labirynt dom lomza
Łomża
Świąteczne ciężarówki Coca-Cola w pierwszych dniach grudnia po raz 4 wyruszą w ogólnopolską trasę. Konwój Świętego Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek odwiedzi 14 miast. O miejscu zatrzymania konwoju możemy zdecydować i my! Za pośrednictwem mediów społecznościowych wskażmy miasto, do którego chcemy zaprosić ciężarówkę. Do finału zakwalifikuje się 5 lokalizacji.
środa, 14 listopada 2018 09:28

Złodzieje połasili się na 21-letniego Mercedesa

Napisał mylomza
Około godz. 6:20 policjanci z KMP Łomża otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Mercedes- Benz z parkingu przy ul. Nowogrodzkiej. Auto z 1997 roku właściciel wycenił na 6 tysięcy złotych. Policja prowadzi intensywne czynności w celu ustalenia sprawcy lub sprawców kradzieży.
środa, 14 listopada 2018 08:24

Dzień Otwarty w Onkologii - Zaproszenie [VIDEO]

Napisał mylomza
Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży wraz ze Szpitalem Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszają w sobotę 17 listopada na dzień otwarty w onkologii. Wszystkie chętne panie będą mogły skorzystać z wizyty u lekarza onkologa bez konieczności przedłożenia skierowania i posiadania dokumentacji medycznej.
wtorek, 13 listopada 2018 11:26

Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Napisał mylomza
Łomżyńscy funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu w budowie. Sprawca wyniósł z posesji m.in. rusztowania, drabiny oraz narzędzia budowlane, wycenione przez poszkodowanych na ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut.
wtorek, 13 listopada 2018 09:08

Mogą zawyć syreny

Napisał mylomza
W dniach 14-15 listopada 2018 r., Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE - SAREX 18/II przeprowadzi ćwiczenie w trakcie którego mogą zostać dwukrotnie uruchomione syreny alarmowe. Ćwiczebne zdarzenie ma dotyczyć naruszenia przestrzeni powietrznej, stwarzającego potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
poniedziałek, 12 listopada 2018 08:30

"100 lat-flaga" na 100-lecie odzyskania Niepodległości [VIDEO]

Napisał mylomza
W ramach projektu "100 lat-flaga" Spółdzielnia Socjalna Alexis uszyła ogromną biało-czerwoną flagę, którą wyeksponowali mieszkańcy Łomży na Starym Rynku podczas Pikniku Patriotycznego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza kamera uchwyciła nie tylko moment prezentacji - Spółdzielnię Alexis odwiedziliśmy także w trakcie pracy.
poniedziałek, 12 listopada 2018 08:19

Niepodległościowy video mapping [VIDEO]

Napisał mylomza
- Łomżyńska droga do niepodległości nie była prosta i obfitowała w wiele godnych przypomnienia postaci, miejsc i wydarzeń - mówił lektor podczas wyświetlania video mapping'u. Ratusz zamienił się na chwilę w ekran, dzięki któremu zgromadzeni na Starym Rynku mieszkańcy mogli bliżej poznać lokalne wydarzenia, związane z odzyskaniem przez Polskę wolności.
poniedziałek, 12 listopada 2018 07:57

Piknik patriotyczny na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Jednym z elementów programu "Łomża dla Niepodległej" był piknik na Starym Rynku, podczas którego mieszkańcy mogli posłuchać patriotycznej muzyki, zjeść żołnierską grochówkę, rozwinąć biało-czerwoną flagę oraz obejrzeć video mapping na fasadzie ratusza.  Na koniec niebo nad miastem rozświetliły fajerwerki, które były finalnym elementem łomżyńskich obchodów Święta Niepodległości.
niedziela, 11 listopada 2018 14:34

Leon Kaliwoda żyje w pamięci Łomżan [FOTO i VIDEO]

Napisał mylomza
Uroczystości przed tablicą upamiętniającą bohaterską śmierć Leona Kaliwody są tradycyjną częścią łomżyńskich obchodów Święta Niepodległości. W uroczystej odprawie pocztów sztandarowych wzięli udział przedstawiciele władz, szkół, samorządowcy, mundurowi oraz wiele innych osób, które wspólnie chciały  uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności. 
Jak nieszablonowo uczcić Święto Niepodległości? Można na przykład zanurzyć się w Narwi i odśpiewać hymn Rzeczypospolitej Polskiej dumnie trzymając w dłoni flagę. 100 morsów w Narwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości - to pomysł łomżyńskich miłośników zimnej kąpieli. W ten nietypowy sposób maniacy niskich temperatur uczcili dzień 11 listopada.
niedziela, 11 listopada 2018 13:23

Dym w budynku przy ul. Woziwodzkiej [FOTO]

Napisał mylomza
O godz. 12:50 do Straży Pożarnej wpłynęło zawiadomienie o zadymieniu w budynku mieszkalnym przy ul. Woziwodzkiej. Na miejscu zjawiły się służby. Mieszkanie mundurowym otworzył mężczyzna znajdujący się w środku. Jak się okazało - powodem zadymienia była przypalona potrawa.
niedziela, 11 listopada 2018 12:41

[LIVE] Uroczysta odprawa pocztów sztandarowych

Napisał mylomza
Jednym z głównych elementów programu "Łomża dla Niepodległej" jest tradycyjne złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Leonowi Kaliwodzie na ulicy Sienkiewicza. To w tym miejscu łomżyński bohater poległ 11 listopada 1918 roku. Transmisję LIVE rozpoczynamy o godz. 13.00.    
niedziela, 11 listopada 2018 12:26

W Łomży rozpoczęły się uroczystości [FOTO]

Napisał mylomza
Tablica upamiętniającą Józefa Piłsudskiego wmurowana została w ścianę Domku Pastora w 80 rocznicę Jego śmierci. To w tym miejscu Marszałek - będący symbolem odzyskania przez Polskę niepodległości - ukrywał się przed carską władzą. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00. Udział wzięli w nich m.in. przedstawiciele władz, samorządowcy, harcerze oraz zaproszeni goście.
W nietypowy sposób uczczą dzisiejsze święto miłośnicy zimnych kąpieli. W południe temperatura powietrza będzie oscylować wokół sześciu stopni Celsjusza a to oznacza, że zaczyna się sezon na "morsowanie". 100 Morsów na 100-lecie odzyskania Niepodległości - ruszamy z transmisją około godz. 11:45.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 492

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu