labirynt dom lomza
niedziela, 19 czerwca 2016 10:29

SLD likwiduje swoje struktury w Łomży?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
SLD likwiduje swoje struktury w Łomży? fot. UM Łomża
Rada Wojewódzka Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Białystoku podjęła uchwałę o rozwiązaniu Rady Miejskiej SLD w Łomży. Łomżyńscy działacze nie zgadzają się z uchwałą, nie przyjmują jej do wiadomości i wskazują na błędy formalne. Zamierzają zignorować decyzję Białegostoku.

brico lomza

"Szorstka przyjaźń" pomiędzy łomżyńskimi a białostockimi działaczami SLD trwa od dawna. Ostatnio publicznie dał jej wyraz przewodniczący SLD w Łomży Adam Dębski podczas kampanii wyborczej do Sejmu. Teraz, jak twiedzą łomżyńscy działacze SLD, przyszedł czas na odwet. Nie przyjmują oni jednak do wiadomości i nie zamierzają podporządkować się decyzji, która ich zdaniem podjęta została nie tylko w sposób niedopuszczalny, bez jakiekolwiek powiadomienia o takim zamiarze, przedstawienia ewentualnych zarzutów i szansy na ich odparcie, ale także w sposób niezgodny z prawem.

- Rada Wojewódzka w swojej uchwale powołuje się na art. 33 ust. 1 pkt f. Nie podaje jednak jakiego aktu prawnego ten artykuł dotyczy. Jeżeli uznamy, że statutu SLD, co wydaje sie logiczne, to w statucie który obowiązywał w dniu podjęcia uchwały czyli 4 maja 2016 roku, w art. 33 ust. 1 nie istniał punkt f. Cały artykuł nie odnosi się zresztą do sytuacji powoływania czy odwoływania organizacji terenowej - tłumaczy sekretarz Rady Miejskiej SLD w Łomży Marian Ostrowski.

W imieniu Rady Wojewódzkiej, która podjęła uchwałę o rozwiązaniu Rady Miejskiej SLD w Łomży wypowiedziała się natomiast członkini tej rady i jednocześnie przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Łomży Magdalena Wdziękońska.

- Organizacja Rady Miejskiej SLD w Łomży została rozwiązana uchwałą Rady Wojewódzkiej w Białymstoku w dniu 4 maja 2016 z powodów wyłącznie formalnych. Organizacja Miejska już od dłuższego czasu w praktyce zaniechała działalności, jak i od dłuższego czasu członkowie tej rady nie mieli popłaconych składek członkowskich. Przewodniczący Rady Miejskiej złożył rezygnację z członkostwa w SDL. Organizacja ta nie podejmowała żadnych działań przez wiele miesięcy, nie odbyła swojego zjazdu RM w wyznaczonych terminach, nie odbyła wyborów nowych władz, nie wybrała delegatów na Krajową Konwencję. Organizacja Rady Miejskiej praktycznie sama zakończyła działalność. Uchwała Rady Wojewódzkiej potwierdza istniejący stan - napisała Wdziękońska w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

- Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie - komentuje krótko Adam Dębski, który twierdzi, że formalnej i zgodnej ze statutem SLD rezygnacji nigdy nie złożył i nadal uważa się za członka partii.

Magdalena Wdziękońska dodała też, że w Łomży cały czas działa organizacja Rady Powiatowej SLD, której jest przewodniczącą i "zachęca wszystkich członków i sympatyków SLD do czynnego włączania się w akcje programu RP SLD w Łomży".

13407242 1068223579925116 8112029815343299940 n

18 komentarzy

 • Odpowiedz Adam Dębski niedziela, 19 czerwca 2016 11:49 Umieszczone przez: Adam Dębski

  W nawiązaniu to informacji zawartych w artykule chciałbym poinformować że w marcu 2016 złożyłem rezygnację z członkostwa w SLD i nic mnie z ta partią nie łączy, nie czuje się jej członkiem i nie zamierzam komentować jej bieżącej sytuacji.

 • Odpowiedz Dziękujemy komuchom niedziela, 19 czerwca 2016 11:59 Umieszczone przez: Dziękujemy komuchom

  Sztandar KC PZPR wyprowadzić!

 • Odpowiedz na100pro niedziela, 19 czerwca 2016 12:22 Umieszczone przez: na100pro

  hahahaha Dajcie juz sobie spokoj chlopaki ... :D

 • Odpowiedz Gosc niedziela, 19 czerwca 2016 14:09 Umieszczone przez: Gosc

  Kasujecie posty? To kiedy pan Adam Dębski mówi prawdę a kiedy nie? W wypowiedziach dla My Łomża czy w swoim poście? Rozwijanie jaźni czy co?

 • Odpowiedz mark niedziela, 19 czerwca 2016 14:38 Umieszczone przez: mark

  SLD-wcy tylko teraz nie przefarbujcie sie na PO-KODOWCOW ,bo ich dosiegnie kara!

 • Odpowiedz Ja też jestem Adam Dębski i jestem w SLD! niedziela, 19 czerwca 2016 14:42 Umieszczone przez: Ja też jestem Adam Dębski i jestem w SLD!

  A skąd ta pewność, że osoba która podpisała się jako Adam Dębski jest nim naprawdę?

 • Odpowiedz Adam Dębski niedziela, 19 czerwca 2016 14:43 Umieszczone przez: Adam Dębski

  Nie, to ja jestem Adam Dębski i nigdy nie byłem w SLD, ale może jeszcze będę.

 • Odpowiedz Każdy chce być Adamem Dębskim niedziela, 19 czerwca 2016 14:44 Umieszczone przez: Każdy chce być Adamem Dębskim

  Ja też, ja też!

 • Odpowiedz PrawicowaŁomża niedziela, 19 czerwca 2016 15:12 Umieszczone przez: PrawicowaŁomża

  Bardzo dobra decyzja :), jeszcze tylko niech inne partie z klubu okrągłego stołu wezmą z sld przykład i Łomża będzie czysta od sprzedawczyków!!! Teraz zdrajcy przystąpią do swoich kolegów z KOD i będzie bardzo jasna sytuacja, kto jest kim - znaczy NIKIM :)....

 • Odpowiedz Łomżyninka niedziela, 19 czerwca 2016 15:37 Umieszczone przez: Łomżyninka

  W nawiązaniu do "PRawicowaŁomża"
  Słusznie, przecież KOD, to wszyscy Ci, którzy nagle zostali odsunięci od koryta. Aż się pewnie ciśnie się Im na usta pytanie: Jak żyć"!!!!!!! Ale tak naprawdę to zacznie się dopiero wtedy, jak im zrównają emerytury do przeciętnej krajowej (której zreszta niejeden represjonowany nawet nie ma). Dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 • Odpowiedz gosciu niedziela, 19 czerwca 2016 15:46 Umieszczone przez: gosciu

  Adaś! prostuje,protestują.mów jak naprawde było.Do sądu z klamczuchami ;)

 • Odpowiedz Maggie niedziela, 19 czerwca 2016 16:41 Umieszczone przez: Maggie

  Pan Dębski twierdzi że nie chce komentować sytuacji ale na Facebooku robi to bardzo chętnie. Trochę powagi w tym wieku.

 • Odpowiedz judasze są bliżej nieba niż kapłani którzy nimi manipulują niedziela, 19 czerwca 2016 17:36 Umieszczone przez: judasze są bliżej nieba niż kapłani którzy nimi manipulują

  @ gosciu

  Biskupi muszą poszukać nowego wroga któremu będą mogli przypisać "smród" za własne "ścieki" "gówno prawdy" jaką celebrują na własne jedynie słuszne kopyto

  SLD wycofuje się z wpływów na życie społeczne teraz kapłani odwiecznie dając fałszywe świadectwo przeciw prawdzie będą pieli na nową treść na starą jak świat dobrze im znaną melodię ale już nie komuchy ... będą inne "czarownice"

 • Odpowiedz judasze są bliżej nieba niż kapłani którzy nimi manipulują niedziela, 19 czerwca 2016 18:00 Umieszczone przez: judasze są bliżej nieba niż kapłani którzy nimi manipulują

  @ PrawicowaŁomża

  parafrazując słowa Wicepremiera Goryszewskiego w Rządzie Hanny Suchockiej późniejszej Ambasador RP w S T O L I C Y
  A P O S T O L S K I E J można streścić tą m y ś l
  p r z e w o d n i ą wszystkich rządów przy których majstruje zachłanny E p i s k o p a t

  Nieważne czy w Polsce będzie jak Bóg przykazał najważniejsze żeby Polska była Katolicka i tak SLD i PO i PiS wspierali/wspierają* to ks.Mafie na koniec zawsze stając się "k o z ł e m
  o f i a r n y m" złożonym na ołtarzu religijnych interesów-budżetów tej ich "Świątyni Opatrzności"
  ___________
  * niepotrzebne skreślić

 • Odpowiedz Czerwony Sztandar niedziela, 19 czerwca 2016 21:27 Umieszczone przez: Czerwony Sztandar

  Niech postawią flachę Mieciowi za wieloletnie, systematyczne upadlanie SLD w lokalnym społeczeństwie. Niech nie zapomną też przynieść bombonierki dla Zenona Piechocińskiego za wieloletnią działalność w tej partii. Kwiatów nie może zabraknąć też dla Tadeusza Tomaszewskiego.

 • Odpowiedz Czerwone Sztandary pokazują więcej bolesnej dla Kościoła prawdy niż Czerwone Ornaty zakłamanych kaznodziejów niedziela, 19 czerwca 2016 22:28 Umieszczone przez: Czerwone Sztandary pokazują więcej bolesnej dla Kościoła prawdy niż Czerwone Ornaty zakłamanych kaznodziejów

  Czerwony Sztandar (to sztandar najbliższy Chrystusowi kimkolwiek jest wszak "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" tyle że nasz wspólny problem nie jest powodowany przez spirytus ale przez "spirytus sanctus" i fałszywe świadectwo przeciw prawdzie jakie dają kapłani skupieni wokół Apostolstwa Trzeźwości

 • Odpowiedz Gość poniedziałek, 20 czerwca 2016 14:59 Umieszczone przez: Gość

  I taka ogólna uwaga.Jatrzenie i szczucie miedzy Łomża i Białymstokiem jest bez sensu. Po co pisać o "olewaniu" decyzji Białegostoku.Rada Wojewódzka składa sie tylko z ludzi z Białego? Nie Z całego województwa wiec takie teksty sa bezpodstawne i dziecinne.

 • Odpowiedz gość 666 poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:29 Umieszczone przez: gość 666

  Gość dziecinne to jest podejmowanie uchwały w oparciu o nieistniejące zapisy w statucie.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu