wloskie-wieczory modzelewski
Kultura
sobota, 13 października 2018 11:20

Czterdziestolecie łomżyńskiej filharmonii [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Czterdzieści lat minęło… Utwór ze słynnego filmu "Czterdziestolatek" zakończył jubileuszowy koncert łomżyńskich filharmoników, który odbył się w czwartek 11 października w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Jak na jubileusz przystało był też urodzinowy tort i gromkie "100 lat".
poniedziałek, 08 października 2018 15:08

"Przeżyjmy raz jeszcze" w wykonaniu dzieci i młodzieży [FOTO]

Napisał mylomza
W niedzielę, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, wystąpiły dzieci i młodzież Studia Wokalnego ROK, Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża" wraz z integracyjną grupą taneczną "Tacy Sami". Dwuczęściowe widowisko wokalno-taneczne zachwyciło zgromadzoną publiczność.
piątek, 21 września 2018 08:05

"Ojcowie Niepodległości" na Starym Rynku [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Od czwartku 20 września na Starym Rynku można oglądać wystawę pt. "Ojcowie Niepodległości". Ekspozycja przedstawia sylwetki najwybitniejszych postaci, które 100 lat temu walczyły o wolną Polskę.
sobota, 15 września 2018 09:47

Fantazja filmowa - Sacrum et Musica 2018

Napisane przez mat. nadesłany
W niedzielę 16 września 2018 roku o godzinie 19:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Tym razem wystąpi znakomity kompozytor, aranżer i pianista Hadrian Filip Tabęcki, któremu towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna. Wstęp wolny.
poniedziałek, 10 września 2018 07:29

Skazana na skrzypce [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Skrzypce to całe jej życie, choć ma dopiero 14 lat. Marzy o tym, by koncertować w największych salach świata. Inga Wawrzynkowska, uczennica trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży ma na swoim koncie wygraną w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie "Feurich Competition" w Wiedniu. Z utalentowaną łomżyńską skrzypaczką spotkał się prezydent Mariusz Chrzanowski, który planuje wprowadzić stypendium artystyczne m.in. dla młodych uzdolnionych muzyków.
niedziela, 09 września 2018 10:37

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Na deptaku przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży odbyła się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę czytane były fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
środa, 05 września 2018 07:54

Stabat Mater – Sacrum et Musica 2018

Napisane przez mat. nadesłany
W niedzielę 9 września 2018 roku o godzinie 19:00 w Kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, podczas którego zabrzmi przejmujące „Stabat Mater” Fedele Fenarolego. Tym razem wystąpi Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a jako solistki zaśpiewają: włoska sopranistka Carola Ricciotti oraz mezzosopranistka Karolina Kuklińska. Całość poprowadzi znany łomżyńskim melomanom włoski dyrygent Manfredo di Crescenzo. Wstęp wolny.
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych i Naczelna Organizacja Techniczna w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Bożeny Mozyro „Łomża i Wilno w kolorach”, które odbędzie się 7 września 2018 r. w Galerii Pod Arkadami. Wystawie pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, towarzyszy aukcja zdjęć. Środki zdobyte z licytacji zostaną przekazane na budowę oddziału hospicyjnego dla dzieci w Wilnie przy ul. Rossa 6.
W niedzielę 2 września 2018 roku o godzinie 13:00 w Łomżyńskiej Katedrze odbędzie się Uroczysty koncert inaugurujący XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica". Wystąpi Grodzieńska Capella z Białorusi pod batutą znanego łomżyńskim melomanom Władimira Bormotowa. Jako soliści wystąpią: Marina Gorowaja (sopran) oraz Władimir Gorowoj (baryton). Wstęp wolny.
piątek, 07 września 2018 07:57

Galeria Veneda: Wystawa robotów filmowych

Napisane przez mat. promocyjny
W łomżyńskiej Galerii Veneda trwa niezwykła wystawa. Specjalnie dla dzieci, Galeria Veneda zaprosiła do siebie niezwykłych gości ze świata robotów! Wśród zgromadzonych modeli dochodzących do ponad dwóch metrów wysokości znajdziemy repliki znane z kasowych produkcji filmowych: Terminator T-1000, Obcy, Predator, Transformersy, maszyny rodem z Gwiezdnych Wojen, a także postaci znane z produkcji animowanych. Wystawa potrwa aż do soboty, 8 września. Tego dnia odbędą się warsztaty samodzielnego konstruowania i programowania robotów.
sobota, 25 sierpnia 2018 08:07

Gwiazdy pożegnały wakacje [VIDEO i FOTO]

Napisane przez pp
Piątkowa impreza zorganizowana w ramach Łomżyńskich Wakacji przyciągnęła na muszlę koncertową liczne grono łomżan. Na scenie wystąpił Łukasz Łyczkowski z grupą 5 RANO, happysad oraz Michał Szpak. To przy ich muzyce mieszkańcy żegnali wakacje. O końcu lata przypomniała także pogoda, zsyłając na widzów prawdziwie jesienny deszcz. Organizatorzy gotowi na tę okoliczność rozdawali widzom parasolki.
wtorek, 21 sierpnia 2018 08:08

Łomżyńscy Filharmonicy z wizytą na Litwie

Napisane przez mano
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży właśnie wróciła ze swojego kolejnego zagranicznego tournee. W maju bieżącego roku Łomżyńscy Filharmonicy zagrali w Grodnie oraz w Lidzie na Białorusi, a w ubiegłą niedzielę 19 sierpnia 2018 roku koncertowali na Litwie. Łomżyńska orkiestra wystąpiła na koncercie wieńczącym festiwal „Muzyka w Pałacu Balińskich w Jaszunach”, który odbył się z okazji 100-lecia niepodległości Litwy i Polski.
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 07:40

Muzyczna pasja Magdy Sinoff [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Mówi o sobie, że jest beneficjentką dobrze odczytanego powołania. Magda Sinoff, łomżyńska artystka, instruktorka i założycielka Studia Wokalnego eMDeK wystąpiła ze swoim zespołem w ubiegłym tygodniu podczas ostatniego cyklu "Cafe kultura". Na zakończenie swojego koncertu otrzymała kwiaty i podziękowania za 20 lat pracy artystycznej, które w imieniu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przekazał dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło.
niedziela, 19 sierpnia 2018 10:42

„Łomżyński Flis” z wizytą na II. Festiwalu Wisły [FOTO]

Napisane przez LOT
Organizatorzy Festiwalu Wisły w Toruniu zdecydowali się wystąpić do zarządu LOT ZŁ z zaproszeniem do udziału w tym ogólnopolskim wodniackim spotkaniu, promującym wielowiekowe kulturowe znaczenie Wisły i jej dopływów, jako ważnego czynnika rozwoju społecznego i gospodarczego.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 33

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu