gosciniec-lomzynski
Kultura
wtorek, 21 sierpnia 2018 08:08

Łomżyńscy Filharmonicy z wizytą na Litwie

Napisane przez mano
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży właśnie wróciła ze swojego kolejnego zagranicznego tournee. W maju bieżącego roku Łomżyńscy Filharmonicy zagrali w Grodnie oraz w Lidzie na Białorusi, a w ubiegłą niedzielę 19 sierpnia 2018 roku koncertowali na Litwie. Łomżyńska orkiestra wystąpiła na koncercie wieńczącym festiwal „Muzyka w Pałacu Balińskich w Jaszunach”, który odbył się z okazji 100-lecia niepodległości Litwy i Polski.
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 07:40

Muzyczna pasja Magdy Sinoff [FOTO]

Napisane przez UM Łomża
Mówi o sobie, że jest beneficjentką dobrze odczytanego powołania. Magda Sinoff, łomżyńska artystka, instruktorka i założycielka Studia Wokalnego eMDeK wystąpiła ze swoim zespołem w ubiegłym tygodniu podczas ostatniego cyklu "Cafe kultura". Na zakończenie swojego koncertu otrzymała kwiaty i podziękowania za 20 lat pracy artystycznej, które w imieniu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przekazał dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło.
niedziela, 19 sierpnia 2018 10:42

„Łomżyński Flis” z wizytą na II. Festiwalu Wisły [FOTO]

Napisane przez LOT
Organizatorzy Festiwalu Wisły w Toruniu zdecydowali się wystąpić do zarządu LOT ZŁ z zaproszeniem do udziału w tym ogólnopolskim wodniackim spotkaniu, promującym wielowiekowe kulturowe znaczenie Wisły i jej dopływów, jako ważnego czynnika rozwoju społecznego i gospodarczego.
Zwieńczeniem łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego był koncert patriotyczny. W tym roku na Starym Rynku wystąpili raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie było także jednym z wielu elementów tegorocznych „Łomżyńskich wakacji”.
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 16:26

„Słowiańska Noc” i Zenek w Nowogrodzie

Napisał mj
Nie jedna, a dwie wielkie imprezy odbędą się w tym tygodniu w Nowogrodzie! Już jutro, 14 sierpnia wystąpi Cleo z programem „Słowiańska Noc”, w sobotę zaś zagra zespół Akcent, którego członkiem jest legendarny już Zenon Martyniuk. Nie możecie tego przegapić!
niedziela, 12 sierpnia 2018 14:00

Aleksandra Przesław o roli w Koronie królów [FOTO]

Napisane przez mano
- Idąc na przesłuchanie do „Korony królów”, nie zakładałam, że uda mi się dostać tę rolę, na nic się nie nastawiałam. Chciałam zaprezentować moją Adelajdę z jak największym szacunkiem do postaci i starałam się zrealizować wszystko, co sobie wcześniej założyłam – mówi w rozmowie z portalem historia.org Aleksanda Przesław, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, którą już od września będziemy mogli śledzić w TVP1 w drugim sezonie barwnej telenoweli historycznej.
sobota, 11 sierpnia 2018 20:59

Warsztaty i koncert z Mistrzem [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mano
Janusz Szrom - wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Poznaniu, przez dwa dni dzielił się swoim doświadczeniem i służył radą młodym wokalistom, prowadząc warsztaty w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Koncert finałowy odbył się wczoraj Pod Arkadami w ogródku Cafe Kultura.
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:03

Za nami Wieczór kabaretowy na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

Napisane przez pp
Na łomżyńskim Rynku dawno nie było takich tłumów. Wieczór kabaretowy zorganizowany w ramach "Łomżyńskich wakacji" oglądało mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Występy kabaretów K2 i Smile wywoływały uśmiech zarówno u starszych jak i u młodszych.
środa, 01 sierpnia 2018 06:23

Cafe Kultura już w piątek na Starym Rynku!

Napisał mj
Przy Galerii Pod Arkadami już niedługo odbędą się aż dwa kulturalne wydarzenia. Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na dwa weekendy z Kulturą na Starym Rynku. Pierwsze z wydarzeń odbędzie się już 10 sierpnia.
czwartek, 19 lipca 2018 11:17

Odwołany seans "Cichej nocy" na Starym Rynku odbędzie się

Napisane przez mano
Odwołana w niedzielę z powodu złych warunków pogodowych projekcja filmu "Cicha noc", zostanie wyświetlona w najbliższą sobotę 21 lipca. Seans rozpocznie się o godz. 21.00 na Starym Rynku. Na kinomanów będą czekały wygodne leżaki i ciepłe koce. Dzień wcześniej, w piątek 21 lipca o godz. 21:00, w ogrodzie Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło, można będzie obejrzeć film pt. „Miś” w reż. St. Barei.
poniedziałek, 16 lipca 2018 13:47

Serbowie na wieczorze u Lutosławskich [FOTO]

Napisane przez mj
Mimo, że XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża dobiegł już końca, to Drozdowo w dalszym ciągu jest miejscem, w którym odnajdą się lokalni melomani. Wczoraj w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się koncert dwóch artystów z Bałkanów „Pocztówka z Serbii”.
„Wielka Gala w Pałacu” zakończyła trwający od 28 czerwca XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Finałowy koncert jak co roku odbył się w malowniczej scenerii parku pałacu Lutosławskich w Drozdowie. Repertuar epilogu tegorocznych występów obejmował przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzyka instrumentalna.
Aleksandrę Przesław, absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, już od września będziemy mogli śledzić w TVP1 w drugim sezonie serialu „Korona Królów”. Młoda łomżyńska aktorka w barwnej historycznej telenoweli zagra Adelajdę, drugą żonę Kazimierza Wielkiego.
środa, 04 lipca 2018 16:23

Wielki powrót imprez w Nowogrodzie

Napisane przez mat. promocyjny
Imprezy Zbyszko w Nowogrodzie powracają już w niedzielę 8 lipca. Na uczestników największych letnich zabaw w regionie, czeka muzyczne show, którego gwiazdą będzie zespół EXTAZY! To jednak nie wszystko czym zaskoczył organizator.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 33

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu