we współpracy z łomżyńskim inspektoratem Państwowej Inspekcji Pracy Oddział w Białymstoku seminarium przyciągnęło przedstawicieli wielu łomżyńskich firm i instytucji.
Seminarium otworzył Krzysztof Fabiszewski przedstawiciel Parku Przemysłowego Łomża, którzy przywitał gości oraz przedstawił najbliższe planowane wydarzenia w Parku Przemysłowym Łomża. Następnie głos zabrał Pan Krzysztof Jutrzenka z Państwowej Inspekcji Pracy, który rozpoczął prelekcję od omówienia przepisów ustawy „O poprawie funkcjonowania biznesowego małych i średnich przedsiębiorstw”.

- Ta obszerna ustawa wprowadziła liczne zmiany nie tylko w kodeksie pracy i kodeksie cywilnym, ale także w wielu innych ustawach, jak choćby o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych czy o drogach publicznych – zwraca uwagę Krzysztof Jutrzenka – Wśród licznych zmian jest także ta umożliwiająca przedsiębiorcy niezatrudniającemu pracowników i prowadzącemu działalność gospodarczą minimum 6 miesięcy zawieszenie jej wykonywania na okres do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem- dodaje.

W dalszej części szkolenia, słuchacze zapoznawali się z nowymi zasadami wydawania świadectw pracy w przypadku kontynuacji zatrudnienia u tego samego pracodawcy, zmianą wymogów prawa pracy w zakresie tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych czy znowelizowanymi przepisami dotyczącymi okresu ochronnego dla pracowników w wieku przedemerytalnym.

- Do 31 grudnia 2016r. obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dotyczył każdego pracodawcy zatrudniającego co najmniej 20 pracowników. Zatrudniającego oczywiście na umowę o pracę, bez względu na fakt czy osoba taka jest zatrudniona na cały czy część etatu – informuje Krzysztof Jutrzenka – Obowiązująca od nowego roku nowelizacja nakłada taki obowiązek na pracodawców zatrudniających ponad 50 pracowników. Pracodawca taki może jednak zrezygnować z tworzenia ZFŚS jeśli ustali warunki wynagradzania za pracę w regulaminie wynagradzania lub w obowiązującym w firmie zakładowym układzie zbiorowym pracy. Należy także pamiętać, iż ZFŚS może zostać utworzony lub kontynuowany ( jeśli obowiązywał wcześniej ) na wniosek Związków Zawodowych działających w przedsiębiorstwie zatrudniającym od 20 do 49 osób – dodaje.

Po zakończeniu oficjalnej części seminarium, organizatorzy zapewnili czas na indywidualne porady udzielane przez prawnika PIP.

- Spotkanie dotyczące zmian w przepisach prawa pracy jest kolejnym spotkaniem organizowanym w Parku Przemysłowym Łomża dotyczącym wprowadzaniu istotnych zmian z punktu widzenia przedsiębiorców – zauważa Prezes Parku Przemysłowego Łomża Andrzej Kiełczewski. Organizując takie spotkania odpowiadamy na zgłaszane potrzeby przez przedsiębiorców - dodaje prezes.

1 komentarz

  • Odpowiedz monek poniedziałek, 20 lutego 2017 11:09 Umieszczone przez: monek

    Moja córka też oddała włosy w tym salonie jakiś czas temu i zapłaciła 50 zl

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu