wigilia2018 dom lomza
wtorek, 20 października 2015 07:54

Energia przyszłości – mobilna wystawa Politechniki Białostockiej odwiedziła Venedę [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Energia przyszłości – mobilna wystawa Politechniki Białostockiej odwiedziła Venedę [VIDEO] fot. MyLomza.pl
Nauka przez zabawę czy dzięki zabawie kojarzy nam się raczej z przedszkolem bądź początkowymi klasami szkoły podstawowej. Czy jednak można w taki sposób "poważnie" studiować? Jak przekonaliśmy się wczoraj w Galerii Veneda, choć może w nieco innym wymiarze, jest to możliwe, co udowodniła Politechnika Białostocka.

brico lomza

Przedstawiciele Politechniki Białostockiej, a ściślej mającego długą i trudną nazwę projektu INNO-EKO-TECH czyli Innowacyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska przyjechali wczoraj do Łomży, od której rozpoczęli pięciodniową, urządzaną w pięciu miastach województwa mobilną wystawę edukacyjną. Jej podstawowy cel, to przekonać do nauk technicznych i pokazać potencjał uczelni. Na wystawę złożyło się kilkadziesiąt eksponatów, które rozwijają wyobraźnię matematyczną i techniczną.

Politechnika Białostocka świętuje otwarcie INNO-EKO-TECH – Innowacyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska. W budynku znajduje się 36 laboratoriów i blisko 700 stanowisk badawczych. Centrum wyposażono w najnowocześniejszą aparaturę. Znajduje się tu sprzęt badawczy, często unikalny w skali kraju.

Aby przybliżyć tematykę, którą zajmować się będzie Centrum INNO-EKO-TECH Politechnika Białostocka organizuje specjalne wystawy i seminaria.

- Chcemy także przekonać do nauk technicznych i pokazać potencjał uczelni - przekonują organizatorzy.

Na wystawach można dowiedzieć się, jak zbudowany jest most Leonarda, zbadać jak działa kołyska Newtona, usłyszeć symfonię dźwięków, ulec złudzeniu optycznemu. Podczas seminariów popularno-naukowych zaś dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa ekoenergetyka w ochronie środowiska i dlaczego biomasa to źródło energii odnawialnej. Poza tym można – poprzez wirtualną grę – przenieść się na kampus Wydziału Architektury PB, sprawdzić, jak działają roboty edukacyjne oraz porozmawiać ze studentami.

Wczoraj w Łomży można było spotkać także łaziki marsjańskie, twórców bolida CMS-02 oraz pomysłodawców robota Photon, dzięki któremu dzieci będą mogły uczyć się programowania.

1 komentarz

  • Odpowiedz xD wtorek, 20 października 2015 11:49 Umieszczone przez: xD

    Polecam Politechnikę Białostocką ale wybierając się tam pamiętajcie, że wątrobę macie tylko jedną.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu