stefczyk lomza
Łomża
sobota, 24 lutego 2018 07:41

Chcą popłynąć na byle czym

Napisał gak
Niedawno przekazaliśmy informację o inicjatywie Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Łomżyńska" dotyczącej budowy "Daru Łomży". Okazuje się, że nie jest to jedyny pomysł. Drugim jest budowa jednostki pływającej z materiałów ekologicznych, która wzięłaby udział w dorocznej imprezie organizowanej w Augustowie "Pływanie na byle czym" reprezentując na niej nasze miasto.
piątek, 23 lutego 2018 17:19

Rolnik szuka... nowoczesnych rozwiązań [VIDEO i FOTO]

Napisał gak
- Przyjechaliśmy dzisiaj do Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży żeby dowiedzieć się o praktycznych zastosowaniach informatyki w rolnictwie - mówi uczestniczka programu "Rolnik szuka żony" Małgorzata Sienkiewicz, która ze swoim wybrankiem uczestniczyła w konferencji "Praktyczne zastosowania informatyki w rolnictwie".
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży realizują działania „Nie bądźmy obojętni". Zwłaszcza teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera, działania te są zintensyfikowane. Mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem.
piątek, 23 lutego 2018 07:58

Wszyscy gramy dla Damiana!

Napisane przez inf. prasowa
Już w piątek 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Inicjatywa ma na celu pomoc Damianowi Śliwowskiemu - uczniowi Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi motocyklowemu. Imprezę rozpocznie o godz. 10.00 mecz Urzędu Miejskiego w Łomży z Młodzieżową Radą Miejską Łomży. W programie również liczne licytacje.
1 marca rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łomża na rok szkolny 2018/2019. Wnioski w tej sprawie przyjmowane będą do 9 marca 2018 r. Natomiast składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola trwać bedzie w dniach 28 marca – 11 kwietnia 2018 r.
Sąd Rejonowy w Łomży VII Zamiejscowy Wydział Karny w Kolnie skazał 5 obywateli Gruzji, którzy czerpali korzyści z organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy naszego kraju wbrew przepisom.
Miasto podało informację o liście planowanych do realizacji inwestycji w infrastrukturę sportową, o których dofinansowanie w ramach rządowego programu "Sportowa Polska" starają się władze Łomży. Największym przedsięwzięciem ma być budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.
"Dar Łomży" ma być wzorowaną na "Darze Mazowsza" płaskodenną łodzią z żaglem i silnikiem, która podobnie jak zwodowana przez samorząd Mazowsza jednostka miałaby promować Łomżę i reprezentować nasze miasto w dorocznych imprezach wodniackich. LOT "Ziemia Łomżyńska" wystąpił do prezydenta Łomży z prośbą o wsparcie takiej inicjatywy w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich.
Wstępna koncepcja już jest, ale decydujący głos będą mieli mieszkańcy. Mowa o przebudowie skrzyżowania u zbiegu ulic Al. Piłsudskiego i Reymonta. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski proponuje tam budowę sygnalizacji świetlnej oraz zmianę organizacji ruchu. Na 6 marca w Łomżyńskiej w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej zaplanowane są konsultacje w tej sprawie.
środa, 21 lutego 2018 13:25

Dr Dariusz Perło prorektorem PWSIiP

Napisane przez inf. prasowa
Dr Dariusz Perło został Prorektorem ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jego kandydaturę zgłosił rektor uczelni, a wyboru dokonało – po uzyskaniu pozytywnej opinii studenckich przedstawicieli – kolegium elektorów.
środa, 21 lutego 2018 07:55

Łomżyńskie koty nagrodzone! [FOTO]

Napisał gak
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży otrzymali nagrody oraz wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "S.O.S dla bezdomnych kotów!" ph. "Szarobure, pręgowane, rude...".
wtorek, 20 lutego 2018 15:09

Alkohol od 21 lat?

Napisał gak
„W roku jubileuszu niepodległości powinniśmy na nowo zrozumieć, że wolność wymaga naszej codziennej troski i pracy, tak – że troski o trzeźwość” – pisze we wstępie blisko 100-stronnicowej publikacji bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. 
wtorek, 20 lutego 2018 11:46

Zagrajmy dla Damiana!

Napisał gak
W piątek 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Damiana Śliwowskiego - ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który ucierpiał w wypadku motocyklowym. Oprócz rywalizacji sportowej wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje m.in. licytacje gadżetów sportowych czy pokazy taneczne.
wtorek, 20 lutego 2018 10:19

Działania „Bezpieczny pieszy” w Łomży

Napisał gak
Łomżyńscy policjanci prowadzą dziś działania pn. „Bezpieczny pieszy". Głównym celem tej akcji jest ograniczanie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują jednocześnie do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę na drodze i ostrożność.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 438

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu