niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
Łomża
Już dzisiaj po kilku wyjazdowych spotkaniach ŁKS 1926 Łomża rozegra mecz na własnym stadionie. Przeciwnikiem podpopiecznych Krzysztofa Ogrodzińskiego będzie drużyna RKS-u Ursus Warszawa. Zapraszamy na naszą transmisję live od godz. 16.
sobota, 22 września 2018 11:35

Bonus RPK zagrał dla Kamila [VIDEO i FOTO]

Napisane przez pp
O Kamilu, który choruje na Pląsawicę Huntingtona pisaliśmy kilkukrotnie. Tym razem specjalnie dla niego zorganizowano koncert w celu zebrania środków potrzebnych na operację, umożliwiającą mu normalne funkcjonowanie. Dla Kamila w piątkowy wieczór zagrał znany raper Bonus RPK, którego życie wywróciło się w ostatnim czasie do góry nogami. Jak wyglądał koncert i o czym rozmawialiśmy z Bonusem?
Uczniowie klas IV-VIII i Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie wraz z nauczycielami w piątek sprzątali Nowogród i najbliższą okolicę. Starsi uczniowie z opiekunami szli wzdłuż Narwi od stadionu do mostu przy schronie bojowym, a także sprzątali okolice czołgu. Inni udali się w kierunku schronu przy Szablaku. Młodsze klasy zadbały o czystość w centrum Nowogrodu i na przyległych ulicach.
piątek, 21 września 2018 17:41

Prosiński i Zaremba z prezydenckimi ambicjami

Napisane przez mano
Zbigniew Prosiński z KWW Bezpartyjni Samorządowcy i Tadeusz Zaremba z KWW Przyjazna Łomża to dotychczasowi miejscy radni, których zarejestrowała Miejska Komisja Wyborcza w Łomży jako kandydatów na fotel prezydenta Łomży.
piątek, 21 września 2018 15:29

Gwiazda "Korony królów" w I LO [VIDEO i FOTO]

Napisał mj
Nietuzinkowa absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży im. Tadeusza Kościuszki, aktorka znana z „Korony królów” Aleksandra Przesław zawitała dzisiaj w progi swojej dawnej szkoły. – Jak tylko tutaj weszłam, to wróciły wszystkie wspomnienia, które miałam związane z tym miejscem, bo jest ich naprawdę dużo – mówi Aleksandra Przesław.
piątek, 21 września 2018 14:57

Pierwszy "Lekkoatletyczny Czwartek" za nami [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Na Stadionie Miejskim w Łomży podczas XVIII Memoriału Wiesławy Czerniawskiej zainaugurowano XXIII Czwartki Lekkoatletyczne. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło ponad 300 dzieci z łomżyńskich szkół podstawowych. Najlepsi zawodnicy wezmą udział w finale krajowym.
- W tym roku festiwal ma jeszcze jedno hasło – „Stań. Zasmakuj życia” - Zasmakuj, czyli spójrz na tę piękną pogodę za oknem. Wystaw na pięć minut twarz do słońca. Poczuj jego promienie, poczuj wiatr we włosach, poczuj zapach powietrza, chłód wody, szum lasu. Poczuj i zrozum, co jest w życiu najważniejsze. Czy to do czego dążymy za wszelką cenę, czy drugi człowiek obok nas, którego mijamy bezrefleksyjnie – mówi jedna z organizatorek festiwalu Katarzyna Kuklińska.
„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wrześniu grupa 60 ambasadorów olimpiady wyruszyła w szkolną trasę po całej Polsce, aby podczas 4 tysięcy spotkań dotrzeć do 100 tysięcy uczniów. We wtorek 25 września odwiedzą Łomżę.
piątek, 21 września 2018 10:07

Łomża stanie? Od poniedziałku remont ul. Zjazd

Napisane przez UM Łomża / mj
W poniedziałek łomżyńscy kierowcy będą niezadowoleni nie tylko z racji rozpoczynającego się tygodnia, ale także za sprawą startu remontu ul. Zjazd. Obecnie trwa modernizacja ul. Włościańskiej w Piątnicy, co już powoduje duże korki. Od poniedziałku drogowcy muszą liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami w ruchu. 
piątek, 21 września 2018 08:01

Papierosy między styropianem

Napisane przez mano/KAS
Ponad 27 tysięcy paczek nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej pod Augustowem. Kontrabandę wartą ponad 350 tysięcy złotych mundurowi znaleźli w polskiej ciężarówce przewożącej do Czech ładunek styropianu.
Uczniowie z ośmiu szkół z terenu gminy Łomża zebrali wspólnie prawie 8 ton makulatury, 275 kg zużytych baterii oraz 48 kg puszek aluminiowych. Rekordzistą okazał się Przemysław Modzelewski ze Szkoły Podstawowej w Puchałach, który zebrał 729 kg makulatury.
czwartek, 20 września 2018 17:52

"Pupile Wety" na święcie szkoły [VIDEO i FOTO]

Napisał mj
- Od trzynastu lat mamy swój altruistyczny cel, swoje przesłanie. Przesłanie ponadpokoleniowe, jest to pomoc i wsparcie oraz ogromna doza empatii dla drugiego człowieka i oczywiście potrzeb, ochrony, bezpieczeństwa i wielkiego szacunku w stosunku do zwierząt – mówi dyrektor ZSWiO nr 7 w Łomży Bogumiła Olbryś. Dzisiaj Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży obchodził swoje święto. Z tej okazji na terenie placówki zorganizowano festyn „Pupile Wety".
czwartek, 20 września 2018 15:49

Tir rozłożył się na DK 61

Napisał mj
Droga krajowa 61 nie bez powodu uznawana jest za jedną z najniebezpieczniejszych w naszym regionie. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło na tej trasie dzisiaj ok. godz. 14.00 w okolicach miejscowości Netta Pierwsza.
czwartek, 20 września 2018 11:23

Zadłużony jak rolnik

Napisane przez maja/ pad/mj
Na tle kraju najlepiej wypadają rolnicy z województw podlaskiego oraz podkarpackiego. Najbardziej zadłużony rolnik z podlaskiego musi oddać kwotę niespełna 7 mln zł. Średni dług rolnika w Polsce wynosi prawie 50 tys. zł, a zadłużenie w sektorze rolniczym wynosi 412,5 mln zł - jak podaje Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 480

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu